The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #481  
Стар 06-08-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Е аз в Испания като купя нещо от Испания пак си ми начисляват ДДС!
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
  #482  
Стар 06-08-2021
Аватара на tedy58
tedy58 tedy58 не е на линия
пенсиониран сат-манияк
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Местоположение: Smolyan
Мнения: 356
Благодари: 509
Получил благодарност:
266 пъти в 117 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Ти в Испания, да ама ние сме тук в България. ДДС е коствен данък събиран от крайния потребител на стоки услуги и каквото се сетиш.

И става въпрос за ДДС което се плаща на китаеца, ама дали той го превежда на България е друг въпрос или остава в този който е платил митническото право над стоката.
__________________
The world is small, but enough, isn't it?
Vu04k; DM800§каквото попадне.Paraclips 2,4m,Triax-TD88
Отговори с цитат
  #483  
Стар 06-08-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,046
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,762 пъти в 986 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tedy58 Вижте мненията
Ти в Испания, да ама ние сме тук в България. ДДС е коствен данък събиран от крайния потребител на стоки услуги и каквото се сетиш.

И става въпрос за ДДС което се плаща на китаеца, ама дали той го превежда на България е друг въпрос или остава в този който е платил митническото право над стоката.
Логика нулева в момента. Той в Испания е същото като ние в България, в целия ЕС ДДС е косвен данък събиран от крайния потребител, с какво той е по-различен от нас ? И още, ДДС се събира от АЛИЕКСПРЕС а не от китаеца, и АЛИЕКСПРЕС го плаща в държавата в която е регистриран сайта, като декларира къде са му продажбите и съответно ддс-то се превежда към нашия НАП. Та, ДДС_ТО платено на АЛИЕКСПРЕС идва в нашия НАП 100 процента, а дали ДДС-то което ти начислява местния търговец отива където си мислиш?
Отговори с цитат
  #484  
Стар 06-08-2021
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Логика нулева в момента. Той в Испания е същото като ние в България, в целия ЕС ДДС е косвен данък събиран от крайния потребител, с какво той е по-различен от нас ? И още, ДДС се събира от АЛИЕКСПРЕС а не от китаеца, и АЛИЕКСПРЕС го плаща в държавата в която е регистриран сайта, като декларира къде са му продажбите и съответно ддс-то се превежда към нашия НАП. Та, ДДС_ТО платено на АЛИЕКСПРЕС идва в нашия НАП 100 процента, а дали ДДС-то което ти начислява местния търговец отива където си мислиш?
Напълно вярно!Идеята беше за хъбовете,че тука има хъб ама си плащам на алито 20 те процента в повече от 1-ви Юли,а преди това даже и от китай на стоки до 30 евро не плащах тия 20%.!
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
  #485  
Стар 06-08-2021
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,208
Благодари: 588
Получил благодарност:
794 пъти в 537 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Наскоро купувах китайски линии от алиекспрес и ми начислиха VAT. И в двата случая не беше описан в цената на линията, а се начислява вече при самото плащане като отделна такса. Чак после видях, че с малки букви пише, че допълнителни такси ще бъдат начислявани при плащането. А и в двата случая "доставките" бяха от Испания.
А ДДС се плаща и на подаръци, ако се изпращат извън ЕС. На жената сестра и изпрати една кутия с различна козметика за бременни и пратката седя един месец на митница. Като трябваше да попълва декларация, че е съгласна БГ пощи да я представляват пред Агенция митници, за да може да си получи пратката по пощата. Отделно трябваше да декларира всеки продукт с подробно описание и цена. Накрая при 50 паунда декларирани подаръци плати 26 лева ДДС и някакви минимални митнически такси.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #486  
Стар 06-08-2021
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,046
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,762 пъти в 986 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Наскоро купувах китайски линии от алиекспрес и ми начислиха VAT. И в двата случая не беше описан в цената на линията, а се начислява вече при самото плащане като отделна такса. Чак после видях, че с малки букви пише, че допълнителни такси ще бъдат начислявани при плащането. А и в двата случая "доставките" бяха от Испания.
А ДДС се плаща и на подаръци, ако се изпращат извън ЕС. На жената сестра и изпрати една кутия с различна козметика за бременни и пратката седя един месец на митница. Като трябваше да попълва декларация, че е съгласна БГ пощи да я представляват пред Агенция митници, за да може да си получи пратката по пощата. Отделно трябваше да декларира всеки продукт с подробно описание и цена. Накрая при 50 паунда декларирани подаръци плати 26 лева ДДС и някакви минимални митнически такси.
Това , че пратките са от испания нищо не значи. Цените в Алиекспрес са като цените в други ес магазини - без ддс. За пример ще ти дам метро- там цените също са без ддс, понеже са бизнес ориентирани и едва в последните години започнаха да пишат "с ддс". Идеята е, че ддс е различно в различните ес държави, досега важеше ддс на мястото на регистрация на фирмата, а сега вече важи ддс на мястото на доставка, тоест алито трябва да променя цените в целия си сайт според това дали си дал адрес бг или адрес испания, ама те имат 100 хил продукта, и при всяко търсене по цена ще трябва да правят подобни начисления. Затова цената е без такси, те се начисляват при плащане според адреса на доставка.
Отговори с цитат
  #487  
Стар 10-08-2021
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 519
Благодари: 27
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Днес ми дойде поръчка от склад в Полша платено на 03.08.21 и пристигна днес със спиди до адрес. Да вярно, че имаш начислено TAX (ДДС) но пак си идва пратката до адрес не минава през митници.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Jovanoty за този полезен пост :
tiefighter (11-08-2021)
  #488  
Стар 13-08-2021
Аватара на tedy58
tedy58 tedy58 не е на линия
пенсиониран сат-манияк
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Местоположение: Smolyan
Мнения: 356
Благодари: 509
Получил благодарност:
266 пъти в 117 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jovanoty Вижте мненията
Днес ми дойде поръчка от склад в Полша платено на 03.08.21 и пристигна днес със спиди до адрес. Да вярно, че имаш начислено TAX (ДДС) но пак си идва пратката до адрес не минава през митници.
Това е вярно, но не винаги! Много зависи какво и къде и как е поръчано. И аз имам пратки които идват с Рапидо, т.е. Спиди но никога не съм сигурен от къде ще ме изненадат жълтурките, така че, е божа работа! 😂

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
__________________
The world is small, but enough, isn't it?
Vu04k; DM800§каквото попадне.Paraclips 2,4m,Triax-TD88
Отговори с цитат
  #489  
Стар 13-08-2021
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 519
Благодари: 27
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tedy58 Вижте мненията
Това е вярно, но не винаги! Много зависи какво и къде и как е поръчано. И аз имам пратки които идват с Рапидо, т.е. Спиди но никога не съм сигурен от къде ще ме изненадат жълтурките, така че, е божа работа! 😂

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Мисълта ми беше колега , че пратката си дойде на адреса ми не се занимавах с митници.
Отговори с цитат
  #490  
Стар 14-08-2021
редспас редспас не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Мнения: 101
Благодари: 50
Получил благодарност:
21 пъти в 18 поста
Сваляния: 80
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Днес получих пратка поръчана от Китай на 14.07. Взех си я от пощата. Не са ми начислявали пощенска такса за обработка или допълнително ДДС.

Стойността на пратката е към 4$.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
китайски, Магазини, НЕ, от, Пазаруване, самоонлайн


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 23 (0 членове и 23 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Пазаруване от Китайски сайт Jovanoty Дъра-Бъра 251 19-06-2018 14:06
Пазаруване от Teanydeal pantsiani GSM мобилни комуникации 7 01-12-2015 20:58
Магазини за DVB-T MPEG-4 set top box в град Варна Дато ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 8 06-05-2012 22:36
питане за магазини за сателитна техника Кирчо Иванов Въпроси и отговори 30 13-02-2012 16:36
DM 500 S (не китайски) BOBIKAT Приключили продажби 2 19-05-2011 18:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.