The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > СПАМ ЗОНА > Кошче

Кошче Служебен

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #361  
Стар 05-09-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,701
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Е, в Израел като са с Файзър(нали са опитни мишлета), ефекта е направо покъртителен!
Не знам защо само Израел ти е на клавиатурата, там са ваксинирани 60% което малко далечко от 75-80% за да се постигне колективен имунитет и е логично случаите да са повече
  #362  
Стар 05-09-2021
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,254
Благодари: 123
Получил благодарност:
610 пъти в 320 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Вчера го написах, днес ще го повторя, че не искам да съм лош пророк, но Англия и Испания, големи държави, супер ваксинирани с високо ниво на "лична хигиена"(надявам се) ще са следващите!
Ето го най-смелото решение на супер-ваксинираната 71% Дания от днес:

Дания премахва всички корона мерки!

https://www.theguardian.com/world/20...n-10-september
Това което датчаните правят сега , англичаните го направиха преди месеци и май там сбъркаха . Не бяха ваксинирани достатъчно хора като % от населението и се омешаха тотално . Докато март всичко беше затворено , след като отвориха всичко е пълно особено пъбове ,ресторанти , молове . И като си говорим за пъбове и ресторанти е добре да се спомене , че един от катализаторите към по-тежко преболедуване е алкохола .
Още жокери , ако искаш ? За малтийците които си събират естествен витамин Д от слънцето , а не като евреите облечени от главата до петите , слънце невидели . Не че англичаните имат много слънце , но поне като го има ги пече , че там и зимата много не се навличат с дрехи . Сигурно ти изглеждат дребни неща , но те са наистина важни .
А и какъв е % ваксинирани в Малта ? Поне една друга държава да имаше близко до техния % за да се сравнява . 20-30% по малко в най-добрия случай е доста сериозна разлика .

Последно редактирано от mistor : 05-09-2021 на 14:42
  #363  
Стар 05-09-2021
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,232
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
Не знам защо само Израел ти е на клавиатурата, там са ваксинирани 60% което малко далечко от 75-80% за да се постигне колективен имунитет и е логично случаите да са повече

Защото също 60% от болните в болници са двойно ваксинирани!

60% двойно ваксинирани=60% от болните в болници!


Може би е съвпадение, не знам!


Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
А и какъв е % ваксинирани в Малта ? Поне една друга държава да имаше близко до техния % за да се сравнява . 20-30% по малко в най-добрия случай е доста сериозна разлика .
Исландия...и там картинката не е много добра.
Още жокери , ако искаш ? За малтийците които си събират естествен витамин Д от слънцето , а не като евреите облечени от главата до петите , слънце невидели .

Стига бе, човек!

В Индия знаеш ли колко са слънчевите дни в годината?
Там са около 1.4 милиарда души и 4/5 от тях ходят почти голи. Пак там произведоха "индийският щам" и то в разгара на сухия сезон!
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
  #364  
Стар 05-09-2021
Аватара на slimi
slimi slimi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 348
Благодари: 49
Получил благодарност:
309 пъти в 126 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нали си говорим за корелация между процент ваксинирани и смъртни случаи в конкретни държави...

__________________
"Ihr, in dem Weisheitstempel eingeweihten Diener der grossen Göttin Osiris und Isis! - Mit reiner Seele erklär ich euch, dass unsre heutige Versammlung eine der wichtigsten unsrer Zeit ist."
  #365  
Стар 05-09-2021
Гадьо Гадьо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2019
Мнения: 451
Благодари: 54
Получил благодарност:
306 пъти в 155 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз имам един въпрос за РНК ваксините. Кое е по-опасно да се заразиш с целия вирус в чийто РНК молекула е кодирана информацията за всички протеини на обвивката му и репликация на РНК генома му, като новите вируси отново могат да заразят други клетки и да се вэзпоизведат или да получиш само една малка част от РНК-то му, обвита в липиди, в която е кодирана информацията за производството само на един от протеините му, като след определен брой пъти на производство на протеина, тази РНК се унищожава от клетката?
Следните потребители (2) благодарят на Гадьо за този полезен пост
dolby (05-09-2021), slimi (05-09-2021)
  #366  
Стар 05-09-2021
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,232
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Простият отговор е. по-добре да се ваксинираш и да се предпазиш от заразата, отколкото да рискуваш и да се заразиш с живият вирус и е неизвестно как ще го прекараш.....ако го прекараш!

Този отговор важеше до появата на някакви химикали, наречени "ваксина срещу Ковид -19"!
Когато ме принуждават да се ръгам с някакъв химикал, който очевидно не работи като ваксина, а явно трябва да ставам и зависим от него, няма как да съм "За"!
Искам да попитам биохимиците тук, какво ще се случи с имунната система на човек набоден с 6-7 игла например, защото антъни фаучи за такова бъдеще говори!?

И за да свържа биохимията с шлосеро-монтьорството(по Явор), да ви напомня, че повечето от вас много живо се интересуват от качеството, марката и вискозитета на маслото, което наливат в колите си!
Защо? Ами да не си счупят двигателя например!
Цели саги има по форумите "Кое е най-доброто масло?"!!!
А за ваксините......"Давай ръгай, че няма да мога да пътувам!"
"Ма може да има някакви последствия! Не са тествани достатъчно! Всички мишки от лабораторията умряха"
"Давай, ръгай! Имам резервация за Гърция."


__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Следните потребители (2) благодарят на Вас за този полезен пост
михоф33 (05-09-2021), Посветения (05-09-2021)
  #367  
Стар 05-09-2021
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,701
Благодари: 799
Получил благодарност:
527 пъти в 369 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Защото също 60% от болните в болници са двойно ваксинирани!

60% двойно ваксинирани=60% от болните в болници!


Може би е съвпадение, не знам!


....
Малко се поразрових за това
Цитирай:
What is clear is that “breakthrough” cases are not the rare events the term implies. As of 15 August, 514 Israelis were hospitalized with severe or critical COVID-19, a 31% increase from just 4 days earlier. Of the 514, 59% were fully vaccinated. Of the vaccinated, 87% were 60 or older. “There are so many breakthrough infections that they dominate and most of the hospitalized patients are actually vaccinated,” says Uri Shalit, a bioinformatician at the Israel Institute of Technology (Technion) who has consulted on COVID-19 for the government. “One of the big stories from Israel [is]: ‘Vaccines work, but not well enough.’”
https://www.science.org/news/2021/08...t-defeat-delta
  #368  
Стар 05-09-2021
Аватара на slimi
slimi slimi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 348
Благодари: 49
Получил благодарност:
309 пъти в 126 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Абе работата започва вече да намирисва на някаква фалическа прекомпенсация: един иска на всички "да им завре ваксините отзад", друг не искал "да го ръгат принудително" и да "става зависим", трети ще "умира на инат" само и само да избегне "ръгането".

От всичко това имаше и нещо полезно - вече събрах примери за една тема за автономността и скриптовете по транзакционен анализ, които иначе трябваше да се съчиняват.

п.с. Да си винаги на въпреки на общото мнение е също толкова "осъзната" позиция, колкото и да си винаги съгласен с него - 50:50. Тази позиция има много повече общо със заложените на ниско ниво неосъзнати инстинкти (от родителски фигури, социална среда), отколкото с висшите когнитивни функции, а от там - с реалността.
__________________
"Ihr, in dem Weisheitstempel eingeweihten Diener der grossen Göttin Osiris und Isis! - Mit reiner Seele erklär ich euch, dass unsre heutige Versammlung eine der wichtigsten unsrer Zeit ist."
  #369  
Стар 05-09-2021
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,254
Благодари: 123
Получил благодарност:
610 пъти в 320 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Стига бе, човек!

В Индия знаеш ли колко са слънчевите дни в годината?
Там са около 1.4 милиарда души и 4/5 от тях ходят почти голи. Пак там произведоха "индийският щам" и то в разгара на сухия сезон!
Какво стига . Сравняваш милиард индийски мизерници с малтийците . Казах ти , че има куп дребни неща свързани с това как действа вируса и как ваксината . Въобще няма да споря с теб . Прави си твоите изводи , но недей да ми казваш как цяла една държава , постигнала някакъв добър резултат , го е направила случайно . Както и мизерници като индийците не могат да се справят . Че те живеят в коптори един върху друг , къде ако не там ще мутира тази гад .
  #370  
Стар 05-09-2021
Гадьо Гадьо не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2019
Мнения: 451
Благодари: 54
Получил благодарност:
306 пъти в 155 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Вас Вижте мненията
Простият отговор е. по-добре да се ваксинираш и да се предпазиш от заразата, отколкото да рискуваш и да се заразиш с живият вирус и е неизвестно как ще го прекараш.....ако го прекараш!

Този отговор важеше до появата на някакви химикали, наречени "ваксина срещу Ковид -19"!
Когато ме принуждават да се ръгам с някакъв химикал, който очевидно не работи като ваксина, а явно трябва да ставам и зависим от него, няма как да съм "За"!
Искам да попитам биохимиците тук, какво ще се случи с имунната система на човек набоден с 6-7 игла например, защото антъни фаучи за такова бъдеще говори!?

И за да свържа биохимията с шлосеро-монтьорството(по Явор), да ви напомня, че повечето от вас много живо се интересуват от качеството, марката и вискозитета на маслото, което наливат в колите си!
Защо? Ами да не си счупят двигателя например!
Цели саги има по форумите "Кое е най-доброто масло?"!!!
А за ваксините......"Давай ръгай, че няма да мога да пътувам!"
"Ма може да има някакви последствия! Не са тествани достатъчно! Всички мишки от лабораторията умряха"
"Давай, ръгай! Имам резервация за Гърция."
И аз да перефразирам, от къде да знам че на това масло дето пише синтетика има това вътре? Няма да им ползвам на големите фирми измислените масла и да им пълня гушите, а ще си карам колата с това което е вътре!
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ваксини, вещества, Във, на, неизвестни, Открити, са, „Модерна“


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 8 (0 членове и 8 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
УЖАС - взрив избухна в завод за производство на взривни вещества край село Горни участник Дъра-Бъра 2 02-10-2014 07:40
На резервоара на совалката 'Дискавъри' са открити още две пукнатини spacebeam Новини 0 12-11-2010 04:50
MSAT пуска нова свръх-модерна техника! ТИНТИН Новини 2 14-10-2009 10:44
Най-модерна техника произвежда мега турнето на “Планета” ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 1 23-07-2009 23:35
Интересни образования са открити в пръстените на Сатурн spacebeam Новини 0 18-06-2009 14:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:47.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.