The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #2591  
Стар 22-07-2024
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,854
Благодари: 1,290
Получил благодарност:
4,835 пъти в 3,022 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Здравейте от мен. Имам android box h96 max x3 (4gb 128gb), един tv stick от алито заредени със slimbox и един bbox android box, но проблема е, че секат при изпълнение на филм от торент над 40-50гб. Ако филмите са изтеглени предварително няма ядове, но аз искам да мога да си зяпам без да ги свалям с високо качество(поне на h96 max x3, за stick-a и bbox-a не ми е необходимо). Ако може дайте съвети как мога да изкарам 4k филм около 50-60 gb без да сече или е необходимо да сменя бокса. Скоростта на интернета ми е 75mbps и не съм сигурен дали е достатъчен. Ползвам kodi (zamunda с elementum) или Num и torrentmatrix (свалени от сайта на slimbox). Единия ми въпрос е дали интернета ми е достатъчен и втория, дали изобщо е възможно на този box да се подкара без да сеца. Ако не става бокса, какъв модел бокс ще ми препоръчате. За момента гледам, че nvidia shield е топ-а, но закупуването му ще е краен вариант(ако и на него изобщо ще вървят без да сецат).
Благодаря предварително!
Пробвал ли си реалната скорост с https://modyolo.com/speedtest-ookla.html
и в реално време

https://modyolo.com/network-monitor-mini-pro.html

Последно редактирано от yavor1 : 22-07-2024 на 16:04
Отговори с цитат
  #2592  
Стар 22-07-2024
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 359
Благодари: 271
Получил благодарност:
44 пъти в 37 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Извинявам се. Забравих да спомена, че това е тествано и по lan и по wifi, като по wifi мрежата е на 5ghz и скоростта клони към максимума от доставчика 75mpbs. Рутера е tp-link Archer AX73
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
  #2593  
Стар 22-07-2024
Аватара на Ачо
Ачо Ачо е на линия
пенсионер
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Търговище
Мнения: 461
Благодари: 135
Получил благодарност:
198 пъти в 119 поста
Сваляния: 268
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Яворе,пробвах и с други захранвания,но при включване няма никаква реакция по hdmi,демек не стигат до никъде.
__________________
GIGABLUE QUAD4K TRIPLE,GIGABLUE UE 4K CABLE COMBO,OctagonSF4008,AB PULSe 4K UHD COMBO...
Samsung 65NU7102-4K,Samsung 55KU6072-4K...
Отговори с цитат
  #2594  
Стар 22-07-2024
Малкия Мук Малкия Мук е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2021
Мнения: 151
Благодари: 12
Получил благодарност:
48 пъти в 36 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Въпроса е, че не е само през kodi. Пускам и през Num, TorrServe от slimbox и различни плеъри като Nova video player, kodi, mxplayer и т.н, т.е download-a става през torrServe. Преди съм си играл с AresWizard в коди и съм увеличавал да прави по-голям buffering, но пак по спомен положението беше същото. Иначе такъв голям изтеглен филм през локалната мрежа се стриймва без проблем. Не съм сигурен в крайна сметка от къде е проблема, от буферинга ли, от плеъра ли или от двете. Та затова са ми и всичките тези въпроси, дали има други варианти възможни (друг начин в моя андроид бокс или пък трябва да взема някой по читав) или не.
Какъвто и бокс да вземеш няма да стане. Самите големи файлове не подържали нещо си и затова не ставало да се гледат. Както споменах проблема не е при теб.Марто който подържа бг репото го беше казвал.
Отговори с цитат
  #2595  
Стар 22-07-2024
Аватара на Калоян 7
Калоян 7 Калоян 7 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2022
Местоположение: София
Мнения: 33
Благодари: 22
Получил благодарност:
10 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Това най-напред пробвай
https://slimboxtv.ru/t95-w2-2/
Бокса ти е почти сигурно с другия процесор s905y4. Вече е голяма рядкост да ти пратят от старите ревизии.

Някъде в инфото в бокса не пише ли какъв е процесора?!
__________________
приемник EDISION PROGRESSIV NANO C+
антена EDISION 80 см (13Е, 19Е, 39Е, 5Е, 14W)

Отговори с цитат
  #2596  
Стар 22-07-2024
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,111
Благодари: 70
Получил благодарност:
626 пъти в 321 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Калоян 7 Вижте мненията
Някъде в инфото в бокса не пише ли какъв е процесора?!
Китаецът може да напише в build.prop файла дори ryzen, но това не го прави уиндоус съвместим процесор.
Пробваш от линка, който ти дадох и като мине гладко преинсталацията, значи съм познал процесора. Ако спре на 3%, значи е старата ревизия и пробваш от другите докато стане. Имаш и инструкция за работа с usb burning tool. Версия 3.2 или 3.1... с която имаш късмет.
Бокса ти е лотария и си поемаш сам риска. Ако те е шубе по-добре го продай за 50 лева и си вземи нещо надеждно и проверено.
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #2597  
Стар 23-07-2024
lynx lynx не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 166
Благодари: 96
Получил благодарност:
90 пъти в 48 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Здравейте от мен. Имам android box h96 max x3 (4gb 128gb), един tv stick от алито заредени със slimbox и един bbox android box, но проблема е, че секат при изпълнение на филм от торент над 40-50гб. Ако филмите са изтеглени предварително няма ядове, но аз искам да мога да си зяпам без да ги свалям с високо качество(поне на h96 max x3, за stick-a и bbox-a не ми е необходимо). Ако може дайте съвети как мога да изкарам 4k филм около 50-60 gb без да сече или е необходимо да сменя бокса. Скоростта на интернета ми е 75mbps и не съм сигурен дали е достатъчен. Ползвам kodi (zamunda с elementum) или Num и torrentmatrix (свалени от сайта на slimbox). Единия ми въпрос е дали интернета ми е достатъчен и втория, дали изобщо е възможно на този box да се подкара без да сеца. Ако не става бокса, какъв модел бокс ще ми препоръчате. За момента гледам, че nvidia shield е топ-а, но закупуването му ще е краен вариант(ако и на него изобщо ще вървят без да сецат).
Благодаря предварително!
Светльо, дай името на този торент да пробвам с по-читав бокс дали ще заеква. Досега не ми е правило подобни проблеми, но нека да го пробвам.
Поне да игнорираме варианта със слаб хардуер, имам няколко бокса под ръка за проби.
Отговори с цитат
  #2598  
Стар 23-07-2024
lynx lynx не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 166
Благодари: 96
Получил благодарност:
90 пъти в 48 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

P.S.
Светльо99, няма подобрение с различните тв-боксове.
Сега си избрах за проба от Замундата филма за Ейми Уайнхаус, 67GB с доста сийдъри.
Пробвах го с два по-скъпи бокса(Ugoos и Nvidia shild tv pro 2019) и едно евтино китайче, което са ми донесли да му инсталирам разни неща.
С всичките боксове буферира идентично и не става за гледане.
Нета ми е 100мбита, след пробите се закачих и на мобилните данни на телефона, на 5G държи доста високи скорости, същия чеп.
Не се прекарвай да купуваш по-скъп бокс, проблема няма да се реши по този начин.
Отговори с цитат
  #2599  
Стар 23-07-2024
бачора бачора не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2020
Местоположение: Варна
Мнения: 112
Благодари: 37
Получил благодарност:
31 пъти в 28 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lynx Вижте мненията
P.S.
Светльо99, няма подобрение с различните тв-боксове.
Сега си избрах за проба от Замундата филма за Ейми Уайнхаус, 67GB с доста сийдъри.
Пробвах го с два по-скъпи бокса(Ugoos и Nvidia shild tv pro 2019) и едно евтино китайче, което са ми донесли да му инсталирам разни неща.
С всичките боксове буферира идентично и не става за гледане.
Нета ми е 100мбита, след пробите се закачих и на мобилните данни на телефона, на 5G държи доста високи скорости, същия чеп.
Не се прекарвай да купуваш по-скъп бокс, проблема няма да се реши по този начин.
Проблема с големите торренти се решава с RealDebrid. И то не на 100% но все пак е много приемлив. Да платен е но аз съм на мнение, че по добре да платя малко за нещо което ще работи отколкото да е безплатно и да го ръчкам и мисля постоянно. Най ползваната им оферта е девет евро за деведесет дни.
Отговори с цитат
  #2600  
Стар 23-07-2024
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 359
Благодари: 271
Получил благодарност:
44 пъти в 37 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lynx Вижте мненията
P.S.
Светльо99, няма подобрение с различните тв-боксове.
Сега си избрах за проба от Замундата филма за Ейми Уайнхаус, 67GB с доста сийдъри.
Пробвах го с два по-скъпи бокса(Ugoos и Nvidia shild tv pro 2019) и едно евтино китайче, което са ми донесли да му инсталирам разни неща.
С всичките боксове буферира идентично и не става за гледане.
Нета ми е 100мбита, след пробите се закачих и на мобилните данни на телефона, на 5G държи доста високи скорости, същия чеп.
Не се прекарвай да купуваш по-скъп бокс, проблема няма да се реши по този начин.
Мисля че си прав. Предполагам, че щом бокса подкарва видеата по вътрешната мрежа, значи проблема не е от него. Вероятната причина според мен е или от приложенията (свързани с тегленето на торента) или от нета, но май вече почвам да клоня, че е от нета, тъй като гледах един клип на Technozon, в който проверява за различните видеа каква скорост е нужна и май за 4к филм си трябва около 200mbps, но за съжаление доставчика ми не предлага повече от 100mbps и май ще си остана на 75mbps и като ми се гледа нещо с високо качество ще трябва да го тегля предварително. Благодаря за тестовете и на другите устройства, тъй като бях се замислил за nvidia shield, но май няма смисъл, тъй като не ми трябва за gaming.
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, box, tv, За, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam за Android OS ? ststefanov23 MPCS/OScam 19 27-10-2016 18:57
Дайте съвет за Android TV Palyer Jovanoty DVD и BLURAY плеъри 71 09-08-2016 22:41
MXQ Pro android box rosy78 Приключили продажби 1 22-05-2016 17:30
android tv box unispot Дъра-Бъра 22 17-02-2015 21:06
Android 2.3 HD 1080P Android TV BOX емо111 IPTV (Internet Protocol Television) 20 01-04-2013 11:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.