The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #2601  
Стар 23-07-2024
Аватара на oldgraf
oldgraf oldgraf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,997
Благодари: 386
Получил благодарност:
599 пъти в 408 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Нямаш ли френд с 200, 300 или повече, за да пробваш
Отговори с цитат
  #2602  
Стар 23-07-2024
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,854
Благодари: 1,290
Получил благодарност:
4,836 пъти в 3,022 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светльо90 Вижте мненията
Мисля че си прав. Предполагам, че щом бокса подкарва видеата по вътрешната мрежа, значи проблема не е от него. Вероятната причина според мен е или от приложенията (свързани с тегленето на торента) или от нета.
Пробва ли идеята:
Цитирай:
Първоначално написано от бачора Вижте мненията
Проблема с големите торренти се решава с RealDebrid. И то не на 100% но все пак е много приемлив. Да платен е но аз съм на мнение, че по добре да платя малко за нещо което ще работи отколкото да е безплатно и да го ръчкам и мисля постоянно. Най ползваната им оферта е девет евро за деведесет дни.
има и неплатена версия

https://apkpure.com/unreal-debrid-st...ridtv/download


А за коди има инструкция но май не е фрее:
https://www.vpnmentor.com/blog/how-t...ebrid-on-kodi/
Отговори с цитат
  #2603  
Стар 23-07-2024
Аватара на Ванич
Ванич Ванич не е на линия
Некъв
 

Дата на присъединяване: Jun 2024
Мнения: 8
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Калоян 7 Вижте мненията
Купих си този "китаец":

Amlogic S905W2 Android11.0 Smart TV BOX 4K 60FPS 5G WiFi HDR10 Streaming Media Players 2GB 16GB G31 MP2 GPU Set Top Box

За първи път ползвам такъв бокс. Чета из форумите, че е по-добре да му се смени софта със Слимбокс. Тук виждам, че има хора, дето разбират от такива апаратчета. Дайте ми някакъв линк към подходящ Слимбокс, защото търсенето ми даде много различни версии и не съм сигурен кои версиите са подходящи за конкретния модел, процесор и т.н. Чета че някои хора си ги модват и сами за конкретни цели. Аз ще го ползвам главно за IPTV със фри-списъци от нета. (Опция - или може да купя някой евтин акаунт от руските оператори на айпи-тв!) Така че ако някой ми прати своя "версия" - ще е още по-добре.
Здравей,
На първо време изтегли си някакво приложение от рода на AIDA64, за да видиш реално с какъв процесор е. Така ще знаеш, коя версия на ATV да си дръпнеш от Слимбокса.
Без да се обиждаш, но този бокс е от "дърветата". Малка кутийка, уж симпатична и шаренка, ама без почти никаква вентилация, а чипа W2 си грее много повече от примерноY4, нищо че са почти еднакви.
За останалите неща няма смисъл да ги споменавам, така или иначе вече си го взел.
По принцип има Слимбокс за него, това можеш да го видиш и от коментарите в линка на Али-то, който си дал.
Аз пък съм на 90% сигурен, че е по-скоро с Amlogic 905W2 процесор . . . другият по-лош вариант е да е с AllWinner.
П.С. Съжалявам, че пиша от този нов профил, но предния ми го "баннаха" по не знайни за мен причини!

Последно редактирано от Ванич : 23-07-2024 на 22:33
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Ванич за този полезен пост :
Калоян 7 (24-07-2024)
  #2604  
Стар 23-07-2024
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 882
Благодари: 245
Получил благодарност:
524 пъти в 240 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ванич Вижте мненията
Здравей,
На първо време изтегли си някакво приложение от рода на AIDA64, за да видиш реално с какъв процесор е. Така ще знаеш, коя версия на ATV да си дръпнеш от Слимбокса.
Без да се обиждаш, но този бокс е от "дърветата". Малка кутийка, уж симпатична и шаренка, ама без почти никаква вентилация, а чипа W2 си грее много повече от Y4
За останалите неща няма смисъл да ги споменавам, така или иначе вече си го взел.
По принцип има Слимбокс за него, това можеш да го видиш и от коментарите в линка на Али-то, който си дал.
Аз пък съм на 90% сигурен, че е по-скоро с Amlogic 905W2 процесор . . . другият по-лош вариант е да е с AllWinner.
П.С. Съжалявам, че пиша от този нов профил, но предния ми го "баннаха" по не знайни за мен причини!


Добре де защо не избройш няколко бокса които не са "дървета" и с добра софтуерна поддръжка и да се приключва тая тема.
__________________
Отговори с цитат
  #2605  
Стар 23-07-2024
Аватара на Ванич
Ванич Ванич не е на линия
Некъв
 

Дата на присъединяване: Jun 2024
Мнения: 8
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ROCCO Вижте мненията
Добре де защо не избройш няколко бокса които не са "дървета" и с добра софтуерна поддръжка и да се приключва тая тема.
А защо мислиш, че точно аз трябва да изброявам "няколко бокса", които си заслужават? Не, че не мога, но . . .
Все пак питането му не е "Предложете ми какъв бокс да си взема".
Както казах по-горе, вече си го е взел, а по въпроса който той задава, никой не може да му предложи точния фърмуер, ако той сам не разбере с каква карантия му го е наблъскал китаеца.
Далече съм от това, както и преди съм го писал тук, да се действа на принципа "пробвай наред, пък все някак ще стане".

Последно редактирано от Ванич : 23-07-2024 на 22:50
Отговори с цитат
  #2606  
Стар 23-07-2024
Аватара на Ванич
Ванич Ванич не е на линия
Некъв
 

Дата на присъединяване: Jun 2024
Мнения: 8
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

. . .но пък в крайна сметка ако някой иска да рискува и да флашва на сляпо, избора си е лично негов.
Отговори с цитат
  #2607  
Стар 23-07-2024
Аватара на ROCCO
ROCCO ROCCO е на линия
сат-тв-колегата
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Мнения: 882
Благодари: 245
Получил благодарност:
524 пъти в 240 поста
Сваляния: 122
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ванич Вижте мненията
А защо мислиш, че точно аз трябва да изброявам "няколко бокса", които си заслужават? Не, че не мога, но . . .
Все пак питането му не е "Предложете ми какъв бокс да си взема".
Както казах по-горе, вече си го е взел, а по въпроса който той задава, никой не може да му предложи точния фърмуер, ако той сам не разбере с каква карантия му го е наблъскал китаеца.
Далече съм от принципа, както и преди съм го писал тук, да се действа на принципа "пробвай наред, пък все някак ще стане".

Идеята ми беше тези от форума които знаете, кои са "дърветата" да споделите моделите тв бокс които не са, за да не си играят хората на проба грешка.
__________________
Отговори с цитат
  #2608  
Стар 23-07-2024
Аватара на Ванич
Ванич Ванич не е на линия
Некъв
 

Дата на присъединяване: Jun 2024
Мнения: 8
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ROCCO Вижте мненията
Идеята ми беше тези от форума които знаете, кои са "дърветата" да споделите моделите тв бокс които не са, за да не си играят хората на проба грешка.
Да, разбрах те, какво имаш предвид.
Мисля, че по-скоро е добре да се напишат онези от боксовете, които не си струват, въпреки че пристрастия има към всичко, най-малкото когато вече е твое и дали искаш да си признаеш, че си очаквал повече или противно на останалите, отговаря на нуждите ти.
Много хора се подлъгват по цената, ако търсят от Али-то и не са много запознати, и действат на принципа- - евтино е, ама щом го купувам отвън, значи съм на сметка.
Респективно на това, боксове които пак там се продават на ниски цени, тук някой ги пуска в продавалниците на тройни цени с големите "супер-дупер" обяснения и разпъване на локуми, какви хипер чаркалъци са навряни в него.
Според мен и опита ми, аз лично бих избягвал боксове, в чиито обозначения и наименования присъстват много букви и цифри. . .запознатите ще ме разберат.
Най-важното е, за какво конкретно ще се използва бокса.
За обикновените приложения за ИПТВ, най-важното е добра интернет връзка на първо място.
Ако се ползва за гледане на тв и клипове с висока резолюция(както и за цъкане на некви игри) то трябва да се гледа основно с колко РАМ, CPU, GPU и с какво охлаждане е. . . или поне, дали кутията позволява да се добави допълнително такова.
Ако пък се иска за гледане на световни стрийминг приложения и платформи, то тогава трябва да се насочи основно към сертифицирани устройства.

П.С. Мога да изброя като марки и модели и то доста, които на мен лично са ми харесали, но пак ще преминем към пристрастията, въпреки че всяка една от тях бих подчертал с какво конкретно ми е харесала, за да я предложа на някой.

Последно редактирано от Ванич : 23-07-2024 на 23:26
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Ванич за този полезен пост
ROCCO (24-07-2024), Калоян 7 (24-07-2024)
  #2609  
Стар 23-07-2024
Underworld Underworld е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 665
Благодари: 134
Получил благодарност:
118 пъти в 95 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Хмм, зачетох се в тая тема и наистина ли няма някой сайт, който да те дава ясна представа какво да търсиш за покупка ?
Било това на критереи, като чипсет или друго?
Да видях слимбокс сайта, но пак е много сложно да се ориентираш.
Сравнявам боксовете с OpenWrt firmwear за рутерите. Там си има сайт- гледаш дали се поддържа и си го купуваш. Ако може да се справиш с инсталацията.
Да, зачекнахме се с @yavor1 в една тема за моя продажба на амазон файър, но @yavor1 има опит.
Та въпроса ми е, ако искаш слимбокс поддържано устройство- просто търсиш за него в али, или пак не се знае какво ше получиш?
Прав ли съм да мисля, че слимбокс е като Опенврт, но за рутери?

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
Отговори с цитат
  #2610  
Стар 24-07-2024
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,111
Благодари: 70
Получил благодарност:
626 пъти в 321 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Underworld Вижте мненията
Хмм, зачетох се в тая тема ....
Прав ли съм да мисля, че слимбокс е като Опенврт, но за рутери?
Слимбокс беше отлично решение когато боксовете бяха с Андроид 9! Сега вече новите андроиди не позволяват почти никаква оптимизация заради рестрикциите за достъп във файловата система. Единствения кяр от Слимбокса към днешна дата е да осигури приятен и лесен за използване интерфейс, както и да почисти заводските шитни от бекдор скриптове и приложения. Така че вече Слимбокс е само един потребителски интерфейс. Нищо ново от 2 години не е измислено в него като оптимизация и подобряване на производителността. Това е възможно само до Андроид 9. И сравняването с Опенврт е неуместно, защото те се развиват непрестанно, а руснака забуксува с проекта и почнаха самостоятелни единици да правят негови алтернативи, като виждат безидейността му.
А сега ще обидя всички търговци като кажа,че единствените боксове на българския пазар, които не са дървета, са сертифицираните. Всичко друго днес на пазара е боклук за наивници!
Времената се менят, а много хора живеят с нагласата си от 2020 година.
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на uniqad за този полезен пост
demmlik (24-07-2024), Joro711 (25-07-2024), Underworld (24-07-2024), Venlancellot (24-07-2024), марчони (24-07-2024)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, box, tv, За, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 11 (0 членове и 11 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam за Android OS ? ststefanov23 MPCS/OScam 19 27-10-2016 18:57
Дайте съвет за Android TV Palyer Jovanoty DVD и BLURAY плеъри 71 09-08-2016 22:41
MXQ Pro android box rosy78 Приключили продажби 1 22-05-2016 17:30
android tv box unispot Дъра-Бъра 22 17-02-2015 21:06
Android 2.3 HD 1080P Android TV BOX емо111 IPTV (Internet Protocol Television) 20 01-04-2013 11:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:12.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.