The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C]

КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] Кабелна Цифрова Телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 08-05-2012
Аватара на kabel
kabel kabel не е на линия
Балкантурист
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 620
Благодари: 485
Получил благодарност:
132 пъти в 88 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 20
По подразбиране

намери една стълба...качваш се махаш сплитера и със снадка пускаш директно сигнала към теб.... поне да видиш дали има някаква разлика докато ти обърнат внимание майсторите

п.с махни и сплитера на 4 ...

Последно редактирано от kabel : 08-05-2012 на 03:02
Отговори с цитат
  #12  
Стар 08-05-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз залагам на ел.химична корозия между оплетката на коаксиала и Ф конектора някъде близко по трасето и от там биене с ефирен сигнал.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 08-05-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,422
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,365 пъти в 660 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Кажи на коя честота е проблемният пакет. Ако там наистина има и ефир - да дойдат да си преправят конекторите от последния усилвател до теб.
Също кажи около тази честота на проблемия пакет, има ли аналогов сигнал от кабелната?
Ако не могат - взимате си Булсатком за 4 телевизора, което излиза 26.80 на месец с HBO пакета и си гледате, без проблеми. Само ще трябва да сте с техен външен приемник.

Последно редактирано от Златанов : 08-05-2012 на 09:26
Отговори с цитат
  #14  
Стар 08-05-2012
ivanveltchev ivanveltchev не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Златанов Вижте мненията
Кажи на коя честота е проблемният пакет. Ако там наистина има и ефир - да дойдат да си преправят конекторите от последния усилвател до теб.
Също кажи около тази честота на проблемия пакет, има ли аналогов сигнал от кабелната?
Ако не могат - взимате си Булсатком за 4 телевизора, което излиза 26.80 на месец с HBO пакета и си гледате, без проблеми. Само ще трябва да сте с техен външен приемник.
Колега Златанов проблемния пакет е на 434MHz. На прикачената снимка са честотите от аналоговата около цифровия пакет
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Picture 006_resize.jpg (48.7 КБ, 57 разглеждания)
Отговори с цитат
  #15  
Стар 08-05-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,422
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,365 пъти в 660 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

History от аналоговата да има разни черти и т.н.? Ако сигналът е много силен, може аналоговото History да пречи на първия цифров пакет. Имаш ли някакъв елемент със затихване 12 или 16db да го сложиш за проба преди телевизора?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 08-05-2012
ivanveltchev ivanveltchev не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

History от аналоговата няма черти, вижда се добре, доколкото може да се каже как се вижда аналоговата кабелна на ЛСД телевизор. В момента тв-то е вързано след сплитер http://www.frequencydistribution.co....plit-5-2400mhz
Отговори с цитат
  #17  
Стар 08-05-2012
Аватара на pe6o1975
pe6o1975 pe6o1975 не е на линия
F..k the System
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Sofia,Bulgaria
Мнения: 1,418
Благодари: 541
Получил благодарност:
640 пъти в 292 поста
Сваляния: 75
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kabel Вижте мненията
намери една стълба...качваш се махаш сплитера и със снадка пускаш директно сигнала към теб.... поне да видиш дали има някаква разлика докато ти обърнат внимание майсторите

п.с махни и сплитера на 4 ...
А най добре е да се закачи ако може директно на оптичния преобразувател,колегата,ама трябва да пруочи къде седи шкафа с оптичния НОД
Най вероятно колегата @ivanveltchev e крайна точка в мрежата и около тези честоти "надстърча" честотния спектър!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 09-05-2012
Аватара на Златанов
Златанов Златанов не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,422
Благодари: 122
Получил благодарност:
1,365 пъти в 660 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Вероятно е нещо такова.
Колегата с проблема, да се обади на номера за съпорт и да каже, че са идвали и никаква не са я свършили. След което да помоли за връзка с управителя, да видиш как бързо ще дойдат да си оправят сигнала.

Аз лично не бих рискувал да съм абонат на доставчик, чиито кабели и елементи са въздушки, с което рискувам в тези бури да ми изгори телевизора от гръмотевица.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 09-05-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз лично не бих рискувал да съм абонат на доставчик, чиито кабели и елементи са метални, с което рискувам в тези бури да ми изгори телевизора от гръмотевица.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 09-05-2012
ivanveltchev ivanveltchev не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 7
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
Аз лично не бих рискувал да съм абонат на доставчик, чиито кабели и елементи са метални, с което рискувам в тези бури да ми изгори телевизора от гръмотевица.
Привет колеги отново, то избора в Банкя не е голям или Булсат/Виваком или тази кабелна, на която кабелите са по стълбовете, друг избор няма. Пак ще се обадя на техниците да дойдат да се помъчат да си оправят нещата. Хубавото на местната кабелна /Мултимедия БГ/ е че няма допълнителни устройства за приемането на цифровата тв и хем има цифрова, хем кабелна.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, кабелна, ПИТАНЕ, проблем, Тв, Цифрова


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аналогова ТВ или Кабелна цифрова в тунер за ефирна цифрова dulan Въпроси и отговори 12 05-05-2014 17:18
Цифрова Кабелна с DVB-T приемник Ивайло Цанков Оператори в гр. СОФИЯ 12 30-12-2012 11:02
купувам приемник за цифрова кабелна тв дж700 Приключили продажби 4 23-04-2012 14:43
HD приемниk за цифрова кабелна телевизия селена Приключили продажби 0 05-04-2012 00:15
Материали за кабелна цифрова телевизия [DVB-C] Л.Лазаров КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 8 13-04-2011 23:21


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.