The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #61  
Стар 05-07-2023
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,960
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Единствения вариант за да си на мобилен нет е да нямаш алтернатива както е при мен лятото и затова ползвам Yettel като най-добър възможен такъв. В големите градове е по-скоро екзотика да го предпочетеш пред оптиката.
Отговори с цитат
  #62  
Стар 05-07-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 17
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Радвам се за теб . Споделяй , изказвай мнения , но не убеждавай другите колко е удачно да си на мобилен интернет при монополистите в сравнение със стандартния оптичен при немонополистите .
По твоята логика по-добре да взема нещо от кварталния малък магазин за 30лв. Вместо да го взема от голяма верига на промоция за 15лв: s101 бъди жив и здрав пазарувай от малкия магазин аз ще пазарувам от големите вериги
Отговори с цитат
  #63  
Стар 05-07-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,181
Благодари: 579
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Българин Вижте мненията
По твоята логика по-добре да взема нещо от кварталния малък магазин за 30лв. Вместо да го взема от голяма верига на промоция за 15лв: s101 бъди жив и здрав пазарувай от малкия магазин аз ще пазарувам от големите вериги
Не! Иска да ти каже, че според твойта логика е по-добре да вземеш от голяма верига 5 литра вода за 15 лева, отколкото да вземеш 30л за 20 от квартален мазазин. Защото ти можеш да изпиеш само 5 литра и друго не те интересува. Затова нямаш грижи. Ползвай пълния капацитет на мобилната си мрежа да видим дали няма да ти се появят грижите.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #64  
Стар 05-07-2023
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,244
Благодари: 122
Получил благодарност:
604 пъти в 317 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Българин Вижте мненията
По твоята логика по-добре да взема нещо от кварталния малък магазин за 30лв. Вместо да го взема от голяма верига на промоция за 15лв: s101 бъди жив и здрав пазарувай от малкия магазин аз ще пазарувам от големите вериги
По моята логика , ще си взема месо от месарницата до нас , защото никога не са ме излъгали . Докато в голямата мощна верига девойката зад щанда винаги казва , че всичко е прясно ( тя не е виновна гони си бонуса ) . И в месарницата до нас ще ми нарежат месото както аз си искам , колкото искам , от което на мен ми хареса .
Същото е и с интернета/телевизията - всяка една компания която мисли за клиента ще ти изслуша желанията и дори заради самия теб ще ти предложи точно това което ти трябва . А тези които ти харесваш винаги вместо довиждане ще се опитат да ти добавят някоя "супер безплатна екстра" .И след като се съгласиш ще си караш така до следващото преподписване , преглъщайки изненадите .
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на mistor за този полезен пост
vasilstf (05-07-2023), марчони (06-07-2023)
  #65  
Стар 05-07-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 17
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
По моята логика , ще си взема месо от месарницата до нас , защото никога не са ме излъгали . Докато в голямата мощна верига девойката зад щанда винаги казва , че всичко е прясно ( тя не е виновна гони си бонуса ) . И в месарницата до нас ще ми нарежат месото както аз си искам , колкото искам , от което на мен ми хареса .
Същото е и с интернета/телевизията - всяка една компания която мисли за клиента ще ти изслуша желанията и дори заради самия теб ще ти предложи точно това което ти трябва . А тези които ти харесваш винаги вместо довиждане ще се опитат да ти добавят някоя "супер безплатна екстра" .И след като се съгласиш ще си караш така до следващото преподписване , преглъщайки изненадите .
Да си дойдем на думата всеки сам си избира какво и от къде да ползва купава т.н.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 05-07-2023
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,181
Благодари: 579
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи... един гражданин произлизащ от нашите географски ширини никога няма да си признае, че се е наебал с дадена услуга или продукт. Напротив - колкото по-миризливо лайно си купи, толкова повече ще се хвали пред приятели (и не само), че е уцелил джакпота, как за без пари е получил страшно много и колко било хубаво. Ма то лайно и смърди, всички го виждат и усещат смрад, но той ще продължава да ги убеждава колко е хубаво и как не могат да усетят хубавата миризма, а виждат само лошото.

От друга страна пък, ще оплюе и ще сравни със земята всичко, което другите ползват. Ще сипе тонове помия, за да ги убеди, как са се преебали със избора си.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #67  
Стар 05-07-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 17
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Значи... един гражданин произлизащ от нашите географски ширини никога няма да си признае, че се е наебал с дадена услуга или продукт. Напротив - колкото по-миризливо лайно си купи, толкова повече ще се хвали пред приятели (и не само), че е уцелил джакпота, как за без пари е получил страшно много и колко било хубаво. Ма то лайно и смърди, всички го виждат и усещат смрад, но той ще продължава да ги убеждава колко е хубаво и как не могат да усетят хубавата миризма, а виждат само лошото.

От друга страна пък, ще оплюе и ще сравни със земята всичко, което другите ползват. Ще сипе тонове помия, за да ги убеди, как са се преебали със избора си.
Преди 3 години вярно се пребах с едно лайно наречено EON от Виваком за 50 лв на месец за 2 год.

Последно редактирано от Българин : 05-07-2023 на 22:26
Отговори с цитат
  #68  
Стар 05-07-2023
Гадьо Гадьо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2019
Мнения: 448
Благодари: 53
Получил благодарност:
303 пъти в 153 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Българин Вижте мненията
Преди 3 години вярно се пребах с едно лайно наречено EON от Виваком за 50 лв на месец за 2 год.

Па никой не те е карал да си взимаш 600 мбита скорост.

Отделно сравняваш цените 600мбит+тв на виваком, с 50 мбит на Йетел.
И понеже продължаваш да се напъваш колко хубав и изгоден интернет имаш, сравнявай - на безсрочен договор съм, на 70 мбита в двете посоки (не 5 към 1 както при теб), без дневни лимити, с публично IP, за по-малко пари и всеки месец мога да си сменям плана с по-висока или по-ниска скорост, а не ако ми трябва за известно време по-висока скорост да трябва да подписвам нов две годишен договор.

Няма и клаузи в договора, че всяка година могат да индексират таксата с инфлацията, неустойки и други набутващи клаузи.
Отговори с цитат
  #69  
Стар 05-07-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 17
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гадьо Вижте мненията
Па никой не те е карал да си взимаш 600 мбита скорост.

Отделно сравняваш цените 600мбит+тв на виваком, с 50 мбит на Йетел.
И понеже продължаваш да се напъваш колко хубав и изгоден интернет имаш, сравнявай - на безсрочен договор съм, на 70 мбита в двете посоки (не 5 към 1 както при теб), без дневни лимити, с публично IP, за по-малко пари и всеки месец мога да си сменям плана с по-висока или по-ниска скорост, а не ако ми трябва за известно време по-висока скорост да трябва да подписвам нов две годишен договор.

Няма и клаузи в договора, че всяка година могат да индексират таксата с инфлацията, неустойки и други набутващи клаузи.
Нашето гардже е най-хубаво
Ползвай си го с здраве (спирам да пиша че ми свърши трафика и вече съжалявам че си си отрязах оптиката )
Отговори с цитат
  #70  
Стар 05-07-2023
Аватара на slimi
slimi slimi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 348
Благодари: 49
Получил благодарност:
309 пъти в 126 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Българин Вижте мненията
По твоята логика по-добре да взема нещо от кварталния малък магазин за 30лв. Вместо да го взема от голяма верига на промоция за 15лв: s101 бъди жив и здрав пазарувай от малкия магазин аз ще пазарувам от големите вериги
Ще ти го обясня по друг начин - човекът ти казва, че е по-добре да си купиш органична храна от местен производител на по-висока цена, който я произвежда по правилата за производство на хранителни продукти, отколкото индустриална помия, която само визуално и на вкус прилича на храна. Да, и двете можеш да ги ядеш и ще те заситят, но страничните ефекти мисля, че са ти ясни.
Иначе, разбира се - предоставена ти е възможността да ядеш и най-евтината помия - свободен пазар е.

Иначе, ако спра с хранителните аналогии - ако всички решат да ползват мобилен интернет за домашно ползване, сещаш ли се какво ще се случи с услугата? Ефирът е крайно ограничена преносна среда по отношение на капацитета, спрямо един оптичен кабел с няколко влакна, в които можеш на няколко дължини да прекараш сума ти гигабити, в които нямаш отражения, смущения, вариращ фадинг и какви ли не още фактори, които влошават параметрите на преноса. Ти реално искаш вместо да ти прекарат вода по водопровод, да ти пуснат от водопровода на улицата под налягане един фонтан и каквото падне на балкона - да го събираш в легени и така да го ползваш.

Сори за всички метафори, просто не мога да разбера подобно желание да се ползва по-некачествена услуга...
__________________
"Ihr, in dem Weisheitstempel eingeweihten Diener der grossen Göttin Osiris und Isis! - Mit reiner Seele erklär ich euch, dass unsre heutige Versammlung eine der wichtigsten unsrer Zeit ist."

Последно редактирано от slimi : 05-07-2023 на 23:19
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на slimi за този полезен пост
boris.ivanov (06-07-2023), vasilstf (05-07-2023)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, yettel, домашен, Интернет, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 39 (0 членове и 39 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мобилния домашен интернет на Yettel. бачора Дъра-Бъра 5 23-03-2022 22:25
MAG 424w3 - 4K UHD IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) SKYTV ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СкайТВ 0 29-10-2021 16:23
MAG 520w3 - IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) с вграден Wi-Fi SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 24-08-2021 21:03
MAG 520 - 4K UHD IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 04-08-2021 21:38
Домашен мобилен интернет Мтел Златев88 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 05-12-2016 11:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.