The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 22-01-2010
Аватара на moreg
moreg moreg е на линия
Сат фен
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 1,796
Благодари: 507
Получил благодарност:
436 пъти в 291 поста
Сваляния: 102
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Ако си направиш мултифиид колега, няма да изкараш максимум сигнал от всеки спътник, тоест правиш компромис!
Сложиш ли мотор докарваш сигнала до максимум! линейния мотор е за предпочитане пред H-H мотора по ред причини, които няма да ти изброявам, ти сам се досещай като попрочетеш темите!
Уточнение! линеен мотор може да се сложи само на полярно окачване, ако не си го разбрал досега!
Иначе полярно окачване за офсетова антена се продава на СБ Илиенци от арабите, ако си от София. Сега друг е въпроса колко качествено е това полярно окачване, но трябва да си го видиш на място!
Ако неразполагаш с място обаче за антена с полярно окачване, сложи си офсетова антена с H-H мотор, аз бих ти препоръчал H-H мотор Strong DM 2100, или Stab, но втория е на двойна цена в сравнение с първия!
Отговори с цитат
  #22  
Стар 22-01-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Все пак трябва да се отбележат и предимствата на мултифийда - превключва между отделните спътници без да чакаш да се върти антената. Има затихване на слабите сигнали на конверторите по края на рейката, но въпреки това аз не усещам това като недостатък (тук зависи и какво гониш да гледаш, така че сам си прецени).
Който иска максимално много спътници със силен сигнал - избира моторизирана антена. Но трябва да преглътне недостатъка да чака мотора да завърти антената. Ако следиш едновременно два мача на отдалечени един от друг спътници, да превключваш между тях и чакаш мотора да завърти би било неудобно.
Затова сам прецени коя технология е най-подходяща за теб.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #23  
Стар 22-01-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Картинката почва да ми се изяснява. Не видях обаче някъде да се продава "полярно окачване". В този ред на мисли, антената стандартно със какво окачване идва? Мисля, че е за HH мотор.
Офсетката ти идва със захващане към "тръба" като тръбата в случая може да е стойка,дисек мотор или за полярното окачване за офсетка.




Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
сега изниква още един въпрос: ако правилно съм разбрал, за различните спътници, наклона на конвертора е различен. Ако антената се върти с мотор, този ъгъл няма как да се промени или бъркам?
Бъркаш,това се прави от полярното окачване или от дисек мотора.За това е много важно да е прецизно насторено и едното и другото защото ако има разминаване от оптималните стойности то няма да излезе дъгата по която обикаля антената.Когато де завърта антената сама си върти и конвертора.Как?Ще ти сложа няколко клипа в края на поста да видиш.



Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
ъгъла не се променя, значи има влошаване на сигнала, докато при мултифийлд-а такъв проблем не съществува.
Значи и е така и не е точно така.При мотора име един лек компромис,неможе да се изцеди абсолютно точно конвертора за всеки спътник а е преблизително точно,това може да стане със стационарна антена.Но пък цялото тенеке отразява и фокусира в конвертора.При мултифийда можеш всеки един конвертор да го нагласиш но както ти споменаха колегите пък губиш част от силата на някои спътници.

Джак много хубаво ти е дал предимствата на мултифийда,цък и си там за половин секунда.От 39Е отиваш на 1В и се връщаш на 19Е после на 5Е за нищожно време като дори не разбираш че превключваш между различни конвертори или антени.С мотора чакаш да се завърти като тук идва голямото предимство на 36 волтовия линеен мотор че върти много по-бързо от дисек мотора,особенно ако си в крайно положение с по-дълги кабели и се мъчиш да го врътнеш по вертикална поляризация с 14V...


Eто ти парабола на полярно окачване:

http://www.youtube.com/watch?v=1cN56...eature=related


Ето и офсетка на дисек мотор:


http://www.youtube.com/watch?v=i6Qan...eature=related



Toва е да видиш какво се случва с дисек мотора при вятър.Сметни с голяма антена като Триакс 110 ако не е на завет и я брули вятъра дали не му е зор.


http://www.youtube.com/watch?v=Z7qg8...eature=related





А това ти е офсетка на полярно окачване задвижвана от линеен мотор(актуатор).Загледай я как какво става с конвертора как се завърта сам.На няколко места съм я спирал когато се завърта от изток на запад точно заради конвертора.За да ти е по-лесно да се ориентираш гледай рейката която го държи,в случая хубаво се вижда защото кабела е черен и показва наклона на конвертора прямо различните спътници.


http://www.vbox7.com/play:98ab583c

Последно редактирано от Въйко : 22-01-2010 на 11:47
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на Въйко за този полезен пост
heracle (22-01-2010), Sharp987 (22-01-2010), spaice (22-01-2010), Джак (22-01-2010), Ники (23-01-2010)
  #24  
Стар 22-01-2010
Аватара на heracle
heracle heracle не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Мнения: 720
Благодари: 695
Получил благодарност:
557 пъти в 241 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 3
По подразбиране

W123 чудесен пост си направил, с богато инфо. Заставам зад мнението ти за антените на 100% , на база дългогодишния ми опит. Но ми се струва че се хабиш напразно. Човека си има вече направен избор азбокс и триакс с мотор Н-Н мотор на по късен етап. Това ми прилича на масова психоза вече.
Линукс познания + азбокс + Н-Н мотор
Без да искам да засягам автора на темата, избрал е варианта с най-много ръчкане и никакво гледане.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на heracle за този полезен пост :
Sharp987 (22-01-2010)
  #25  
Стар 22-01-2010
Аватара на Въйко
Въйко Въйко не е на линия
Овчар
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: TKЗС
Мнения: 1,295
Благодари: 110
Получил благодарност:
916 пъти в 346 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от heracle Вижте мненията
W123 чудесен пост си направил, с богато инфо. Заставам зад мнението ти за антените на 100% , на база дългогодишния ми опит.
Ще стараем другарю старш'на
Учим се от най-добрите в занаята



Цитирай:
Първоначално написано от heracle Вижте мненията
Но ми се струва че се хабиш напразно. Човека си има вече направен избор азбокс и триакс с мотор Н-Н мотор на по късен етап.
Това му е хубавото на свободния пазар че има всичко и всеки решава сам как да си потроши парите.
Има един хубав принцип: "Умния се учи от грешките си,мъдрия от грешките на другите". Въпреки че не съм имал възможността специално за моторите да тествам колко ще ме изкара дисек мотор с 110 антена на ветровито място,то не означава че трябва да си го купя за да пробвам.Доверявам се на опита на хората и следя по форумите отзиви.Предпочитам да имам система която ще ми гарантира безпроблемна работа а не не да заложа на по-лесното и модерно.
Значи за да не звуча неаргументирано ще преразкажа набързо разговора ни с хората от фирмата представители и внасящи дисек моторите.

Аз:
-Искам да си сложа 110 антената на дисек мотор.
Стронг:
-Ми супер.
Аз:
-Ще я върти ли?
Стронг:
-Няма проблеми,със 110-ятката.
Аз:
-Кабела ми е към 60м и антената ще е на покрива на леко завет място но има много яки ветрове,ще изкара ли мотора?
Стронг:
-
Аз:
-Ъ,ко речи?
Стронг:
-Не те съветваме,на такова място я изкара година я не,кабела ти е дълъг и ще имаш пад на напрежение и ще се мъчи особенно в крайните положения по вертикала ако въртиш и се заледи и стане тежка.Ако е на завет на терасата може но там където ще я слагаш ще потрошиш мотора за нула време.
Аз:
-Ми ко да правя тогава?
Стронг:
-Слагай максимум 90см на покрива или качвай 110-ятката на полярно окачване с линееен мотор.
Аз:
-Ми убуу де,полярни окачвания,линейни мотори и позиционери имате ли?
Стронг:
-Не и няма да имаме повече.


И това е образно казано разговора ни с хората от фирмата.Естествено можеха да ми продадат дисек мотора и да сме доволни и двете страни но постъпиха коректно и анализирахме ситуацията а не да си отикат стоката.

Споделям мойта гледна точка и пътя по който минах преди моторизиране на антената и събиране на информация от хора с различни конфигурации.Значи просто прецених ситуацията на база следните неща:

-вид на антената.
-големина на антената.
-местоположение на което ще се монтира.
-свободното място зад нея.
-максималните ветрове на които ще е изложена.
-желаната дъга която искам да следва.
-дължината на кабела (определящ в случая напреженията които ще достигнат до нея).
-изработка и захващане на стойката.
-изработка на окачване подходящо за нея.

Тези работи предопределиха избора ми на мотор.Съветвам и пича така да постъпи,да анализира ситуацията и тогава да действа по въпроса.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 22-01-2010
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,185
Благодари: 79
Получил благодарност:
375 пъти в 246 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от heracle Вижте мненията
W123 чудесен пост си направил, с богато инфо. Заставам зад мнението ти за антените на 100% , на база дългогодишния ми опит. Но ми се струва че се хабиш напразно. Човека си има вече направен избор азбокс и триакс с мотор Н-Н мотор на по късен етап. Това ми прилича на масова психоза вече.
Линукс познания + азбокс + Н-Н мотор
Без да искам да засягам автора на темата, избрал е варианта с най-много ръчкане и никакво гледане.

Благодаря за подробната информация на W123. Всичко ми стана ясно.
heracle, не разбрах какъв е твоя съвет?

Парабола-та ще ми е малко по-трудна. Мястото е ограничено, при 1.4 няма да има достатъчно простор отстрани и ще трябва да я качвам на покрива, а това не го искам (не е невъзможно). Ако е 110 и я сложа там където съм решил ще е защитена от стената (блока гледа на юг).
И не съм решил за триакс с мотор Н-Н. Повече се бях насочил към мултифеед.
Ако един НН мотор изкарва година, значи мога веднъж да прежаля 90 лв. докато се разгледам по сателитите и после или мултифийд или тороидална (за която никой нищо не каза) Въобще даже не бях се насочил към въртене на антената, но в началото ще е трудно ако не се върти.

И още нещо не маловажно за мен. транспортирането на парабола 140 или 160 ще е по трудно от една 110-ка, която може и в багажника на колата да се събере.

Последно редактирано от spaice : 22-01-2010 на 15:02
Отговори с цитат
  #27  
Стар 22-01-2010
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,854
Благодари: 242
Получил благодарност:
904 пъти в 487 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз отначало мислех за офсети, два офсета с мултифийд, тороидална... Какво ли не.. И накрая, след един месец консултации - моторизирана парабола и фиксиран офсет.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 22-01-2010
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране

Ако мислиш на Триакс 110 да правиш мултифийд трябва да се убедиш, че рейката става за TD110. По мои наблюдения в България са разпространени оригинални рейки на Триакс, но на тях пише че са предназначени за TD78, TD88, но не е споменато в книжката нищо за TD110. Геометрията на отражателя при TD110 е по-различна и е възможно рейката за TD78/TD88 да не работи както трябва на TD110. Самата рейка е извита така, че следва геометрията на отражателя на антената и поради това може рейките за TD78/88 да не дадат същите добри резултати, ако се сложат на TD110.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #29  
Стар 22-01-2010
Аватара на stilo72
stilo72 stilo72 не е на линия
Българин
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 554
Благодари: 159
Получил благодарност:
218 пъти в 117 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Параболичните антени се доставят с окачване. Тяхното окачване се нарича полярно.

По другите въпроси. Моето мнение е такова - параболите отразяват сигнала фокусирано в окото на конвертора. Не виждам какво значение има наклона на конвертора в този случай. Според мен оста на конвертора трябва да съвпада с оста на параболата. При офсет антените наклонът на конвертора има значение.

Изборът е между следното - моторизирана парабола с центриран конвертор която ще обикаля цялата дъга според възможностите или фиксиран мултифийд офсет, при който всеки конвертор е прецизно нагласен, но пък отразените сигнали са в известна степен недостатъчно прецизно насочени към съответните конвертори.

И да знаеш - ще стигнеш до първото ми мнение в тази тема.
Потвърждавам , че това е оптималния варянт и според мен
Моторизирана парабола с фиксиран офсет
__________________

DМ500HD; PARABOLIC 1.50; INVERTO 0.3dB; 42e<<>>7w; ZHD200; Fusion TV; TRIAX-TD88; INVERTO BLACK Ultra Twin 0.2dB-39e

Последно редактирано от stilo72 : 22-01-2010 на 15:21
Отговори с цитат
  #30  
Стар 22-01-2010
Аватара на Sharp987
Sharp987 Sharp987 не е на линия
Потребител
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,623
Благодари: 750
Получил благодарност:
2,660 пъти в 886 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 113
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от heracle Вижте мненията
Това ми прилича на масова психоза вече.
Линукс познания + азбокс + Н-Н мотор
Без да искам да засягам автора на темата, избрал е варианта с най-много ръчкане и никакво гледане.
Ето това много точно е казано съгласен съм на 101%. От токова време и аз не мога да си го обясня това нещо. Пълна безсмислица.
Може би това трябва да звучи така (мое мнение)
Компютърна грамотност + парабола + линеен мотор + HD приемник с работеща Енигма2.
Не трябва човек да знае линукса за да се справи - просто трябва да има компютърна грамотност. Да има приемник, който работи и да има достатъчно аванс на ламарината и достатъчно движение по дъгата.
Това малко извън темата, за което се извинявам.
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Избор, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Избор на HD приемник stareca68 ДРУГИ 10 20-11-2010 14:21
Избор на приемник HD mimetomm Въпроси и отговори 45 19-12-2009 08:15
Избор на антена? simbion12 Въпроси и отговори 6 14-11-2009 17:29
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel Въпроси и отговори 8 09-02-2009 18:32
Избор на антена, мотор, LNB помощ SatLubitel САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 0 09-02-2009 16:39


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.