The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Вижте резултатите от анкетата: ДА или НЕ за АЕЦ Белене
ДА на АЕЦ Белене. 106 33.97%
НЕ на АЕЦ Белене. 163 52.24%
Не ме интересува , няма да гласувам. 44 14.10%
Анкета с възможност за няколко гласувания Гласували: 312. Вие може да не гласувате в тази анкета

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #81  
Стар 23-01-2013
pmhawk pmhawk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 733
Благодари: 184
Получил благодарност:
293 пъти в 129 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Превод на анкетата:
Да - ще печелят(крадат) едни, без полза за обществото
Не - ще печелят(крадат) други, без полза за обществото
Няма да гласувам, и без това без полза за обществото

Както се каза, май цялата работа е да видят как да си нагласят изборите Модераторите да забелязвате случайно мега простотията, която ръсят едни хора тук от снощи?

Последно редактирано от pmhawk : 23-01-2013 на 12:10
  #82  
Стар 23-01-2013
иван77 иван77 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 68
Благодари: 21
Получил благодарност:
18 пъти в 13 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хермес Вижте мненията
"Музиката" е поръчана от БСП / те обичат забавленията като тези през времената на ВИС-1, ВИС-2, МултиГруп .... и под различните им форми, а плащането става от нас народа - сиреч данъкоплатеца.

P.S. Няма значение каква е музиката .... важното е че тя е безплатна за едни / Чуждото както знаете - няма кокали. /,а за други заробваща с по-високи данъци.
Въпрос: В момента кой плаща скъпия ток на Мариците, че нещо ми убягва тоя момент? Сигурно получаваме субсидии от САЩ, които покриват разликата между пазарната цена и фиксираната цена, заложена в договора, сключен от Костов?
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на иван77 за този полезен пост :
бахретин (23-01-2013)
  #83  
Стар 23-01-2013
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от иван77 Вижте мненията
Е, поне ще има с какво да плащат... В другия случай също ще трябва да се плаща, но на съседите за ток, и едва ли ще има от къде да дойдат паричките...
Е, бизнеса със свещите и газените лампи ще бъде в разцвета си, но се предполага, че и той ще бъде монополизиран...
Колега, някакви цифри, с които да подкрепиш това, има ли? Аз имам за точно обратното... Убеден съм, че в следващите доста години (10-20) няма и да помислим за внос на ток, освен ако не стане някоя беля някъде. Дори напротив, ще изнасяме все повече и ще се заговори за затваряне на ТЕЦ-ове, но не заради остаряване или замърсяване, а просто защото ще са излишни... защо се оставяте тоя или оня да ви манипулира - влизате в нета и четете, има наши, има и чужди източници. Не е нужно да сте спецове по ядрена физика или академици по икономика, за да се види колко потребяваме, колко изнасяме, какъв ръст се очаква, на кого се сбъдват прогнозите и на кого - не.
И някои от приказките на герберастите са също долна манипулация, като прочутата им програма за енергийна ефективност - държавата и ЕС не плащат нищо повече от ЛИХВИТЕ ПО ЗАЕМИТЕ, които трябва да вземем, за да си направим домовете или предприятията по-ефективни. И там едни банки се оказват накрая печелившите, а не населението, но предпочитам безлихвен заем, който ще мога да си позволя и сам съм си подписал, на моя глава и риск, отколкото червен олигарх или мутра да ми подписват на мой гръб нещо.

Скъпия ток от Мариците 1 и 3 го плащаме ние. И Костов е за бесене, както червените за скъпия ток от вятъра, както Кунева за затворените блокове 3 и 4... В тия неща няма партии, има интереси, пари. На наш гръб.

Последно редактирано от Пламен Тачев : 23-01-2013 на 12:07
  #84  
Стар 23-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rabin Вижте мненията
Aко въобще някой се навие да се занимава с древните ти технологии за мигалки и започне работа при теб:
1. Над 30% от брутната заплата му се удържа докато вземе нетна заплата.
2. Още 20% му прибират ДДС, докато ги харчи.
3. Задължителна Гражданска Отговорност, синя зона, акциз на горивата, в цената на тока има включена издръжка на Топлофикация, и пр. угодни на шепа хора харчове.

Май минахме 15-те %.
Пак се почна с обидите! 20% ддс не ми дреме - плащат го крайните клиенти. Осигуровките на са данъци. Данък печалба е 10% след което като си разпределям дивидент и плащам 5% данък дивидент. Не съм на заплата като теб и не водя никой на заплата. Местни данъци и такси, данък собственост на имоти и превозни средства са в нормални граници и са най ниските в ЕС, същевременно се конкурирам на европейския пазар за мигалки произведени по допотопни технологии
Та кое викаш му е лошото на държавата?
__________________
  #85  
Стар 23-01-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от иван77 Вижте мненията
Въпрос: В момента кой плаща скъпия ток на Мариците...
Майната им на Мариците, по-интересни са волтаиците но от първите големи проекти с фиксираната цена.


Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
...Та кое викаш му е лошото на държавата?
Няма лошо, данъчните ставки са изключително ниски на фона на останалите държави, да не говорим че може да си работиш в белия, сивия или най-най-най-черния сектор без да те пипа никой ако внимаваш.
Недей обяснява на хора които няма да те разберат
__________________
aatns
gmkd
  #86  
Стар 23-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pmhawk Вижте мненията
Модераторите да забелязвате случайно мега простотията, която ръсят едни хора тук от снощи?
Аз предлагам следните хора да се пратят за една седмица на море:
bangelius, cipher, failure, jondol, koko_varna, krasivn, Lyubo8306, pipetrov, thesaint, veskodivia, Бате Кире, бахретин, иван77, Иво006, Кайен, кики1, лтрифонов, март, Моцката2, Пепи73, ПламКолев, СПАРТАК Плевен, тутанхамон
__________________
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
shamarasat (23-01-2013)
  #87  
Стар 23-01-2013
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

НЕ! НЕ! НЕ!

__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Следните потребители (2) благодарят на gentu за този полезен пост
Staroto (01-07-2013), Пламен Тачев (23-01-2013)
  #88  
Стар 23-01-2013
иван77 иван77 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 68
Благодари: 21
Получил благодарност:
18 пъти в 13 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен Тачев Вижте мненията
Колега, някакви цифри, с които да подкрепиш това, има ли? Аз имам за точно обратното... Убеден съм, че в следващите доста години (10-20) няма и да помислим за внос на ток, освен ако не стане някоя беля някъде. Дори напротив, ще изнасяме все повече и ще се заговори за затваряне на ТЕЦ-ове, но не заради остаряване или замърсяване, а просто защото ще са излишни... защо се оставяте тоя или оня да ви манипулира - влизате в нета и четете, има наши, има и чужди източници. Не е нужно да сте спецове по ядрена физика или академици по икономика, за да се види колко потребяваме, колко изнасяме, какъв ръст се очаква, на кого се сбъдват прогнозите и на кого - не.
И някои от приказките на герберастите са също долна манипулация, като прочутата им програма за енергийна ефективност - държавата и ЕС не плащат нищо повече от ЛИХВИТЕ ПО ЗАЕМИТЕ, които трябва да вземем, за да си направим домовете или предприятията по-ефективни. И там едни банки се оказват накрая печелившите, а не населението, но предпочитам безлихвен заем, който ще мога да си позволя и сам съм си подписал, на моя глава и риск, отколкото червен олигарх или мутра да ми подписват на мой гръб нещо.

Скъпия ток от Мариците 1 и 3 го плащаме ние. И Костов е за бесене, както червените за скъпия ток от вятъра, както Кунева за затворените блокове 3 и 4... В тия неща няма партии, има интереси, пари. На наш гръб.
Сам казваш, че излишъка от ток ще става все по-вече и ще се изнася. Но излишъка няма да дойде от това, че видиш ли сме станали по пестеливи, а защото с тези темпове на ликвидиране на промишлеността и най-вече на производството, няма да има кой да го консумира. А щом нямаш производство какво ще изнасяш?! Свещи и дървени лъжици ли? Токът може да е нещото, което да ти осигури свежи пари и да оправи поне малко отрицетелния баланс...
Следните потребители (2) благодарят на иван77 за този полезен пост
register (23-01-2013), Venlancellot (23-01-2013)
  #89  
Стар 23-01-2013
иван77 иван77 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 68
Благодари: 21
Получил благодарност:
18 пъти в 13 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Ми то думите са излишни в случая. Ще се пратя сам за вечни времена. Леле ти сигурно си кадър на Симеоново, а?

Последно редактирано от иван77 : 23-01-2013 на 12:20
  #90  
Стар 23-01-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Пак се почна с обидите! 20% ддс не ми дреме - плащат го крайните клиенти. Осигуровките на са данъци. Данък печалба е 10% след което като си разпределям дивидент и плащам 5% данък дивидент. Не съм на заплата като теб и не водя никой на заплата. Местни данъци и такси, данък собственост на имоти и превозни средства са в нормални граници и са най ниските в ЕС, същевременно се конкурирам на европейския пазар за мигалки произведени по допотопни технологии
Та кое викаш му е лошото на държавата?
Какви обиди бе, пишеш едни 15% изсмукани от пръстите, и после се сърдиш като ти напиша истината. Ти може да не си на заплата, ама 90% от народа са, и плащат много над тия 15% под формата на едно или друго.
И няма лошо, че си се класирал на пазара за мигалки.
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
АЕЦ, анкета, Белене, Да, За, ИЛИ, НЕ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Анкета: марки лаптопи/PC ukf КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 5 12-12-2012 14:29
Не е анкета Iliyan N Дъра-Бъра 2 23-02-2012 22:49
Анкета: LyngSat, FlySat или KingOfSat? АДМИН Анкети 8 21-12-2011 22:08
“Нова ТВ” в събота: колко ще струва АЕЦ Белене и заслужава ли си? ТИНТИН ДРУГИ 0 17-09-2009 19:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.