The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Настройки на рутери

Настройки на рутери Как да настроите вашия рутер така, че да имате достъп до вашия сателитен приемник, или как да защитите вашия приемник от нежелан достъп отвън.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 26-11-2012
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Raziel Вижте мненията
Имал съм ядове с един такъв с ревизия 2,5 май беше - и с оригиналния и с ддврт през няколко часа прекъсваше пппое-то. Единствената разлика беше, че при ddwrt се кънектваше автоматично след няколко секунди, а с оригиналния софт направо зацикляше и уеб интерфейса и трябваше хард ресет. Явно тези 740н имат някакъв често срещан хардуерен дефект, а си мислех , че само при мен е проблема.
Този който ми смениха и той беше с ревизия 2.5 и пак казвам работеше изключително стабилно и не ми е правил никакви проблеми! Просто последно време ми се налага отвреме на време да влизам в него дистанционно от друг компютър с цел рестарт на емуто на приемника, и винаги когато опитвах не ми даваше достъп защото зъбното колелце дежурно е угаснало...... иначе никакви други проблеми не е създавал. А проблема с колелцето е откакто са ми го донесли (дадоха ми го без пари от доставчика) тоест проблема не е в следствие от работа а така си е произведен с този дребен дефект.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 26-11-2012
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,573
Благодари: 331
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Kippo Вижте мненията
За AP режим:
Най-постия и бърз начин е -> спираш dhcp-то слагаш му някакво измислено локално ип например 10.0.0.1 , включваш кабела от другия си рутер към един от Лан портовте (но не и във WAN!). И това е Всеки клиент които се свърже ще си търси дхцп сървър, и ще си взема ИП от съответния dhcp сървър, който ще е различен от рутера (примерно). НИкакви фърмуери не ти трябват и скъкмистики...
Проблема е в това.че искам да ползвам въпросния TL-WR740N в друга стая,т.е.само с WiFi връзка с основния ми рутер,на който е вързан Интернета.
Като вляза в настройките на 740,в секция Wireless се кънектвам и открива името на основния ми рутер,но интернета не тръгва.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 27-11-2012
Аватара на ali_baba
ali_baba ali_baba не е на линия
Разбойник
 

Дата на присъединяване: Dec 2011
Местоположение: София
Мнения: 339
Благодари: 24
Получил благодарност:
39 пъти в 30 поста
Сваляния: 23
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БатеГойко Вижте мненията
Проблема е в това.че искам да ползвам въпросния TL-WR740N в друга стая,т.е.само с WiFi връзка с основния ми рутер,на който е вързан Интернета.
Като вляза в настройките на 740,в секция Wireless се кънектвам и открива името на основния ми рутер,но интернета не тръгва.
За тази работа ти трябва чист Access point, с този рутер няма да стане той няма опция да работи като AP или поне аз не съм виждал такава.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 27-11-2012
Аватара на BULLET
BULLET BULLET не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: https://t.me/pump_upp
Мнения: 2,081
Благодари: 505
Получил благодарност:
549 пъти в 353 поста
Сваляния: 171
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Със ддврт има опция но не се конектва, с две думи не работи!Мен ме интересува дали някой успя да пренасочи ван порт, защото при мен след манипулацията на нврам се получиха 3 ван и нито един лан!?Ако някой е успявал моля да сподели.
__________________
OCTAGON SF8008, VU+ SOLO SE V2 , Diseq 10X1 + 13.0Е,16.0Е,19.2E,23.5E,39.0E,45.0E,1.9E + 2X200 sm 43.0w <->90.0e Lg47la690 + Philips 55PUS7906
Отговори с цитат
  #45  
Стар 27-11-2012
sunnyboy115 sunnyboy115 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2011
Мнения: 94
Благодари: 42
Получил благодарност:
12 пъти в 7 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от БатеГойко Вижте мненията
Проблема е в това.че искам да ползвам въпросния TL-WR740N в друга стая,т.е.само с WiFi връзка с основния ми рутер,на който е вързан Интернета.
Като вляза в настройките на 740,в секция Wireless се кънектвам и открива името на основния ми рутер,но интернета не тръгва.
Имах подобни намерения като твоите, но не успях да се справя с настройките. Успях да го подкарам с WDS настройките като на основния приемащ рутер не правия никакви настройки за WDS, а на втория който приема интернета по безжичен път му настройваш WDS настройките. Намерих подходяща информация в youtube - със заглавие подобно на bridge tplink.
След много изгубено време и няколко безсънни нощи нещата тръгнаха но, след известно време нещата се спичаха тотално.
Взех радикалното решение и разкарах приемника който не подържаше WiFi през USB (рутера все още се продава или ще остане за резервен) и си взех приемник който поддържа USB WiFi.
Успех с начинанието
Отговори с цитат
  #46  
Стар 27-11-2012
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,573
Благодари: 331
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

TP-Link-a ми го подариха,идеята беше да спестя 70лв. за USB WiFi донгъл Тошиба,защото само такъв става за телевизора ми.Не че ще седна да сърфирам през Тошибата,просто за спорта исках да му пусна YouTube и Toshiba Places без да се влачат кабели от компа до ТВ-то.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 27-11-2012
Аватара на Kippo
Kippo Kippo не е на линия
Sheikh
 

Дата на присъединяване: Oct 2012
Местоположение: София
Мнения: 28
Благодари: 18
Получил благодарност:
12 пъти в 6 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В такъв случай, тегли дд-врт и го пускай в клиент мод
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php..._Mode_Wireless
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Kippo за този полезен пост :
БатеГойко (28-11-2012)
  #48  
Стар 29-11-2012
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,573
Благодари: 331
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sunnyboy115 Вижте мненията
Имах подобни намерения като твоите, но не успях да се справя с настройките. Успях да го подкарам с WDS настройките като на основния приемащ рутер не правия никакви настройки за WDS, а на втория който приема интернета по безжичен път му настройваш WDS настройките. Намерих подходяща информация в youtube - със заглавие подобно на bridge tplink.
След много изгубено време и няколко безсънни нощи нещата тръгнаха но, след известно време нещата се спичаха тотално.
Взех радикалното решение и разкарах приемника който не подържаше WiFi през USB (рутера все още се продава или ще остане за резервен) и си взех приемник който поддържа USB WiFi.
Успех с начинанието
Може би преди да задавам въпроси е трябвало да пробвам. Боднах лан кабел между рутера (ТP-Link 740) и ТВ-то (42" Тошиба 863G) и всичко заспа.Безжичната мрежа м/у двата рутера тръгна.В рутера само на WDS съм сложил отметка за Enable.Други настройки не съм правил.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 30-11-2012
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Инсталира си ддврт или опенврт. И си го настрой като клиент.Равоти прекрасно.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 12-06-2013
Аватара на BOBIKAT
BOBIKAT BOBIKAT не е на линия
вечно неразбраЛ
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Петрич
Мнения: 2,731
Благодари: 1,772
Получил благодарност:
648 пъти в 400 поста
Сваляния: 153
Ъплоуди: 9
По подразбиране

Да вдигна малко темата. Имам един wr741nd, който е с изгорял wan, но вчера му качин dd-wrt и му смених ван-а. До тук добре. Сега искам да му направя виртуален вай-фи (това го правя), но искам през него да се браузва с не повече от 50-60 к, за да може да го отпуша, а 150-те Мб да са си заключени. Другия вариант е, на един dlink dl524 да го отпуша, но незнам как да му сваля скоростта. Системата е следната. От ISP кабела влеза в суич, от там длинка е основния рутър и през кабел отива в тплинка, който не рутира, носе явява като АР за по-бърза връзка. И двата са запушени. До вчера тплинка си беше със заводския софт, но от днес искам да отпуша свободин нет, но даму огранича скоросста да не свалят филми. Някакви идеикак ще стане? С длинка опитах с TX rates, ама дръжки. А на ддврт-то не видян опции за да се ограничи скоросста. Моля за малкохелп.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
tplink, wr740n


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
TP-Link WR941ND и USB Adapter TP-Link WN721N "Доктора" Настройки на рутери 2 30-03-2011 15:22
CS Link berks НОВИ ЧЕСТОТИ 0 14-06-2009 19:59
Sky Link с над 600,000 домакинства ТИНТИН Новини 0 18-04-2009 21:49
New landmark for Sky Link сат-инфо Новини 0 10-04-2009 10:10
Sky Link goes Hungarian сат-инфо Новини 0 03-04-2009 14:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.