The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 09-01-2015
Люкс Люкс не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2014
Местоположение: Люксембург
Мнения: 202
Благодари: 37
Получил благодарност:
29 пъти в 20 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Метод за успешен избор на телевизор

В тази тема ще напиша аз как съм подходил при избора на телевизор.
Първо съм чел по форуми на 4 езика и съм разбрал че производителите пишат едни напълно фалшиви херца за произвежданите от тях модели. Значи има екрани който са 50, 100 или 200 реални херца. Тези който са по 50 херца не би трябвало да си ги купувате, защото на ето този клип от 3 минути - от филма The Hong Kong Connection, 223 MB
http://yadi.sk/d/0ZBHvdIi2_8Z0
ще видите какво значи да насича телевизора, когато камерата се мести по-бързо хоризонтално или когато има резки движения на обектите в картината.
По етикетите няма да видите да пише че са с 50 реални херца. Вместо това ще пише 100 или 200 или повече измислени фалшиви херца с по три буквички на латиница до тях.

Та няма друг начин да разберете дали някой модел телевизор ще работи без да насича, ако не го тествате преди да го купите. Е, може да изчетете един куп тестове като мен и да им повярвате, но проблемът със сайтовете тестващи телевизори е, че те изкарват пари от това че клиентите ще кликнат на линк който те са посочили към магазин. Значи сайтовете нямат сметка да ви казват цялата истина, понеже ако сте прекалено разочаровани, няма да кликнете на линка дето ви го пробутват и те няма да изкарат малко пари от вас.

Най-добре е да сложите на USB флашка клипа от линка и да отидете с него по магазините да тествате и ще видите истината със собствените ви очи. Някои продавачи не искат да се занимават с тестване на телевизори, та трябва предварително да ги убедите че уж има голяма вероятност да си купите веднага телевизор, за да е по-сигурно че ще пуснат флашката на някой модел. А най-най-супер-добре е да я сложат флашката в блурей плейъра от който изпращат сигнала към всичките телевизори едновременно. Тогава става много интересно, как някой телевизори треперят и насичат, нищо че са скъпи и големи, пък други предават гладко движенията.
За да се навие продавачът да тествате телевизорите, имате пълното морално право да се правите на наивни и нищо не разбиращи от телевизори. Защото те много добре знаят че продават и пълни боклуци и ако ви усетят че ще познаете със сигурност кой телевизор работи лошо, тогава си намалявате шансовете да тествате при тях. На тях много им се иска да си пробутат разни скъпи залежали от по 2 години модели, та си търсят жертвички които няма да разберат че се прекарват яко. А и много лъжат тези наемни мошеници, нарочно заблуждават по най-различни изобретателни начини клиентите си. Оставете ги да ви пообяснят (всеки по собствен начин), кое е било добро според тях, правете се че им вярвате на всичко каквото разправят. Пригответе си предварително едни глупави въпросчета, дето би ви било срам да ги зададете на хора които познавате, защото се излагате. Пред продавачите колкото по-неосведомени изглеждате, толкова по-късно ще разберат каква ви е истинската цел, да тествате и да видите истината със собствените ви очи. Ако един продавач е почнал да ви обяснява това онова от няколко минути, той си е повярвал вече, че ще ви продаде нещо и много по-лесно ще се навие да пусне флашката за един тест. Някой ще ви излизат с номера че дистанционното е някъде далече в склада, та ще трябва да ги подсетите че има бутони отзад на телевизорите и може и от тях да ви пуснат само едно клипче от флашката. Ако се опъват, ще трябва да им кажете че няма да купите телевизор от магазин в който ви отказват да ви пуснат едно клипче от флашката, за да видите как работи. Те всички знаят че има и други магазини, та ако искат да ви продадат нещо, няма къде да мърдат. Е, случва ми се няколко пъти и някакви абсолютни некадърници да не могат да подкарат да тръгне клипа от флашката. Пък 5 минути след това в съседен магазин друг телевизор от същата марка и модел си чете файла. Едни Сонита нещо не го подържат този формат, според продавачите де, та може да ги питате дали няма да тръгне око сложат флашката на блурей плейъра, тамън ще видите всичките телевизори едновременно да показват клипа. Пуснат файла през блурей плейър си работи на всички марки телевизори.
Това е от мен, с моя метод ви спестявам много разочарования от евентуална покупка на 50 херцов телевизор, на който пише например че е цели 200 фалшиви измислени херца, които са представени като някаква тяхна много много супер технология от марката.

Последно редактирано от Люкс : 09-01-2015 на 14:01
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на Люкс за този полезен пост
fakirastanly (09-01-2015), oldenburg (15-01-2015), tdobrev70 (09-01-2015), Venlancellot (10-01-2015), ДВБ (11-01-2015)
  #2  
Стар 09-01-2015
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Защо не се преместиш в Сетком? Там ще те оценят достойно! Писна ми да чета за телевизори в този форум!
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Онджичек за този полезен пост
Veskop (09-01-2015), Vesko_B (14-01-2015), БАЙ ИВАН (09-01-2015), емин-ага (09-01-2015)
  #3  
Стар 09-01-2015
klapa klapa не е на линия
Trekkie
 

Дата на присъединяване: May 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 147
Благодари: 33
Получил благодарност:
21 пъти в 14 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Темата трябва да се преименува на "Три трика как да убедим продавачите да ни съдействат".
__________________
Новите правила за подписа са ужасни! Има по - големи емотиконки от разрешените за подписа картинки.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 09-01-2015
Аватара на Дедал
Дедал Дедал не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,954
Благодари: 3,709
Получил благодарност:
1,721 пъти в 1,137 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това ,че някой сега открива Америка не означава ,че не е открита доста преди него ...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 09-01-2015
комет комет не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 9
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Онджичек Вижте мненията
Защо не се преместиш в Сетком? Там ще те оценят достойно! Писна ми да чета за телевизори в този форум!
Ами този форум все пак е за телевизия, а за гледането на телевизионни програми все още най-много се използват телевизорите.
Винаги съм се чудил, защо телевизорите в този форум са забутани в девета глуха.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 09-01-2015
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,665
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,224 пъти в 2,968 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от комет Вижте мненията
са забутани в девета глуха.
E сега вече са на първи коловоз!Както и трябва!
Нека благодарим на Люкса,за методиката и наставленията,абсолютно прав е!Остава да ни каже сега,като разклати японката,дали шибаното LG,не е по добро!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 09-01-2015
Чичо Боре Чичо Боре не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 482
Благодари: 0
Получил благодарност:
60 пъти в 48 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тези методи са за по спокойни хора, аз като купувам нещо го взимам без да се замисля и да тествам по 1година, защото за тези пари не си заслужава толкова да се мотаеш по магазините и да тормозиш продавачите
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чичо Боре за този полезен пост :
милстан (09-01-2015)
  #8  
Стар 09-01-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от b0rchy Вижте мненията
аз като купувам нещо го взимам без да се замисля
И после почват жалейките и неадекватните въпроси по форумите, заради липсата на мисъл при покупката и заради непрочитането на ръководството, какво все пак се купува.

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Нека благодарим на Люкса,за методиката и наставленията,абсолютно прав е!Остава да ни каже сега,като разклати японката,дали шибаното LG,не е по добро!
И да Помолим ПРОКОПИЙ да не се спотайва като Злостен Четец, а да врътнат едно Дуетче с Люксито))) Единият чете описания и контактува с местните представителства, докато втория Клати Японката ,по предварително съгласуван План. Ще се получи едно, такова Паневропейско тресене на продавачите на черна техника, с Балкански Дъх и привкус)))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 09-01-2015 на 15:35
Отговори с цитат
  #9  
Стар 09-01-2015
Чичо Боре Чичо Боре не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 482
Благодари: 0
Получил благодарност:
60 пъти в 48 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sarivano Вижте мненията
И после почват жалейките и неадекватните въпроси по форумите, заради липсата на мисъл при покупката и заради непрочитането на ръководството, какво все пак се купува.
Аз знам какво купувам, и до сега не съм питал нищо по никой форум, понякога е по-добре да вземеш нещо веднага, но не казвам, че го взимам на сляпо без да се знае какво е
Отговори с цитат
  #10  
Стар 09-01-2015
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от b0rchy Вижте мненията
Аз знам какво купувам, и до сега не съм питал нищо по никой форум, понякога е по-добре да вземеш нещо веднага, но не казвам, че го взимам на сляпо без да се знае какво е
Не визирах теб персонално, а направих обобщение за обичайният български потребител, изхождайки от репликата ти. За да Подчертая Ползата в Бъдещето от едно Прокопий ЛЮКС Дуо )))))
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
За, Избор, Метод, на, Телевизор, успешен


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на телевизор? virage ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 17 18-12-2014 21:29
Избор на телевизор :P Никибелята ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 13 18-03-2013 17:43
Избор на телевизор спънджбобо ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 66 02-12-2012 21:48
Избор на телевизор тодордд ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 18 06-10-2012 18:42
Избор на телевизор valbg ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 16 21-08-2012 21:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.