The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

 
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #1  
Стар 25-10-2023
Аватара на digimp
digimp digimp не е на линия
Шматката
 

Дата на присъединяване: Jun 2017
Местоположение: London, UK
Мнения: 245
Благодари: 1,644
Получил благодарност:
73 пъти в 44 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Смяна на масло на каляската - моля за съвет

Здравейте,
имам си страхотен автомобилен механик със златни ръце на 320 километра от мен в едната посока.

Преди години го бях видял как си сменя маслото на неговите коли и от тогава всеки път искам и на моите да спазва същата процедура.

Лекият проблем е, че в момента не мога да отделя тези пари за да отида до него и да платя работата му. £120 за бензин и храна и още около £120 за смяна на маслото.

Така че в момента съм принуден да си сменя маслото сам. Моля ви нека ви обясня каква е процедурата и след това ще ви споделя и моите притеснения.

Процедура:
1. Сипва се едно от тези или подобно - може да е всеки един бранд, не е задължително това което съм линкнал: STP Engine Flush

2.Оставя се колата да работи на място към 20 минути и след това се излива цялото масло и се маха и масленият филтър

3. Оставя се маслото да капе поне около 20-30 минути

4. Слага се нов филтър и се завива пробката.

5. Долива се около 1 литър от това или нещо подобно - може да е всеки един бранд, не е задължително това което съм линкнал: Lucas Heavy Duty Oil Stabilizer

6. Долива се масло според нуждите и спесификациите.

Това е!


В спесификациите на Пежо изрично е упоменато да не се слагат никакви добавки в маслото. От друга страна последните 8 години всичките ми коли са с масло сменяно по гореописаната процедура и мога да потвърдя, че наистина стават по-тихи, пробега се удвоява и можеш да ги тормозиш в най-страшните горещини без да се притесняваш за двигателя.

Притесненията ми в момента са следните:
1. Масло без допълнителни външни добавки ме притеснява, че за 5000 километра ще се превърне в бистра водичка. Така че ми се иска да сложа добавка както обичайно.

2. Тази година в Англия застудя необичайно бързо и рязко и имам ирационалният страх, че сегашната зимата ще е по-студена от всичките през последните 10 години. И ако е така (???) тогава е по-добре да няма добавки, а да си е само масло.

Ако ви се занимава - моля дайте ми съвет да намеря баланса между горепосочените съждения?


Много благодаря.
__________________

Triax88+4x Inverto, E:13-19-23-28
Отговори с цитат
 

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, каляската, масло, моля, на, смяна, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam смяна на бин живков MPCS/OScam 8 30-03-2016 12:58
смяна на софтуер stefchi74 FERGUSON 11 26-11-2013 15:40
смяна на pass ? ВКВ Уроци по Dreambox 6 14-08-2013 23:13
Смяна на емулатор при смяна на провайдер аптекар Емулатори 6 01-08-2011 15:45
Смяна на пакета fockers ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 8 24-03-2011 20:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.