The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #91  
Стар 17-04-2016
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Айде малко реализъм а? А как заетата памет се увеличава виждаш ли? Когато започнеш да виждаш как ти намалява свободната, без да ти се увеличава заетата можеш да се замислиш какво се случва.
Е тук е точно въпроса, как се увеличава капацитета на заетата памет ако тя всъщност се увеличава или се скапва диска и за това да намалява свободната памет?! Около 30GB за около 5 години е намаляла свободната памет, което представлява около 40% от капацитета на диска. Има нещо което си има своето обяснение. Ако знаеш защо се намалява свободната памет може да споделиш - точно, ясно и изчерпателно. Ако аз имах точна представа дали щях да пиша, а?! Моля прочети и предишните ми постове за да не повтарям написаното в тях.
В крайна сметка, тук само споделям един казус, никои не ангажирам със задължение за участие. Ако някои има мнение по казуса ми нека да сподели ясно, точно и изчерпателно за да се разбере какво се случва в действителност. Аз вече съм решил, или да преинсталирам на сегашния диск или да си купя нов диск SSD и на него да инсталирам пак Windows 7 Ultimate.
Просто споделих едно състояние на диска, нищо повече не твърдя. Които има мнение нека да пише.
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #92  
Стар 17-04-2016
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,398
Благодари: 1,036
Получил благодарност:
1,045 пъти в 683 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има едно програмче Tree Size Free пее де си напълнил
по нагоре постнах команда за почистване която чистещите файлове програми не изпълняват /пуска се като администратор/

за къв чеп ти е Win 7 Ultimate когато и Home Premium върши същото
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #93  
Стар 17-04-2016
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

то едно нещо да е да кажеш оправи го... бекъпи на програми, бекъпи на самия уиндоус, систем ристор, антивирусната ако обича да си трупа дефиниции, кеш на браузърите, на други програми, краш дъмпове на уиндоуса, на програми, уиндоус ъпдейт, темпове, има тъпи програми, дето ако не им стига операционната памет си резервират с файл място на диска и после може и да не си го затрият, недотеглени файлове, торенти, стари джави, шибана мейл програма, дето не си компресира мейлите, тъпи програми, дето си пазят стари версии ей така, за всеки случай, премахнати програми, дето не са си изчистили след себе си, едно кило драйвери на неща дето си ползвал ден до пладне...
__________________
ред сълзи
ред сополи
ред дафинов лист

Последно редактирано от register : 17-04-2016 на 14:02
Отговори с цитат
  #94  
Стар 17-04-2016
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,039
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,757 пъти в 984 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Е тук е точно въпроса, как се увеличава капацитета на заетата памет ако тя всъщност се увеличава или се скапва диска и за това да намалява свободната памет?! Около 30GB за около 5 години е намаляла свободната памет, което представлява около 40% от капацитета на диска. Има нещо което си има своето обяснение. Ако знаеш защо се намалява свободната памет може да споделиш - точно, ясно и изчерпателно. Ако аз имах точна представа дали щях да пиша, а?! Моля прочети и предишните ми постове за да не повтарям написаното в тях.
В крайна сметка, тук само споделям един казус, никои не ангажирам със задължение за участие. Ако някои има мнение по казуса ми нека да сподели ясно, точно и изчерпателно за да се разбере какво се случва в действителност. Аз вече съм решил, или да преинсталирам на сегашния диск или да си купя нов диск SSD и на него да инсталирам пак Windows 7 Ultimate.
Просто споделих едно състояние на диска, нищо повече не твърдя. Които има мнение нека да пише.
Колега, обяснението си го дал ти! За 5 години ти е намаляла свободната памет с 30 гб ЗАЩОТО се е увеличила заетата памет с 30 гб.
Конкретната причина зависи от използвача на компютъра и самата операционна система. НО ХАРД ДИСКА НЯМА НИЩО ОБЩО С ТОВА!!!

Когато диска се скапва, намаля ОБЩИЯ РАЗМЕР, а не свободния такъв.

На тъщата на компютъра има мозила файърфокс. За последните 5 години на този компютър се използват две неща - Скайп и Фейсбук. Видиш ли, от известно време (година насам) всяка седмица на C-то свършва свободното място. Чистя, трия, незнам си какво правя но накрая пак се оказвам в същата позиция. В един момент седнах да разгледам и в профил папката на файърфокса се оказа, че освен кеша има още 1000 траш папки , с по 1 милион файла вътре, които файърфокса сам не можеше да изтрие, ццклеанер-а също. На ръка през cygwin изтрих за 2 часа папката заедно с кеша и видиш ли се освободиха 25 гб свободно място ... Хард диска няма нищо общо с намаляването на свободното място. И ако формат Ц ти реши проблема, значи е можело и без ФОРМАТ Ц!

Последно редактирано от TUISTERa : 17-04-2016 на 14:33
Отговори с цитат
  #95  
Стар 17-04-2016
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

ССД-тата от едно време си маркират страници, които са записвани пределен брой пъти като лоши. Та от там намалява и капацитета. Сегашните го нямат този проблем, защото паметите са на светлинни години от преди тези от тогава.
__________________
Отговори с цитат
  #96  
Стар 17-04-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Аз вече съм решил, или да преинсталирам на сегашния диск или да си купя нов диск SSD и на него да инсталирам пак Windows 7 Ultimate.
Просто споделих едно състояние на диска, нищо повече не твърдя. Които има мнение нека да пише.
Пусни си http://www.softpedia.com/get/Tweak/S...shtml#download
може и http://filehippo.com/download_360_to...0c7390b6638fc/
а после може да си сменяш диска, да деинсталираш приложенията, или да потърсиш кейс за активиране на всички опции

P.S.Windows 7 Ultimate с интелигентна активация ли е, или с някой измислен крак

Последно редактирано от yavor1 : 17-04-2016 на 20:59
Отговори с цитат
  #97  
Стар 17-04-2016
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тези две програмки са ми познати, ползвал съм ги, наистина вършат добра работа.
Доколкото знам Windows-a ми е истински или поне е с интелигентна активация. Един близък има фирма за компютърна техника и той ми инсталира Windows-a преди 5г. и ми каза, че всичко е легално. Е пари за него не ми е вземал макар, че знам че Windows 7 Ultimate е скъп /тогава някъде беше около 380лв. ако не бъркам нещо/. Значи е интелигентно активиран, както и офис пакета също.
До тук, ако SSD диска ми се е натъпкал и задръстил с разни архиви и копия на ненужни файлове, то това може само да ме радва. Значи диска не се е скапал и след пускането на една от двете горни програмки или преинсталация отново ще възстанови капацитета на свободната памет. В известен смисъл ме притеснява факта, че диска ми вече е доста стар с доста остаряла архитектура, което може да ми направи и някакъв друг номер. Но нищо, на SSD ми е само операционната система, данните са на друг диск.
Благодаря за мненията и инфото ви.
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #98  
Стар 18-04-2016
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Сам не можеш да инсталираш Уиндоус?!? Досега 1000 пъти да си пробвал как се държи с нова инсталация SSD- то. Или разликата между "памет" и "капацитет" е трудно доловима?
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 18-04-2016 на 20:36
Отговори с цитат
  #99  
Стар 18-04-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,806
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sarivano Вижте мненията
Сам не можеш ли да инсталираш Уиндоус?!? Досега 1000 пъти да си пробвал как се държи с нова инсталация SSD- то. Или разликата между "памет" и "капацитет" е трудно доловима?
Далаверата си признава "Един близък има фирма за компютърна техника и той ми инсталира Windows-a преди 5г." кой знае какво му е инсталирал, не вярвам да е ОЕМ версия , ама нека се мъчи , шамар да е, на далавера да е
Малко ако се поразрови може и ОЕМ версия да намери, наистина остава въпроса за инсталацията, там е друга мъка, явно ще търси близки срещи с НЛО

P.S. Ако бе постнал логото при стартиране, щеше да се разбере дали е с интелигентна активация, ама то явно е сложно и не е на далавера

Последно редактирано от yavor1 : 18-04-2016 на 20:39
Отговори с цитат
  #100  
Стар 18-04-2016
Аватара на Хоризонт
Хоризонт Хоризонт не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 1,399
Благодари: 190
Получил благодарност:
351 пъти в 245 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Един тон мастило се изписа тука за семицата. Майкрософт почти са си вдигнали ръцете от най-успешната им операционна система за момента. Гледат да си лансират десятката и хич не ги интересува дали е кракната или със сериен номер от някой лаптоп. Номера със XP
Нагласяте ActiveXконтролите и добавките да се активират след одобрение и нямате грижи от досадните предложения.
Със ссд осезаемо ще има подобрение на бързината, но стар контролер ще спъва компа и дефакто ще работи с наполовина от възможностите си новопоставеното ссд .
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hdd, ssd, ssd vs hdd, мнения


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Няколко мнения за ТВ BULLET ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 17 25-11-2013 08:02
Мнения за VU+ DUO МИМО VU+ 32 09-11-2013 09:02
SpeedyNet мнения metody72 Дъра-Бъра 5 04-01-2013 14:26
Мнения за sab sky 4700 hd бахретин HDTV приемници 1 26-11-2012 15:03
Мнения за климатици Зелен Дъра-Бъра 66 28-08-2012 11:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:29.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.