The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #561  
Стар 19-07-2021
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 644
Благодари: 129
Получил благодарност:
112 пъти в 91 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При Нет1, нищо не се чува, обаче оня ден гледам Виваком опънали оптично трасе до моя етаж, точно до това на Нет1. Явно имат пари да трошат.
А може и да са купили само бизнеса, без активите ( инфраструктурата).

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Последно редактирано от Underworld : 19-07-2021 на 21:34
Отговори с цитат
  #562  
Стар 20-07-2021
Аватара на uplevel
uplevel uplevel е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Местоположение: Пловдив
Мнения: 786
Благодари: 530
Получил благодарност:
330 пъти в 199 поста
Сваляния: 450
Ъплоуди: 18
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от notwist Вижте мненията
Май работата отива на приключване. От утре офисите на Н3 вече няма да работят. А на сайта им излиза това:

Ако не мога да преподпиша досегашния си договор - ще се разделяме.
Вече в менюто на My Vivacom присъстват и бившите пакети на Ентри, под някакви нови имена.
Тъй като съм и абонат на мобилната им услуга.
И приложението EON вече си работи.
__________________
Triax TD88 - 90E<-->8W; Strong 90 - 45Е<-->30W, GigaBlue HD Quad Plus+Multistream tuner SP2246T,TBS 5980,DABlin DAB player

Последно редактирано от uplevel : 20-07-2021 на 01:30
Отговори с цитат
  #563  
Стар 20-07-2021
Аватара на notwist
notwist notwist не е на линия
a wolf at the door
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 399
Благодари: 487
Получил благодарност:
446 пъти в 173 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като абонат на Ентри се оказа, че имам безплатен достъп до някакво си EON mini (като гледам това е еквивалента на EON light, описан в сайта им). Инсталирах EON-a чрез код за активация на Amazon Firestick и тръгна без проблем, забоден на ТВ-то.Та да споделя впечатленията си: най-важното за мен - сравнявайки с кабелната на Ентри качеството на картината при EON е по-зле. Зададох видеото да е на най-високото качество, кoето позволява програмата - 4 MBps. Не знам как е през ЕОН приемника, но предполагам, че няма да е много по-различно.Пуснах една програма на стика, която анализира картината на текущия канал и се оказа, че е по-добре, ако качеството се промени на "auto". Така input bitrate при HD каналите скача до 6000 - 7000, а при 4К - до 18 000. SD-тата са около 2000 Kbps.


Като обобщение:
Смяната на каналите е сравнително бърза, но съм виждал и по-бързи.
От 4К каналите нито един не е HDR.
Еurosport 4K даде най-висок битрейт от 4К каналите - малко под 18 000.
Резолюцията на HD каналите е 1920х1080.
Като цяло картината на 4К каналите е доста добра, не така стоят нещата с HD-тата, където има още доста какво да се желае.
Имат няколко канала, които излъчват в HD резолюция, а на сайта на Виваком са писани като SD: Pickbox TV HD, HGTV HD, The Voice HD, Magic TV HD


Скрийншотове:













Тъй като държа на качеството на картината, лично аз на този етап не бих преминал на ЕОН пакет, ще се опитам да преподпиша текущия си договор, понеже изтича, ако не става - ще мина на друг доставчик.
__________________
LG OLED evo 65C31||Panasonic OLED TX-55GZ950E||Apple TV 4K HDR 2021+ 2 броя Apple HomePod Gen2||Amazon Firestick 4K MAX HDR|| Smart IPTV Player
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на notwist за този полезен пост :
Underworld (21-07-2021)
  #564  
Стар 21-07-2021
Аватара на Мишка
Мишка Мишка не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2012
Мнения: 359
Благодари: 113
Получил благодарност:
67 пъти в 51 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това е мобилното приложение и няма нищо общо с качеството на ЕОН приемника.

Изпратено от моят BE2029 с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #565  
Стар 21-07-2021
Аватара на notwist
notwist notwist не е на линия
a wolf at the door
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 399
Благодари: 487
Получил благодарност:
446 пъти в 173 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не е мобилното приложение, а EON Smart TV приложението. На мобилното приложение качеството е още по-зле.
__________________
LG OLED evo 65C31||Panasonic OLED TX-55GZ950E||Apple TV 4K HDR 2021+ 2 броя Apple HomePod Gen2||Amazon Firestick 4K MAX HDR|| Smart IPTV Player
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на notwist за този полезен пост :
Ченгел (21-07-2021)
  #566  
Стар 21-07-2021
Ж0Р0 Ж0Р0 е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2012
Мнения: 63
Благодари: 4
Получил благодарност:
15 пъти в 8 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от notwist Вижте мненията
Като абонат на Ентри се оказа, че имам безплатен достъп до някакво си EON mini (като гледам това е еквивалента на EON light, описан в сайта им). Инсталирах EON-a чрез код за активация на Amazon Firestick и тръгна без проблем, забоден на ТВ-то.Та да споделя впечатленията си: най-важното за мен - сравнявайки с кабелната на Ентри качеството на картината при EON е по-зле. Зададох видеото да е на най-високото качество, кoето позволява програмата - 4 MBps. Не знам как е през ЕОН приемника, но предполагам, че няма да е много по-различно.Пуснах една програма на стика, която анализира картината на текущия канал и се оказа, че е по-добре, ако качеството се промени на "auto". Така input bitrate при HD каналите скача до 6000 - 7000, а при 4К - до 18 000. SD-тата са около 2000 Kbps.


Като обобщение:
Смяната на каналите е сравнително бърза, но съм виждал и по-бързи.
От 4К каналите нито един не е HDR.
Еurosport 4K даде най-висок битрейт от 4К каналите - малко под 18 000.
Резолюцията на HD каналите е 1920х1080.
Като цяло картината на 4К каналите е доста добра, не така стоят нещата с HD-тата, където има още доста какво да се желае.
Имат няколко канала, които излъчват в HD резолюция, а на сайта на Виваком са писани като SD: Pickbox TV HD, HGTV HD, The Voice HD, Magic TV HD


Скрийншотове:













Тъй като държа на качеството на картината, лично аз на този етап не бих преминал на ЕОН пакет, ще се опитам да преподпиша текущия си договор, понеже изтича, ако не става - ще мина на друг доставчик.
За сравнение - това, което виждам на скриншотовете от Pickbox и IGTV е доста сериозен мазньоч. При мен определено са доста по-добре (с EON бокс на 1080p телевизор), макар и без да е нещо изумително. Не знам дали е от снимките или има връзка с ъпскейлинг до 4К на Вашия телевизор или има някаква друга разлика, но определено при мен тези канали не изглеждат толкова зле по никакъв начин. За 4К каналите не мога да кажа нищо, защото нямам 4К телевизор.
Отговори с цитат
  #567  
Стар 21-07-2021
Аватара на notwist
notwist notwist не е на линия
a wolf at the door
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 399
Благодари: 487
Получил благодарност:
446 пъти в 173 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ж0Р0 Вижте мненията
За сравнение - това, което виждам на скриншотовете от Pickbox и IGTV е доста сериозен мазньоч. При мен определено са доста по-добре (с EON бокс на 1080p телевизор), макар и без да е нещо изумително. Не знам дали е от снимките или има връзка с ъпскейлинг до 4К на Вашия телевизор или има някаква друга разлика, но определено при мен тези канали не изглеждат толкова зле по никакъв начин. За 4К каналите не мога да кажа нищо, защото нямам 4К телевизор.
Вероятно е от телефона. Иначе тази сутрин гледах при мой близък, който е на Виваком с ЕОН устройството. Не видях особена разлика от качеството на ЕОН смарт ТВ приложението. Струва ми се, че някакси липсва остротата в детайла и картината стои леко блудкава. И не е от настройките на картината на ТВ-то, поиграх си и с тях. Особено си личи при HD каналите. Не казвам, че е чак толкова зле, определено например е по-добре от булсатксото IPTV, но в сравнение с цифрова през ка модул качеството отстъпва. Това е мое мнение, не ангажирам никой с него.
__________________
LG OLED evo 65C31||Panasonic OLED TX-55GZ950E||Apple TV 4K HDR 2021+ 2 броя Apple HomePod Gen2||Amazon Firestick 4K MAX HDR|| Smart IPTV Player
Отговори с цитат
  #568  
Стар 21-07-2021
Ivan_56 Ivan_56 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2017
Мнения: 47
Благодари: 5
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Влез в настройките видео аудио кодиране видео и промени на CBR да е до 7 мб и тогава кажи как е
Отговори с цитат
  #569  
Стар 21-07-2021
Аватара на notwist
notwist notwist не е на линия
a wolf at the door
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 399
Благодари: 487
Получил благодарност:
446 пъти в 173 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivan_56 Вижте мненията
Влез в настройките видео аудио кодиране видео и промени на CBR да е до 7 мб и тогава кажи как е
Пробвах. Гледайки битрейт анализатора, input bitrate-a е същия като на auto режима (5500-7000 kbps при HD-тата, до 17-17 500 при Eurosport 4К). Продължавам да смятам, че при цифровата дава една идея по - чист, crisp image. Може би пък на по-малък размер ТВ не се усеща разлика.
__________________
LG OLED evo 65C31||Panasonic OLED TX-55GZ950E||Apple TV 4K HDR 2021+ 2 броя Apple HomePod Gen2||Amazon Firestick 4K MAX HDR|| Smart IPTV Player
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на notwist за този полезен пост :
насско (21-07-2021)
  #570  
Стар 24-07-2021
crushera crushera не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2020
Мнения: 11
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте,

Ще преподписвам мобилен план с А1 и ми предлагат като опции да имам в пакет Диема екстра + Макс спорт. Мога ли по някакъв начин да сложа ап-а на новите ЕОН приемници или само чрез кастване от телефона ще мога да ги гледам?

П.С. в момента още не съм пуснал ЕОН, още се чудя как да ги комбинирам и да спестя максимални от спортните пакети.

Мерси
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
eon, turn, tv


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 102 (1 членове и 101 гости)
Пешито


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.