The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #71  
Стар 17-02-2013
Ламерчо Ламерчо не е на линия
Неще ьтв!
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 99
Благодари: 8
Получил благодарност:
43 пъти в 16 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не съм чел цялата тема, Но!

Първо съм пил!

Гласувайте за личности, за хора които са ясни.
Стига с тия Янета, Воленца, Бойковци и т.н.

Аз съм над 30 годишен и искам да живея нормално. Да работя колкото мога и да получавам колкото трябва.
Да, капиталист съм. Знам, че за да получа 1500 трябва да изкарам 30000, но ОК. Но нека тия 30к останат в БГ.
Да ама не тия пари заминават ... някъде!

И понеже е такъв форума, нека си спомним колко пари се даваха за БТК преди времето на Вива Венчърс .... ~1млдр лева. Във време когато нямаше какво да ядем. Никой не посмя да го пипне (БТК). После си еба майката.

Мислете бе хора ...
Отговори с цитат
  #72  
Стар 17-02-2013
Аватара на Emo75
Emo75 Emo75 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,906
Благодари: 996
Получил благодарност:
951 пъти в 511 поста
Сваляния: 97
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Въйко Вижте мненията
Таман те бях похвалил преди време че си порастнал но гледам се опитваш да ме обориш
На кое да се вдигне заплатите бре Жорко?На държавната администрация, МО и МВР.То друго няма на което можеш да повлияеш със законови мерки.Има пазарна икономика където държавата не може да се меси защото от демокрация отиваме на друг режим.Основния гръбнак е частния сектор и той сам си определя как да се заплаща труда на работниците.Какво да направи правителството, да вдигне малоумщината наречена минимална работна заплата на 1000лв. ли?И как ще накара работодателите да плащат минимум 1000лв. на работник в случая хигиенистка?Хубаво, вдига се мрз на 1000лв и веднага половин милион работници изхвръкват на улицата.Това ли ти е идеята?
А, нещо смислено !
Това не става с вълшебната пръчка....давайте сега тройната заплата от утре ! Нормално би било това да бъде политика водена назад в годините. Но такъв ни късмета...за 20 години миндилите ни направиха черноработниците на Европа...и не само !
Боко може да е всякакъв, но не знам колко промит червен мозък трябва да си за да не видиш как всячески се опитват да го коват по познатите параграфи, щото секнаха много кранчета. Машината работи здраво...
Да, повече от видно е и, че е заобиколен от неподходящи хора към момента. На много хора не им харесва / и на мен не ми харесват много неща/, но това е единственото правителство, което се опитва да работи в правилната посока и то в момент на световна криза, затягайки много пробойни в бардака наречен България. Това е варианта, колкото и да не ни харесва !
Ако някой се интересува от история и е запознат с тази на Франция през вековете. След зверски глад, мизерия и чума. Идва един човек, която първа стъпка стъпвайки в длъжност е да нареди да се построят пътища. Прави Франция нещо различно.
Та така... няма развитие без инфраструктура -това е положението !
Нека някой ме опровергае и с ръка на сърцето ми каже, такова строителство и подобрения за 20 години виждал ли е на възловите места в държавата . И това в състояние на всеобща стагнация ?
Далавери винаги е имало и ще има. Много е лесно да сме първосигнални без да се замислим...това се вижда и в коментарите тук.
Силно вярвам, че народа е помъдрял и няма да се подаде на провокации връщайки тази пасмина, която надроби това дето сега си сърбаме !
__________________
Vu+ SOLO2 ; DM800SE ; DM800 ; DM500 ; SONY KDL-46HX720, LG 42LD750
Toroidal 90 {42E; 39E; 28,2E ;23.5Е; 19E; 16E ; 13E;10Е: 9E; 7E; 4,8E; 0,8W; 4W} ; TRIAX110 {75E<-->30W}; offset 140; EMP 16:1 ; EMP 9:1
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на Emo75 за този полезен пост
heracle (18-02-2013), milpetm (14-03-2013), Зелен (18-02-2013), Моцката2 (19-02-2013), филасат (18-02-2013)
  #73  
Стар 17-02-2013
eeevgeniii eeevgeniii не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: ЛОМ
Мнения: 1,269
Благодари: 212
Получил благодарност:
277 пъти в 202 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Аз съм с други впечатления.
Чичо ми има завод за преработка на фураж в южна българия.
90% от продукцията е за износ за гърция.
Идва някакъв при него и му казва че си търси работа, много го бил закъсал, пари нямал... и чичо ми му казва, че в момента търси само общи работници, може да го назначи веднага на първоначална заплата от 600 лева и ако нещата вървят добре ще има увеличение.
Отговора беше - Чакай бе, аз сега си седя вкъщи и зимам 350. На тебе за 600 няма да ти работя цял месец.
Естествено беше изгонен на момента от там.

Та мисълта ми е, че народа си е мързелив и непредприемчив.
За да спечелиш пари трябва да изработиш нещо и да го продадеш.
Аз село си нямам и от двамата родители, но повечето хора които познавам имат по 100-150 декара с обработваема земя.
В същото време са я дали на някакви кооперации и взимат някакви смешни пари + 3-4 чувала брашно и 20-на литра олио на година.
Абе мама му стара. Разполагаш със златна мина а ми седиш и мизерстваш. 5 или 10 декара да насадиш с нещо и да продадеш продукцията пак ще изкараш повече пари отколкото имаш в момента.
И без това по цял ден нищо не правиш.
Обаче хората са си свикнали, че правителството им е виновно (независимо кой е на власт), никой не бачка и чака някой да му даде пари за да си седи вкъщи.
Е съжалявам ама така не става.
С честен труд пари и завод прави ли се
Отговори с цитат
  #74  
Стар 17-02-2013
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от GeorgiD Вижте мненията
...Само давам идея...
Аааа, ми давай идеи колкото можеш.Но се предполага че преди теб са се сетили макроикономистите, финансистите и все такива очилати зубъри.Явно и те са в забита улица с контингента от 2М пенсионери, милион роми, милион деца, малко безработни и останалата част мързелива и тъпа сган наричаща себе си работна класа (тук влизам и аз).
Трябва да се прави износ, Brian за това беше говорил преди време че имаме много добра данъчна политика като това помага много.Отделно че корупцията е добре развита и срещу някой лев на когото трябва няма да те пипат.Производство, рушвети, износ, печалбата обратно в производство и рушвети, пак износ, леко укриване на данъци за да останат свободни пари за реинвестиция и така...Това е начина.Е да ама така не се забогатява за 6 месеца, кофти!
__________________
aatns
gmkd
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Въйко за този полезен пост :
Emo75 (18-02-2013)
  #75  
Стар 18-02-2013
eeevgeniii eeevgeniii не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: ЛОМ
Мнения: 1,269
Благодари: 212
Получил благодарност:
277 пъти в 202 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Emo75 Вижте мненията
А, нещо смислено !
Това не става с вълшебната пръчка....давайте сега тройната заплата от утре ! Нормално би било това да бъде политика водена назад в годините. Но такъв ни късмета...за 20 години миндилите ни направиха черноработниците на Европа...и не само !
Боко може да е всякакъв, но не знам колко промит червен мозък трябва да си за да не видиш как всячески се опитват да го коват по познатите параграфи, щото секнаха много кранчета. Машината работи здраво...
Да, повече от видно е и, че е заобиколен от неподходящи хора към момента. На много хора не им харесва / и на мен не ми харесват много неща/, но това е единственото правителство, което се опитва да работи в правилната посока и то в момент на световна криза, затягайки много пробойни в бардака наречен България. Това е варианта, колкото и да не ни харесва !
Ако някой се интересува от история и е запознат с тази на Франция през вековете. След зверски глад, мизерия и чума. Идва един човек, която първа стъпка стъпвайки в длъжност е да нареди да се построят пътища. Прави Франция нещо различно.
Та така... няма развитие без инфраструктура -това е положението !
Нека някой ме опровергае и с ръка на сърцето ми каже, такова строителство и подобрения за 20 години виждал ли е на възловите места в държавата . И това в състояние на всеобща стагнация ?
Далавери винаги е имало и ще има. Много е лесно да сме първосигнални без да се замислим...това се вижда и в коментарите тук.
Силно вярвам, че народа е помъдрял и няма да се подаде на провокации връщайки тази пасмина, която надроби това дето сега си сърбаме !
що не си затегнаха заплатите а ги разтегнаха това ми прилича на пир по време на чума
Отговори с цитат
  #76  
Стар 18-02-2013
Аватара на Emo75
Emo75 Emo75 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,906
Благодари: 996
Получил благодарност:
951 пъти в 511 поста
Сваляния: 97
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от GeorgiD Вижте мненията
Все от някъде трябва да се започне. Само давам идея от къде точно, батко.
Жорко, ти давал ли си дори и 1 лв. / един български лев/ заплата през живота си на някой ?
__________________
Vu+ SOLO2 ; DM800SE ; DM800 ; DM500 ; SONY KDL-46HX720, LG 42LD750
Toroidal 90 {42E; 39E; 28,2E ;23.5Е; 19E; 16E ; 13E;10Е: 9E; 7E; 4,8E; 0,8W; 4W} ; TRIAX110 {75E<-->30W}; offset 140; EMP 16:1 ; EMP 9:1
Отговори с цитат
  #77  
Стар 18-02-2013
Никола67 Никола67 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 1,317
Благодари: 420
Получил благодарност:
310 пъти в 202 поста
Сваляния: 51
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Emo75 Вижте мненията
А, нещо смислено !
Това не става с вълшебната пръчка....давайте сега тройната заплата от утре ! Нормално би било това да бъде политика водена назад в годините. Но такъв ни късмета...за 20 години миндилите ни направиха черноработниците на Европа...и не само !
Боко може да е всякакъв, но не знам колко промит червен мозък трябва да си за да не видиш как всячески се опитват да го коват по познатите параграфи, щото секнаха много кранчета. Машината работи здраво...

Силно вярвам, че народа е помъдрял и няма да се подаде на провокации връщайки тази пасмина, която надроби това дето сега си сърбаме !
А случайно да си забелязал на какви лишения са подложени хората за да строим магистрали да санираме пътища и да режем лентички ... ами то не останаха хора които да ползват бойковите придобивки ...
Не спази едно от основните си обещания да вкара на топло всички които крадоха преди него а секнаха мангите за едни и потекоха към други това което ставаше и при предишните .
Истината е една трябва да ги контролираме не да си разиграват разни карти един етническа друг икономическа не ви ли писна , на мен ми писна и затова съм за протести сега и занапред винаги когато ни правят на будали .
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Никола67 за този полезен пост
AGT (18-02-2013), Emo75 (18-02-2013), zita74 (18-02-2013)
  #78  
Стар 18-02-2013
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Никола67 Вижте мненията
С тази приказка започваш да ми приличаш на един човек ...дето сега е в област Македония ... Сякаш от калъп ви вадят ...
Виж сега, за да имаш пари трябва да си ги изработиш. Мен така са ме учили.
Има го и варианта да спечелиш от тотото, ама вероятноста е 1 към 14 милиона да успееш.
Затова "Трабахо, си"

Цитирай:
Първоначално написано от eeevgeniii Вижте мненията
С честен труд пари и завод прави ли се
Разбира се.
Взимаш заем, купуваш машини и сгради и почваш.
Ама освен всичко друго, трябва да имаш и идея и дупе, че ако пропаднат нещата си си загубил имотите които си заложил и оставаш на улицата.

Не всичко в тази страна е откраднато от някой.
Отговори с цитат
  #79  
Стар 18-02-2013
Аватара на Emo75
Emo75 Emo75 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,906
Благодари: 996
Получил благодарност:
951 пъти в 511 поста
Сваляния: 97
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Никола67 Вижте мненията
А случайно да си забелязал на какви лишения са подложени хората за да строим магистрали да санираме пътища и да режем лентички ... ами то не останаха хора които да ползват бойковите придобивки ...
Не спази едно от основните си обещания да вкара на топло всички които крадоха преди него а секнаха мангите за едни и потекоха към други това което ставаше и при предишните .
Истината е една трябва да ги контролираме не да си разиграват разни карти един етническа друг икономическа не ви ли писна , на мен ми писна и затова съм за протести сега и занапред винаги когато ни правят на будали .
Така е - прав си ! "Тихи революции"...спане и еуфории 20 години...та сега ще си го ядеме. Няма как да стане иначе...
Трябва да има протести, за да не забравят, който и да е бил на власт, че сме народ, а не стадо....Макар, че протестите в този му вид ми напомнят точно на това .
__________________
Vu+ SOLO2 ; DM800SE ; DM800 ; DM500 ; SONY KDL-46HX720, LG 42LD750
Toroidal 90 {42E; 39E; 28,2E ;23.5Е; 19E; 16E ; 13E;10Е: 9E; 7E; 4,8E; 0,8W; 4W} ; TRIAX110 {75E<-->30W}; offset 140; EMP 16:1 ; EMP 9:1
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Emo75 за този полезен пост :
Никола67 (18-02-2013)
  #80  
Стар 18-02-2013
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На мен ми се струва,че тези протести нарочно тръгнаха срещу цените на тока,за да изкарат повече хора на улицата. Замисълът е друг и ще започнат опити да се променят причините за протестите. Малко е трудно,защото хората вече си духат малко или много кашата.
Важното е всеки да гласува. Който не гласува,може да бъде сигурен,че е гласувал за бсп и дпс,и после няма причина да се сърди на никого за това,което ще стане,ако избирателната активност е ниска и имат мнозинство. А ние повечето знаем,какво става като хванат кокалчето.

Последно редактирано от Зелен : 18-02-2013 на 00:22
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Зелен за този полезен пост :
Emo75 (18-02-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Да, запалим, монополите


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.