The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 08-01-2013
julisimo julisimo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 114
Благодари: 47
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 32
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблемен приемник

Здравейте,
преди време бях писал в една тема за странни проблеми с Yu-Ma-Tu HD (али 3606).
Набързо ще разкажа: имах два приемника, абсолютно еднакви, които самостоятелно си работеха, но щом са включени и двата (към една антена), единия задължително губи сигнал. Странното бе, че при приятел този приемник си работеше без проблеми.
Както и да е, единия го махнах и си взех GM Spark., а другия си остана.
В момента постановката е следната:
В хола гледам на YU-MA-TUто , а в спалнята на СПарка. Ако са включени и двата едновременно, на Юматуто няма проблем, докато не започна да превключвам каналите и стигна до програма от транспондер с вертикална >> хоризонтална честота. Тогава Юматуто дава черен екран, вади No Signal и след 9-10 секунди сигнала се появява и си работи. Продължавам да сменявам каналите докато не стигна до следващата смяна от хор > верт. и пак същия ефект.
С това свикнах. Изчаквам си
Обаче, в спалнята щом жената включи ютията или прахосмукачката в някой от контактите, юматуто зависва ("но сигнал" без значение от канала) докато не се изключи уреда.
Какво съм пробвал (без ефект):
- смених конвертора с нов (инверто 4кан. червен)
- смених кабела до спалнята.
- с разклонител включих приемника и телевизора към контакта на приемника в хола - без резултат.
- не ползвам дисек, но съм пробвал и с него и без.
- различни версии на фърмуера, от най-старите до последниет (без ефект)

Някой ако има някакви идеи, моля да ги сподели, или да го разкарам и този. Лошото е, че няма друг приемник да пробвам дали ще работят заедно със Спарка. Да не се окаже, че проблема е другаде... макар,да съм почти сигурен, че това е някакъв бъг/проблем на Юматуто.

Благодаря предварително.
п.п. Извинявам се за дългото словоизлияние, надявам се да съм бил ясен.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 08-01-2013
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това от линка не е четворен конвертор а четирибандов конвертор. Виж точно кой модел е твоя конвертор.
Кабелите от приемниците директно в конвертора ли влизат?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 08-01-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Triax Вижте мненията
Това от линка не е четворен конвертор а четирибандов конвертор...
@off: каква е разликата м/у четворен и четирибандов? Благодаря.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #4  
Стар 08-01-2013
Аватара на ВАНИ_БГМ
ВАНИ_БГМ ВАНИ_БГМ не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Враца
Мнения: 168
Благодари: 8
Получил благодарност:
31 пъти в 22 поста
Сваляния: 81
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от julisimo Вижте мненията
Обаче, в спалнята щом жената включи ютията или прахосмукачката в някой от контактите, юматуто зависва ("но сигнал" без значение от канала) докато не се изключи уреда.
Вероятно захранването на приемника не е наред.
Цитирай:
Първоначално написано от julisimo Вижте мненията
- смених кабела до спалнята.
Какъв е този кабел, коаксиален или захранващ (ел. инсталацията)?
__________________
WARRANTY VOID IF BROKEN!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 08-01-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,813 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от julisimo Вижте мненията
Здравейте,
преди време бях писал в една тема за странни проблеми с Yu-Ma-Tu HD (али 3606).
Набързо ще разкажа: имах два приемника, абсолютно еднакви, които самостоятелно си работеха, но щом са включени и двата (към една антена), единия задължително губи сигнал. Странното бе, че при приятел този приемник си работеше без проблеми.
Както и да е, единия го махнах и си взех GM Spark., а другия си остана.
В момента постановката е следната:
В хола гледам на YU-MA-TUто , а в спалнята на СПарка. Ако са включени и двата едновременно, на Юматуто няма проблем, докато не започна да превключвам каналите и стигна до програма от транспондер с вертикална >> хоризонтална честота. Тогава Юматуто дава черен екран, вади No Signal и след 9-10 секунди сигнала се появява и си работи. Продължавам да сменявам каналите докато не стигна до следващата смяна от хор > верт. и пак същия ефект.
С това свикнах. Изчаквам си
Обаче, в спалнята щом жената включи ютията или прахосмукачката в някой от контактите, юматуто зависва ("но сигнал" без значение от канала) докато не се изключи уреда.
Какво съм пробвал (без ефект):
- смених конвертора с нов (инверто 4кан. червен)
- смених кабела до спалнята.
- с разклонител включих приемника и телевизора към контакта на приемника в хола - без резултат.
- не ползвам дисек, но съм пробвал и с него и без.
- различни версии на фърмуера, от най-старите до последниет (без ефект)

Някой ако има някакви идеи, моля да ги сподели, или да го разкарам и този. Лошото е, че няма друг приемник да пробвам дали ще работят заедно със Спарка. Да не се окаже, че проблема е другаде... макар,да съм почти сигурен, че това е някакъв бъг/проблем на Юматуто.

Благодаря предварително.
п.п. Извинявам се за дългото словоизлияние, надявам се да съм бил ясен.
пълна боза като обяснение а може и като реализация
предполагам че си сложил за 3 приемника:
  • Четворен офсетов конвертор 0.2dB.с четири независими изхода.


http://www.satshop.bg/product.php?id_product=311

или ако са 2



а може и да не си и да имаш проблеми
относно ютията и прахосмукачката - провери си потенциала между зануляването и стойката на антената, ако си с мотор, респективно ширмовката на кабелите към конверторите, ако си без мотор
Отговори с цитат
  #6  
Стар 08-01-2013
julisimo julisimo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 114
Благодари: 47
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 32
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Привет,

благодаря на всички отзовали се и се извинявам за некомпетентното ми обяснение.
Ще опитам да внеса малко яснота.
- конвертора го купих от съфорумец, още лятото. Ако не се лъжа от тази тема: Линк, и този конвертор: Pic. Според колегата "4етворния конвертор играе роля на 4 едини4ни конвертора в 1 корпус,тоест 1 спътник 4 приемника да могат да си гледат независимо 1 от друг" и не мога да разбера защо единия ще приемник ще влияе на другия
- смених коаксиалния кабел от конвертора до спалнята, защото си мислех че може от него да прави проблем.
- Антената ми е без мотор, коаксиалния кабел отива директно в конвертора<>приемника. Няма дисек, няма сплитер.
- ел.инсталацията - също подозирам и аз, но пък пробвах и двата приемника на 1 контакт (разклонител) и ефекта беше същия.

И понеже този проблем не се появява на GM, предполагам че си е нещо дефект на ЮМАТУто.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 08-01-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,813 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от julisimo Вижте мненията
Привет,

благодаря на всички отзовали се и се извинявам за некомпетентното ми обяснение.
Ще опитам да внеса малко яснота.
- конвертора го купих от съфорумец, още лятото. Ако не се лъжа от тази тема: Линк, и този конвертор: Pic. Според колегата "4етворния конвертор играе роля на 4 едини4ни конвертора в 1 корпус,тоест 1 спътник 4 приемника да могат да си гледат независимо 1 от друг" и не мога да разбера защо единия ще приемник ще влияе на другия
- смених коаксиалния кабел от конвертора до спалнята, защото си мислех че може от него да прави проблем.
- Антената ми е без мотор, коаксиалния кабел отива директно в конвертора<>приемника. Няма дисек, няма сплитер.
- ел.инсталацията - също подозирам и аз, но пък пробвах и двата приемника на 1 контакт (разклонител) и ефекта беше същия.

И понеже този проблем не се появява на GM, предполагам че си е нещо дефект на ЮМАТУто.
купи си и един мултицет 5-8лв, или фазамер поне , това с преместване на приемниците си е на късмет
Отговори с цитат
  #8  
Стар 09-01-2013
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dei Irati Вижте мненията
@off: каква е разликата м/у четворен и четирибандов? Благодаря.
Всеки универсален конвертор представлява четирибандов (LV, LH, HV, HH) конвертор + вграден мини-мултиключ с 1, 2, 4, 8 изхода, на които има и четирите режима на работа.
Реално бандовете са два, но заради и двете поляризации е прието да се наричат "четирибандов" (quattro).

На колегата вече писах да пробва да смени изходите на конвертора, ако има възможност да пробва с друг двоен или четворен конвертор. И както писа Явор, с мултицет да се измерят потенциалите на масите или за офазяване. Нечий ток/напрежение се бърка в системата.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Triax за този полезен пост
julisimo (09-01-2013), Wanderer (08-02-2013)
  #9  
Стар 09-01-2013
julisimo julisimo не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 114
Благодари: 47
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 32
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря на всички и Triax,

точно по тази причина смених стария конвертор и понеже проблема си остана, предполагам, че надали е конвертора. Макар, че лесно ще сменя за проба входовете.
Ще потърся някой приятел, който е по в час с напреженията.

Благодаря.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
приемник, Проблемен


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблемен софтуер от версия 2.4.38........ Ланселот YU-MA-TU / VOLTEL 7 02-11-2008 18:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.