The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #2611  
Стар 24-07-2024
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 790
Благодари: 53
Получил благодарност:
167 пъти в 98 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Е аз като имам 280Мб скорост та какво - същата работа.
Май всичко е от програмката за гледане. Например тествам с Мувиан и в инфото показва до 60Мб връзка пък битрейта на филма отскача и до 100Мб и буфета почва да се източва.
Обаче верно, че тия филми с по-малък размер вървят предполагам защото копресията е по-голяма или кадрите са по-малко.
Отговори с цитат
  #2612  
Стар 24-07-2024
Аватара на Ванич
Ванич Ванич не е на линия
Некъв
 

Дата на присъединяване: Jun 2024
Мнения: 8
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iwelichkow Вижте мненията
Е аз като имам 280Мб скорост та какво - същата работа.
Май всичко е от програмката за гледане. Например тествам с Мувиан и в инфото показва до 60Мб връзка пък битрейта на филма отскача и до 100Мб и буфета почва да се източва.
Обаче верно, че тия филми с по-малък размер вървят предполагам защото копресията е по-голяма или кадрите са по-малко.
Е, то зависи каква ти е "програмката" и какво и от къде го гледаш.
Мисля, че по-долу сам си дал отговор по въпроса.
Отговори с цитат
  #2613  
Стар 24-07-2024
Малкия Мук Малкия Мук е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2021
Мнения: 153
Благодари: 13
Получил благодарност:
48 пъти в 36 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Както споменах и преди проблема не е в нашите телевизори. Проблема нито е в хардуера нито в скороста на нета. И малките файлове имат супер добро качество в Коди, та лично за мен са перфе. Стартира се и в рамките на няколко секунди е готово за гледане.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Малкия Мук за този полезен пост :
demmlik (25-07-2024)
  #2614  
Стар 24-07-2024
mitkoiphone mitkoiphone не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 115
Благодари: 27
Получил благодарност:
13 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз пък винаги съм държал на визуалните оформления. Гледам с Moviain гледам и през Stremio. Всичко е добре, 4к Филм не пускам често понеже само един тв имам 4к, а той не е за филми. Занимавам се и аз отдавна с този тим плеъри да не кажа още от флашките преди 10тина години. Даже първата до скоро я пазех като антика. Не мисля че има нещо преди него. Последно взех Chromecast Google Tv 4k. За вилата само за тв и някой друг филм и мач стават. Другите са ми едно Xiaomi stick 4k и 2 бр Tanix W2

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Отговори с цитат
  #2615  
Стар 25-07-2024
Аватара на Vel4o
Vel4o Vel4o не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Местоположение: София
Мнения: 169
Благодари: 23
Получил благодарност:
71 пъти в 34 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С Андроид тв. Sony,през Коди с Реал Дебрид и филма "Civil War" в 4К,5.1 звук и размер малко над 60ГБ си накъсва доволно.Консумирания трафик достига до 120mb/s.Вероятно с напредването на филма ще се стабилизира,но не си е работа.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Vel4o за този полезен пост :
demmlik (25-07-2024)
  #2616  
Стар 25-07-2024
бачора бачора е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2020
Местоположение: Варна
Мнения: 112
Благодари: 37
Получил благодарност:
31 пъти в 28 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vel4o Вижте мненията
С Андроид тв. Sony,през Коди с Реал Дебрид и филма "Civil War" в 4К,5.1 звук и размер малко над 60ГБ си накъсва доволно.Консумирания трафик достига до 120mb/s.Вероятно с напредването на филма ще се стабилизира,но не си е работа.
При мен няма проблем. За 5 мин. не накъса нито веднъж. Добавката се казва Chains. Версията е 85 gb. Първата от скрийншота. Забелязал съм, че котато е версия с HDR върви по гладко отколкото с Dolby Vision.

Изпратено от моят 2306EPN60G с помощта на Tapatalk
Отговори с цитат
  #2617  
Стар 25-07-2024
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,854
Благодари: 1,290
Получил благодарност:
4,836 пъти в 3,022 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бачора Вижте мненията
При мен няма проблем. За 5 мин. не накъса нито веднъж. Добавката се казва Chains. Версията е 85 gb. Първата от скрийншота. Забелязал съм, че котато е версия с HDR върви по гладко отколкото с Dolby Vision.

Изпратено от моят 2306EPN60G с помощта на Tapatalk
Защо не си по-конкретен?
Добавката към КОДИ ли е, или не?
Дай линк към репризиторито или към арк приложението!
Отговори с цитат
  #2618  
Стар 25-07-2024
бачора бачора е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2020
Местоположение: Варна
Мнения: 112
Благодари: 37
Получил благодарност:
31 пъти в 28 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Защо не си по-конкретен?
Добавката към КОДИ ли е, или не?
Дай линк към репризиторито или към арк приложението!
Адон и е към Коди. Но аз съм ползвал различни... Fen, Shadow, Shazam, The Crew и всички са вървяли почти без забиване. В конкретния случай добавката се казва Chains Unleached.
https://firetvsticks.com/unleashed-kodi-addon/

Изпратено от моят 2306EPN60G с помощта на Tapatalk

Последно редактирано от бачора : 25-07-2024 на 14:12
Отговори с цитат
  #2619  
Стар 25-07-2024
Joro711 Joro711 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 171
Благодари: 175
Получил благодарност:
45 пъти в 32 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Здравейте от мен. Имам android box h96 max x3 (4gb 128gb), един tv stick от алито заредени със slimbox и един bbox android box, но проблема е, че секат при изпълнение на филм от торент над 40-50гб. Ако филмите са изтеглени предварително няма ядове, но аз искам да мога да си зяпам без да ги свалям с високо качество(поне на h96 max x3, за stick-a и bbox-a не ми е необходимо). Ако може дайте съвети как мога да изкарам 4k филм около 50-60 gb без да сече или е необходимо да сменя бокса. Скоростта на интернета ми е 75mbps и не съм сигурен дали е достатъчен. Ползвам kodi (zamunda с elementum) или Num и torrentmatrix (свалени от сайта на slimbox). Единия ми въпрос е дали интернета ми е достатъчен и втория, дали изобщо е възможно на този box да се подкара без да сеца. Ако не става бокса, какъв модел бокс ще ми препоръчате. За момента гледам, че nvidia shield е топ-а, но закупуването му ще е краен вариант(ако и на него изобщо ще вървят без да сецат).
Благодаря предварително!
Ама ти сериозно ли искаш да гледаш 50-60 GB филми със 75 мегабита интернет? Аз съм с 500 мегабита и трудно успявам да подкарам такива филми. Всичко зависи от сийдърите и лийчърите. Предпочитам да си изтегля филма на компютъра и да си го гледам през локалната мрежа.
А що се отнася до читави боксове, много са, но струват пари. Въпреки това понятието "читав бокс" е много относително. За някой може и един Хромкаст на Гугъл да върши работа, а друг да иска нещо "по-така". Уточни все пак за какво ти трябва бокс и с какъв бюджет разполагаш, за да имам някаква представа.
Отговори с цитат
  #2620  
Стар 25-07-2024
Аватара на Светльо90
Светльо90 Светльо90 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 361
Благодари: 273
Получил благодарност:
46 пъти в 38 поста
Сваляния: 123
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Joro711 Вижте мненията
Ама ти сериозно ли искаш да гледаш 50-60 GB филми със 75 мегабита интернет? Аз съм с 500 мегабита и трудно успявам да подкарам такива филми. Всичко зависи от сийдърите и лийчърите. Предпочитам да си изтегля филма на компютъра и да си го гледам през локалната мрежа.
А що се отнася до читави боксове, много са, но струват пари. Въпреки това понятието "читав бокс" е много относително. За някой може и един Хромкаст на Гугъл да върши работа, а друг да иска нещо "по-така". Уточни все пак за какво ти трябва бокс и с какъв бюджет разполагаш, за да имам някаква представа.
По принцип бях напълно сериозен, все пак заради това поставям въпроса. Съдейки по дискусията, мисля че и на други им е било интересно да разберат какви са условията за "зяпане" на филм с подобни параметри. В поста си вече уточних, че единственото, което искам повече от моя бокс е да подкара подобен филм без да го тегля, за абсолютно всичко останало си ми е достатъчен и не искам да го сменям, след като ми върши работа. Имам бюджет и за nvidia shield, но след като и с него не е сигурно, няма смисъл да инвестирам в такъв. В крайна сметка ми стана ясно, че с нещата с които разполагам няма как да стане и ще трябва да си ги тегля както досега, което не е болка за умиране. Въпроса беше дали е възможно в моята ситуация, пък ако не е както се казва, живи и здрави. Поздрави
__________________
IPbox 55 HD, Vu+ Zero 4k , Skystar USB HD , мотор Moteck SG-2500A , Triax 110 , LG 55LB730V, LG 55UM7100PLB
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Светльо90 за този полезен пост :
Joro711 (25-07-2024)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, box, tv, За, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 130 (0 членове и 130 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam за Android OS ? ststefanov23 MPCS/OScam 19 27-10-2016 18:57
Дайте съвет за Android TV Palyer Jovanoty DVD и BLURAY плеъри 71 09-08-2016 22:41
MXQ Pro android box rosy78 Приключили продажби 1 22-05-2016 17:30
android tv box unispot Дъра-Бъра 22 17-02-2015 21:06
Android 2.3 HD 1080P Android TV BOX емо111 IPTV (Internet Protocol Television) 20 01-04-2013 11:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:49.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.