The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-01-2023
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 514
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране Въпрос за PLEX сървър

Колеги имам няколко въпроса за PLEX сървър понеже за момента ми изпада не лоша машина HP Z400 даже и с отделна видео карта. Между другото сега също ми е на почти същата машина под windows 10. Ще направя въпросите под номер за по лесно:

1. Сървъра на PLEX според вас как е по добре да е под windows, linux, free NAS или друго, ако е някоя free NAS OS коя според вас е ОК ?
2. Да кажем съм създал 2-ра машина като сървър, но се логвам със същото име примерно за PLEX PASS ще трябва да я направя, като отделна машина с друго име или като същата (първата) има ли начин да се обединят библиотеките примерно да се виждат филми ... като общо от двата сървъра или ще се виждат в менюто на плекса като два отделни сървъра? (не знам дали стана много ясно какво питам
3. Също, ако го инсталирам на Linux сървъра дали ще се пуска автоматично със OS?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 04-01-2023
mistreated mistreated не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 776
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jovanoty Вижте мненията
Колеги имам няколко въпроса за PLEX сървър понеже за момента ми изпада не лоша машина HP Z400 даже и с отделна видео карта. Между другото сега също ми е на почти същата машина под windows 10. Ще направя въпросите под номер за по лесно:

1. Сървъра на PLEX според вас как е по добре да е под windows, linux, free NAS или друго, ако е някоя free NAS OS коя според вас е ОК ?
2. Да кажем съм създал 2-ра машина като сървър, но се логвам със същото име примерно за PLEX PASS ще трябва да я направя, като отделна машина с друго име или като същата (първата) има ли начин да се обединят библиотеките примерно да се виждат филми ... като общо от двата сървъра или ще се виждат в менюто на плекса като два отделни сървъра? (не знам дали стана много ясно какво питам
3. Също, ако го инсталирам на Linux сървъра дали ще се пуска автоматично със OS?

Ще ти споделя моя опит, естествено може да има различни мнения.


1. Пробвал съм го и на убунту, и на уин - особена разлика не съм намирал в работата.
2. Ще излизат под 2 отделни сървъра, аз поне не съм намерил начин да излизат обединени.
3. Да, ще се стартира автоматично.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 06-01-2023
Raziel Raziel не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 78
Благодари: 41
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Съветвам те да погледнеш алтернативи на Plex като Jellyfin или Emby.
Jellyfin е напълно безплатна алтернатива на Plex, която може да работи изцяло офлайн.
От години ползвам комбинацията Jellyfin, radarr, sonarr, bazarr като всички от тях са хостнати на lxc и docker контейнери на KVM машина.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 06-01-2023
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,039
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,757 пъти в 984 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Raziel Вижте мненията
Съветвам те да погледнеш алтернативи на Plex като Jellyfin или Emby.
Jellyfin е напълно безплатна алтернатива на Plex, която може да работи изцяло офлайн.
От години ползвам комбинацията Jellyfin, radarr, sonarr, bazarr като всички от тях са хостнати на lxc и docker контейнери на KVM машина.
Той вече има плекс и плекс пас Кое от горепосочените неща може да се отнася до Желифин и Емби ? Аз лично ги пробвах и двете , и не струват пред плекса. И също ползвам радари сонари базари, жакети, даже и уиспар имам

Относно въпроса ти, няма как да стане да обединиш двата сървъра, можеш да направиш втория като нас и да го мапнеш в библиотеката на първия, но транскодинга ще остане при първия, а ти желаеш вероятно да ги разделиш, за да разтовариш.

Последно редактирано от TUISTERa : 06-01-2023 на 16:46
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на TUISTERa за този полезен пост :
bu12tras (06-01-2023)
  #5  
Стар 06-01-2023
Raziel Raziel не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 78
Благодари: 41
Получил благодарност:
7 пъти в 7 поста
Сваляния: 21
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Той вече има плекс и плекс пас Кое от горепосочените неща може да се отнася до Желифин и Емби ? Аз лично ги пробвах и двете , и не струват пред плекса. И също ползвам радари сонари базари, жакети, даже и уиспар имам

Относно въпроса ти, няма как да стане да обединиш двата сървъра, можеш да направиш втория като нас и да го мапнеш в библиотеката на първия, но транскодинга ще остане при първия, а ти желаеш вероятно да ги разделиш, за да разтовариш.
Нищо не се отнася до въпроса му - просто предложих алтернатива за която няма нужда да плаща, ако вече не е платил lifetime. Не знам кога последно си ползвал горепосочените “Желифин и Емби”, но според мен няма нещо с което Плекс да ги превъзхожда във всекидневната им употреба.
Аз не разбрах общо взето защо са му два отделни сървъра, освен ако не са на различни физически локации.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 07-01-2023
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,039
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,757 пъти в 984 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ем как да разбереш Човека шерва плекса на 10 човека, всеки кат пусне и плекса почва да енкодва, и му товари машината, иска да скалира хоризонтално услугата и да добави втори сървър за следващите 10 човека(бройката е примерна)
Това е нещо, което емби и желифин не са чували че може да се прави (това в кръга на шегата)
Плекса е една от малкото услуги, които дори и безплатни работят по-добре от опън сорс алтернативите им
Отговори с цитат
  #7  
Стар 08-01-2023
mistreated mistreated не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 776
Благодари: 40
Получил благодарност:
197 пъти в 117 поста
Сваляния: 132
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Plex е достатъчно удобен за ползване и с фрий версията му. Аз имам около 15 потребителя, никога не съм ползвал plex pass и пак съм доволен. Но не е излишно да има алтернативи, в крайна сметка на когото каквото му харесва...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 08-01-2023
Aries Aries не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 126
Благодари: 7
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Наскоро Плекс имаха сериозен проблем със сигурността. Хакери бяха пробили/откраднали много пароли, така че внимание. Аз го ползвам на Qnap nas, визуално изглежда по добре но при енкодването на .тs записи от сателита предпочитам Емби
Отговори с цитат
  #9  
Стар 09-01-2023
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 514
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Той вече има плекс и плекс пас Кое от горепосочените неща може да се отнася до Желифин и Емби ? Аз лично ги пробвах и двете , и не струват пред плекса. И също ползвам радари сонари базари, жакети, даже и уиспар имам

Относно въпроса ти, няма как да стане да обединиш двата сървъра, можеш да направиш втория като нас и да го мапнеш в библиотеката на първия, но транскодинга ще остане при първия, а ти желаеш вероятно да ги разделиш, за да разтовариш.
Разбрах колега. Прав си. Просто понеже не съм го правил до сега се замислих как стоят нещата. Да хем ми се иска да добавя още един хард диск на сегашната ми машина или може на право да купя другата (друга)
Отговори с цитат
  #10  
Стар 09-01-2023
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 514
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistreated Вижте мненията
Plex е достатъчно удобен за ползване и с фрий версията му. Аз имам около 15 потребителя, никога не съм ползвал plex pass и пак съм доволен. Но не е излишно да има алтернативи, в крайна сметка на когото каквото му харесва...
Първо си бях платил за 1 година лиценза колега, но май след около седмица имаше някаква промоция (намаление) не помня точно за доживотен лиценз и реших, че си е по добрата оферта и така беше направено, че просто доплатих до оставащата сума за доживотен лиценз.
По принцип си е доста ограничен безплатния акаунт от платения не помня точно разликите. И Аз съм с около 10-на грубо но от тях макс да гледат 4-5 по редовно
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
plex, въпрос, За, сървър


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос за PLEX Jovanoty Дъра-Бъра 3 23-09-2022 09:16
raspberry PI & Plex дрим КОМПЮТРИ и периферия 2 30-06-2021 21:05
Телевизия през Plex adidas Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми 0 07-06-2021 15:01
Има ли PLEX за Enigma2 Светия Дух IPTV (Internet Protocol Television) 1 27-03-2021 01:46
Официално Plex за LG Smart TV Valebo ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 2 16-02-2015 20:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.