The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 17-12-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от РИКИ Вижте мненията
Сложих 7-ца и на 2-та седмица я махнах,понеже половината от програмите,които ползвам бяха смо за XP и работеха некоректно.
Може ли някой пример ? Адски ми е любпопитно да науча някоя програма която не е работила на 98 и не работи на Виста и 7. Да не говорим че колкото и да не понасям майкрософт са се постарали за камара режими на съвместимост. И мен ме кефеше москвича 408И ама карам пежо .. светът се развива.. само не казвайте, че съм казал към по-добро. Просто се развива.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
  #32  
Стар 17-12-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен Тачев Вижте мненията
По-важното е, че почти всички производители на хардуер спряха да пишат драйвери за ХР, колега. И то не от днес, а поне от година насам е тенденция. Купиш ли нов комп, особено лаптоп, ХР на практика вече няма как да сложиш. Изключенията са много малко.
Гледам, че сте от Варна. Бихте ли си дали най-новия лаптоп заедно с най-новия хардуер и периферия около него да Ви го туря. Имам предвид ХР-то. Не обещавам разбира се производителност - 7-цата е мислена за това. Но на практика няма как да сложиш хехе.. има и още как .. зависи от практиката.. и практикантите. И да уточня както и в горния си пост.. не понасям майкрософт. И политика не понасям, ама се налага да живеем с нея
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
  #33  
Стар 17-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И колко са те дето ги познаваш да пишат програми на УЙндоус 8.1 или на 7 ? я ги изброй да те видя колко си компетентен ? 20 имат ли тези дето ги ПОЗНАВАШ? Щото аз наистина знам човек даже не българин който си прави софта на XP и то точно и целенсочено именно защото има проблеми със компилатора на 7 ! И няма и намерение засега да минава нагоре защото билда на софтуера му е осеян с грешки при Visual C-то като го компилира . Дали тоя не българин от западна европа е прост а? писал софтуер за Филипс ? Ей големи сте дразнещисе бе ! Всичко ви дразни ... ползвай си там 7-цата и не давай мнения като не знаеш що го казвам . Дразнел се бил той ...

Не съм се бил чувал аз ... ми точно така е да . Когато хората спрат да пишат на XP + да се съобразяват като пишат че я има и тая ОС точно тогава нищо няма да върви като хората на него и ще спрат да го ползват - кое точно не разбра от точното и ясно написано по горе . Колегата с драйверите донякъде е прав , донякъде не е . Зависи пак от тия дето пишат и произвеждат. Много зависи кой какво и как го пише . Я кажи и какви програми като толкова познаваш програмисти . Дай да ги видя ? Нещо обаче искам , което е с повече от 10-тина хиляди реда ..?!!?!? че да може да ми изкараш някой по така от човека бил при Филипс . . Понаучи се малко влизай във форуми , попитай и кракери ако искаш дали има програми които си ги кракнал на XP дали работят на 7 и обратното ( при определени условия на писане и най-вече компилиране) . Докато го изгладят тоя 7 за каквито работи се ползваха старите Window-си има да чаааакате още . Аз не говоря за най-тъпото му приложение да седнеш и да отвориш 20 сайта .... и да кажеш АААА къв як УЙндоус и как добре изглежда . Някой хора искат бързина и компактност че защо не и съвместимост . 100 пъти поне са ми доказвали че за много операции XP-to изпълнява много по бързо . Почни да обработваш едни TIFF-ове или едни сканирани документи на високи резолюции и тогава обяснявай колко си компетентен по темата . Аз съм ги видял нагледно тез работи а не само да седя и да се радвам на красотата на 7-цата. Има още да се оправя а те хукнаха към 8 не ами към 8.1 ... какво другата година WIndows 15 ли ще има ? То това развитие не е като онова развитие ... май много през просото я подкараха а ? Аз разбирам нека всеки си ползва това което иска , ама чак да ми говорят тука че съм дразнел ?!? при условие че стотици пъти съм ги виждал тези тъй наречени 7-мянски производителности, чее.........чак искам да пропусна година поне още от подобряването му и чак тогава евентуално ...

Последно редактирано от Йовчо Димов : 17-12-2013 на 22:05
  #34  
Стар 17-12-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от avtest Вижте мненията
дойде ми следната питанка , след като тоя windows xp , повече няма да се поддържа, става ли автоматично той безплатен лиценза му ?
Откъде накъде ? Москвич 408 след като не се произвежда и не се поддържа - безплатен ли е Знам че сравнението не е точно - москвича си купувате цял а не само правото да го карате .. ама ме кефи
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
  #35  
Стар 17-12-2013
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
И колко са те дето ги познаваш да пишат програми на УЙндоус 8.1 или на 7 ? я ги изброй да те видя колко си компетентен ? 20 имат ли тези дето ги ПОЗНАВАШ? Щото аз наистина знам човек даже не българин който си прави софта на XP и то точно и целенсочено именно защото има проблеми със компилатора на 7 ! И няма и намерение засега да минава нагоре защото билда на софтуера му е осеян с грешки при Visual C-то като го компилира . Дали тоя не българин от западна европа е прост а? писал софтуер за Филипс ? Ей големи сте дразнещисе бе ! Всичко ви дразни ... ползвай си там 7-цата и не давай мнения като не знаеш що го казвам . Дразнел се бил той ...

Не съм се бил чувал аз ... ми точно така е да . Когато хората спрат да пишат на XP точно тогава нищо няма да върви като хората на него и ще спрат да го ползват - кое точно не разбра от точното и ясно написано по горе . Колегата с драйверите донякъде е прав , донякъде не е . Зависи пак от тия дето пишат и произвеждат. Много зависи кой какво и как го пише . Я кажи и какви програми като толкова познаваш програмисти . Дай да ги видя ? Нещо обаче искам , което е с повече от 10-тина хиляди реда ..?!!?!? че да може да ми изкараш някой по така от човека бил при Филипс . . Понаучи се малко влизай във форуми , попитай и кракери ако искаш дали има програмио дори и който си ги кракнал на XP дали работят на 7 и обратното . Докато го изгладят тоя 7 за каквито работи се ползваха старите Window-си има да чаааакате още . Аз не говоря за най-тъпото му приложение да седнеш и да отвориш 20 сайта .... и да кажеш АААА къв як УЙндоус и как добре изглежда . Някой хора искат бързина и компактност че защо не и съвместимост . 100 пъти поне са ми доказвали че за много операции XP-to изпълнява много по бързо . Почни да обработваш едни TIFF-ове или едни сканирани документи на високи резолюции и тогава обяснявай колко си компетентен по темата . Аз съм ги видял нагледно тез работи а не само да седя и да се радвам на красотата на 7-цата. Има още да се оправя а те хукнаха към 8 не ами към 8.1 ... какво другата година WIndows 15 ли ще има ? То това развитие не е като онова развитие ... май много през просото я подкараха а ? Аз разбирам нека всеки си ползва това което иска , ама чак да мни говорят тука че съм дразнел ?!? при условие че стотици пъти съм ги виждал тези тъй наречени 7-мянски производителности, чее.........чак искам да пропусна година поне още от подобряването му и чак тогава евентуално ...
Отиди и си глътни хапчетата.

И за да не помислиш че говоря празни приказки:
http://koce.dynalias.net:30080/webdir/ReplaceProcess/
http://torti-milena.com/
Професионално не смятам да ти кажа къде работя защото не е твоя работа, хляба си го вадя като програмист.

Това са два семпли примера за home made програми и сайт.

Довиждане разбирачо.
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus
Следните потребители (2) благодарят на kostading за този полезен пост
om63 (17-12-2013), preslav (17-12-2013)
  #36  
Стар 17-12-2013
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kostading Вижте мненията
Отиди и си глътни хапчетата.

И за да не помислиш че говоря празни приказки:
http://koce.dynalias.net:30080/webdir/ReplaceProcess/
http://torti-milena.com/
Професионално не смятам да ти кажа къде работя защото не е твоя работа, хляба си го вадя като програмист.

Това са два семпли примера за home made програми и сайт.

Довиждане разбирачо.
Това не се лекува с хапчета Матрицата е намесена Все едно четох предизборна платформа Само че някак наопаки. Абе хора.. не бъркайте стабилността с комерсиализацията.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
  #37  
Стар 17-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Причината за "развиването" е изоставянето на старото. Ако никога не спре поддържането на XP та било то и на 98 . Лично аз знам хора които с удоволствие биха си продължили писането на програми за микропроцесори от сорта на AVR на 98 дори и в момента и то директно в шеснадесетичен код !!!!!!!!!!! без компилатори!!!!!! Даже и в момента има компютър в тях с инсталиран 98 на него. Е и какво му пречи като са го бастисали откъм подръжка от "хем ти и майкро хем ти и софт " ? Много зависи какво правиш на него . Аз много искам да знам някой да каже какво повече правите със 7 или 8 или 8.1 или 19.2 от с XP - я да видим сега ?! Да видим какво толкова има развито в 7 8 10...
  #38  
Стар 17-12-2013
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Може ли някой пример ? Адски ми е любпопитно да науча някоя програма която не е работила на 98 и не работи на Виста и 7. Да не говорим че колкото и да не понасям майкрософт са се постарали за камара режими на съвместимост. И мен ме кефеше москвича 408И ама карам пежо .. светът се развива.. само не казвайте, че съм казал към по-добро. Просто се развива.
Без да се заяждам-половината от програмите за префлашване на dBox2,TripleDragon...Kathrein....още????
  #39  
Стар 17-12-2013
preslav preslav не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Мнения: 1,479
Благодари: 168
Получил благодарност:
420 пъти в 273 поста
Сваляния: 271
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колегата Димов оправи Аривата T650i сега и XP-то.
  #40  
Стар 17-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

HOME made програми и сайт ..... ахахахахахахах . А бе ти видяли хубаво какво ти написах или целта ти е да се правиш на голям програмист . Сайтовете на C ли се пишат ? на Бейсик може би ?
HOME мейд програми могат да се правят и на 98 - програмист такъв !!!! ХАХАХАХААХАХ home made програми каза.... Аз му говоря за отговорни професионални програми продадени в най-малко 10 000 копия той ми контрира с HOME made . Като се запознаеш малко със продукти като Orban и Claesson Omnia тогава ми се хвали колко си голям home made програмист и сайтаджия ?!
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
windows, xp


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
btkserver for Windows БатеГойко Емулатори 0 05-02-2013 06:20
Windows приемник или STB? бгюзер КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 11 22-01-2013 16:18
Windows 8 в действие ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 0 15-09-2011 12:23
кои windows е най подходящ chano Забавно 65 04-01-2011 11:36
EPG на кирилица в Windows 7 MCE евгенийниколов Въпроси и отговори 0 08-09-2010 15:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:27.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.