The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > СПОРТ

СПОРТ Айнцу цвайнцу дрън!!!

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 01-05-2011
Аватара на БОБИ
БОБИ БОБИ не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: София
Мнения: 1,920
Благодари: 387
Получил благодарност:
906 пъти в 452 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране Почина Иван Славков-Батето

Дългогодишният спортен деятел Иван Славков-Батето е починал около 14:00 часа днес следобед. В последните дни той беше в Правителствена болница.

Там бившият президент на БФС и бивш председател на БОК се бореше с тежко заболяване на белите дробове. Според лекарите, състоянието на черния му дроб е било като на студент-спортист.

Славков беше в заведението и в края на миналия месец, но сам напусна и поиска да се лекува у дома.

Само след десет дни Батето, както беше наричан от приятелите си, щеше да навърши 71 години.

Той е бивш състезател по водна топка, а от 1982 г. беше председател на Българския олимпийски комитет. Славков напусна този пост през 2005 г. заради скандала в предаването "Панорама" по "Би Би Си".

Малко след това той се оттегли и от поста си като президент на Българския футболен съюз, на който беше начело в продължение на десет години.

Лека му пръст.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 01-05-2011
Петио77 Петио77 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 293
Благодари: 65
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 66
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Лека му пръст
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Петио77 за този полезен пост :
dj_azam (01-05-2011)
  #3  
Стар 01-05-2011
Аватара на Дългия70
Дългия70 Дългия70 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Димитровград
Мнения: 87
Благодари: 23
Получил благодарност:
21 пъти в 14 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Лека му пръст !!! Отиде си най-големия класик ! Велик беше...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 01-05-2011
Аватара на Хишникът
Хишникът Хишникът не е на линия
Стара пушка
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: 3-тата планета от Слънчевата система
Мнения: 285
Благодари: 514
Получил благодарност:
69 пъти в 46 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Бившият президент на БФС Иван Славков е починал, съобщиха неговите близки. Смъртта е настъпила вследствие на проблеми с белите дробове. Славков бе президент на БФС от 1995 до 2005 година, както и дългогодишен председател на БОК и член на МОК.
Иван Славков е роден на 11 май 1940 г. в семейството на интерниста Борис Славков. Завършва ВМЕИ. Спортува водна топка като студент в отбора на Септември.
През 1966 г., едва на 25-годишна възраст остава вдовец, след като първата му съпруга, стюардесата Светла Маринова загива при катастрофата на самолет на БГА "Балкан", пътуващ за Братислава. По време на комунистическия режим в България сключва брак с Людмила Живкова, дъщерята на Генералния секретар на БКП Тодор Живков. По-късно им се ражда син Тодор Славков.
От 1967 до 1969 г. Славков работи като журналист в икономическия отдел на в. "Труд". В края на 70-те години е ръководител на футбола в ПФК Левски (София). Назначен е за генерален директор на Българската телевизия (БТ) през 1972 г. Той остава на този пост до 1982 г., след което е избран за председател на Българския олимпийски комитет (БОК). През 1987 г. става пожизнен член на Международния олимпийски комитет (МОК). Зам.-председател е на Организационния комитет на двете кандидатури на София за домакин на Зимните олимпийски игри през 1992 г. и 1994 г. През 1995 г. е избран за президент на Българския футболен съюз (БФС). Преизбран е на този пост през май 2001 г.; през същата година е преизбран и за председател на БОК.
През 2001 г. създава партия "Напред България" по аналогия с партията на Силвио Берлускони "Форца Италия", която обаче не успява да премине 4-процентната бариера и да влезе в Парламента.
Славков е носител на званието "Доктор хонорис кауза" на Националната спортна академия (НСА) и е бивш член на комисията на ФИФА по организацията на световните първенства. Професор е по спортен мениджмънт и социално управление към Киевския университет.
На 17 октомври 2003 г. Славков е предложен за Орден "Стара планина" първа степен по повод 80-годишнината от създаването на Българския олимпийски комитет и приноса му за развитието на физическата култура и спорта. Предложението идва от спортния министър Васил Иванов - Лучано. Указът на президента Георги Първанов за награждаване е издаден на 23 октомври. През февруари 2004 г. Славков е преизбран за член на техническата комисия на Асамблеята на националните олимпийски комитети (АЕНОК) в Атина. През април 2004 г. президентът на ФИФА Сеп Блатер упълномощава Славков да представлява ФИФА на Генералната асамблея на Асоциацията на Летните олимпийски международни федерации.
Олимпийският скандал.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 01-05-2011
Аватара на ТИХОТОРЕС
ТИХОТОРЕС ТИХОТОРЕС не е на линия
фен на техниката
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 120
Благодари: 30
Получил благодарност:
18 пъти в 12 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добър човек беше лека му пръст
__________________

Отговори с цитат
  #6  
Стар 01-05-2011
mzprix mzprix не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 5
Благодари: 119
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Светла му памет!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 01-05-2011
Аватара на Георги Банков
Георги Банков Георги Банков не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 755
Благодари: 372
Получил благодарност:
52 пъти в 42 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Светла му памет. Да почива в мир. Беше добър и искрен човек. ;(
__________________
Paraclipse Hydro, D = 228,6cm {37,5W - 85,2E}; Invacom SNF-031 with Invacom ADF-120; 24'' PowerTech Actuator; Power Tech GBOX V2000 positioner; DM500s; Drake ESR 300s;
Отговори с цитат
  #8  
Стар 01-05-2011
Аватара на kirko_17
kirko_17 kirko_17 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: София
Мнения: 22
Благодари: 62
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 234
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Светла му памет!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 01-05-2011
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,429
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,369 пъти в 662 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Още един наистина добър човек си отиде. Светла му памет! ;-(
Отговори с цитат
  #10  
Стар 01-05-2011
Аватара на dsc
dsc dsc не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 2,062
Благодари: 1,863
Получил благодарност:
3,507 пъти в 1,148 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Част от бисерите на неповторимия Иван Славков-Батето

Иван Славков-Батето вече не е сред нас, но винаги ще остане в спомените ни като един колоритен и забавен човек, който макар и с пиперлив и забавен език, винаги знаеше какво говори. Едва ли има човек, свързан по някакъв начин с родната футболна действителност, който да не се е смял през сълзи на поредния бисер на Батето.

ПРИПОМНЕТЕ СИ НЯКОИ ОТ ТЯХ:

- „Като се връщам назад в спомените - тръгнах от физкултурата минах през културата и се върнах пак във физкултурата." (след получаването на титлата доктор хонорис кауза от Националната спортна академия)

- "Всяка жаба да си знае кочината, пардон, гьола”

- "Вие що си губите времето с футбол, бе? Какъв хубав Винпром имате с ракия и вино, а си трошите краката с топка. Я да се поправите!" (Иван Славков към футболистите на Поморие).

- "Смени плочата, моля те, мини на DVD." (Иван Славков към журналист).

- "Когато аз казах куци коне, бях много прав. Купуваме осморазредни футболисти от чужбина. Не даваме път на нашите." (по повод привличането на чуждестранни футболисти в българските отбори)

- "На мен на този турнир тук най ми харесаха стюардесите." (по време на турнир за аматьорски футбол)

- "За какво ми е публика, футбол трябва да се изиграе при закрити врати! Футболът е изкуство!" (20.08.2004)

* "Първо се справете с уличното движение и след това се занимавайте с футбол." (Съвет към журналистите от президента на БФС Иван Славков; 26.02.2005 )

- "Развалиха Караиванов в дебелариума и затова го уволних. Аз съм го назначил, аз го уволних!" (Иван Славков по повод изгонването на пресаташето му от БФС)

- "Здраво дупе трябва, за да побеждаваш в световния футбол. Групата ни е непредсказуема. Както тръгна мачът ни в Загреб, отивахме на 5-6 парцала, но накрая хърватите трепереха. Да се правят прогнози, е рисковано."

- "Веднага след завръщането на националите от Египет Батето коментира представянето на отбора: - Г-н Славков, доволен ли сте от мача? - Доволен съм. А вие доволни ли сте? - Според повечето мнения сме се представили на ниво... - Вас питам дали сте доволни. - (Отговаря журналист) Гледал съм само едно полувреме. - Тогава нямате право да коментирате. (Насочва погледа си към друг журналист) А вие гледахте ли мача? - Горе-долу... - Тогава и вие не може да коментирате. (Към трети) А вие? - Да, аз го гледах. - Ами коментирайте го тогава, защо ме питате мен. - Христо Стоичков каза, че съдийството срещу Египет му напомнило на вътрешното първенство? - Еее, не знам. Щом го е казал, питайте него. - Какви са впечатленията ви от Египет? - Беше топло... двайсет градуса. Имаше много египтяни в Кайро. - Кога ще отговорите на обвиненията от Би Би Си? - Абе, не ме занимавайте с глупости." (3.12.2004)

- "Във връзка с публикацията във вестник "7 дни спорт" от 23 август 2004 година, озаглавена "Изхвърлят Батето от МОК в петък" президентът на БОК и БФС Иван Славков, който е в отпуска, задава въпроса: "В КОЙ ПЕТЪК?" Умоляваме колегите, които знаят отговора на въпроса, да го обявят в своите издания". o Декларация на Пресцентъра на БФС; 24.08.2004 * "Порточанов е като маймуната - нависоко и с лъснал задник."

- "Вижте какъв финал само. Имаше бой, голове, жълти и червени картони, дузпа. Става за цветна телевизия."(След финала за купата на България Левски - ЦСКА 2:1; 2005)

- "Обяснявам на чужденците, че в България "луда крава" няма. Те ме питат как така няма. Викам: "Ми няма. В България останаха шест крави и аз ги знам поименно."

- "Догодина в Атина със Здравка (б.р. - Йорданова, олимпийска шампионка по гребане) ще сме в една лодка, но с платна и трябва всички вие да се съберете, за да духате."

- "Много хубаво е в Бразилия. Не ми се прибираше. Пред Бразилия обаче предпочитам само себе си, а иначе Щатите естествено. Аз там се държа като бял човек."

- "След като националите нямат стадион, ще дойдат да играят ето тука на летището в София."

- "Аз не съм човек, който ще отиде някъде, ще си залепи мустаци, ще си сложи лещи, ще се свре в някой ъгъл и ще започне преговори за оръжие. Защото никой не ме познава, нали?"

- "Писна ми от конгреси! Няма за какво да се събираме пак. Знаете, че когато има конгреси, обикновено ги печеля." (след тегленето на жребия за купата на България по футбол през 2000 г.)

- "Доброто прекарване е винаги там, където съм. Скучно ми е там, където ме няма."

- "Оставете ме на мира, защото жена ми е много бременна."

http://www.sport1.bg/sport1/node/214635
__________________
Triax 110 - GiGaBlue HD Quad
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
иван, почина, СлавковБатето


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Почина Scott Columbus thunderstorm6 Дъра-Бъра 3 07-04-2011 13:25
Почина Gary Moore Ивайло Шаклев Дъра-Бъра 20 11-02-2011 20:56
Иван от “Шоуто на Иван и Андрей” се появи гол! ТИНТИН ДРУГИ 0 17-02-2010 19:13
Ицо Хазарта и Тодор Славков - тази седмица в Стани богат ТИНТИН ДРУГИ 0 22-06-2009 16:25
Почина Вили Казасян ivo Дъра-Бъра 0 13-07-2008 23:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:42.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.