The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #2561  
Стар 04-06-2024
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,108
Благодари: 70
Получил благодарност:
617 пъти в 319 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Зависи от ревизията на вонтара. Гигабитовите ревизии бяха в началото, през тази година излязоха всякакви нови ревизии. Както обикновено китаеца влага каквито материали има в склада в момента.
За тази цел вади нови заводски "прошивки".
И да не отговаря ревизията нищо фатално няма, пробваш следващия софт докато уйдисаш ревизията. Единствено се следи процесора да отговаря, а при по-новите андроиди и вида рам не е от значение. dtb е с универсален тайминг на рама, а не както беше нугата преди години.
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #2562  
Стар 04-06-2024
Аватара на Van4ata
Van4ata Van4ata не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jan 2020
Местоположение: България
Мнения: 61
Благодари: 9
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Зависи от ревизията на вонтара. Гигабитовите ревизии бяха в началото, през тази година излязоха всякакви нови ревизии. Както обикновено китаеца влага каквито материали има в склада в момента.
За тази цел вади нови заводски "прошивки".
И да не отговаря ревизията нищо фатално няма, пробваш следващия софт докато уйдисаш ревизията. Единствено се следи процесора да отговаря, а при по-новите андроиди и вида рам не е от значение. dtb е с универсален тайминг на рама, а не както беше нугата преди години.
Честно да ти кажа, аз Vontar X4 освен с Гигабитов лан, друг не съм виждал, (поне официалните версии)а съм продал няколко бройки вече.
Затова исках да отбележа, че HK1 X4S и Vontar X4 не са едно и също. Да, платката е една и съща и на HК, Transpeed и Vontar, но освен CPU-то, всичко останало може да се различава.
Да, не че не може да се експериментира, даже мога да добавя още няколко "прошивки" които ще се качат успешно на НК1, ама не всичко ще работи, а и после да не ме псува някой, че съм го подвел.
Така че ако някой, на който не му се играе да качва 10 различни вресии на Слимбокс, докато уцели напълно работещ, съветвам го на HK1 X4S да слага само фърмуер за Transpeed X4S.
100% съвместим и всичко ще работи.
Отговори с цитат
  #2563  
Стар 04-06-2024
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,108
Благодари: 70
Получил благодарност:
617 пъти в 319 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Аз говоря за обикновените потребители. Търговците не са ми грижа, за да ги мисля и тях. Никой от тях не ме е почерпил и един лев досега, а им отварям очите и на тях с моите безплатни съвети.
Друг е въпроса, че нямаш морално и търговско право да продаваш боксове с инсталиран slimbox софтуер без разрешението на автора му.
Всичко е само за лична употреба… Както и да е, успешен бизнес пожелавам!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #2564  
Стар 04-06-2024
Аватара на Van4ata
Van4ata Van4ata не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jan 2020
Местоположение: България
Мнения: 61
Благодари: 9
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Аз говоря за обикновените потребители. Търговците не са ми грижа, за да ги мисля и тях. Никой от тях не ме е почерпил и един лев досега, а им отварям очите и на тях с моите безплатни съвети.
Друг е въпроса, че нямаш морално и търговско право да продаваш боксове с инсталиран slimbox софтуер без разрешението на автора му.
Всичко е само за лична употреба… Както и да е, успешен бизнес пожелавам!
Аз също говоря за обикновения потребител, който утре ще се втурне да слага Слимбокс за Вонтар X4 на НК1.
Иначе и Vontar и HK1 пуснаха отделни версии боксове с ATV, които дефакто са точно със Слимбокс.
За сравнение мога да посоча Vontar X2 и Vontar W2 които са една и съща кутия, но единия е със чист Андроид 11, а другия е със Слимбокс версия ATV11.
Та, тъй за HK1 X4S, който чел-чел, останалите да си правят експерименти с каквото си решат.
Отговори с цитат
  #2565  
Стар Преди 2 седмици
hakama hakama не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Местоположение: София
Мнения: 44
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от moonstone Вижте мненията
Съвсем го объркваме човека вече,
На него му трябва това приложениеhttps://play.google.com/store/apps/d...etv.android.tv
То е за Андроид тв
Съвета ми е да си вземе

Strong Leap-S1 с ъпдейт за Андроид ТВ 12
S905X2 Процесор
Или
Strong Leap-S3 с Андроид ТВ 11
S905Y4 процесор + AV1 декодиране
Имам ги и двете в къщи и работят безотказно с XploreTV
Най-лесно и бързо се намират за България
Ако иска, може да вземе и 4к стика на Xiaomi ,но аз предпочитам кутия
Това Яворе, което си дал като линк е Xplore tv GO за мобилни и таблети
П.П.
Иначе аз лично си чакам новият Хромкаст през есента със
S905x5
Взех Strong Leap-S3+ за 50Е /сертифициран/ - надявах се дистанционното да е по-добро от Шаомито (то даже нямаше цифрови бутони) ...
Но се оказва доста неудобно (овална е долната черупка и се губи в ръката), но е и с твърди пластмасови бутони.
Има ли алтернатива? При положение че и бутоните за избор на даден канал ще трябва да има...
ПП: Това беше много удобно дист-нно (А1 от преди 7-8г, с гумени бутони, които с времето се разработват още по-мазно)
Отговори с цитат
  #2566  
Стар Преди 2 седмици
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 127
Благодари: 7
Получил благодарност:
46 пъти в 33 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На моя Strong Leap-S3 за съжаление не успях да подкарам читаво нито дистанционното на EON, нито някое от софтуерните за сматрфон. Алтернативата при мен се оказа HDMI CEC протокола и дистанционното на телевизора. Ако гледате на съвместим телевизор през неговото дистанционно се управлява практически всичко от пускането на бокса през навигацията, превключване на услугите и каналите на TV приложенията и накрая спирането на всичко. Единствено гласовата навигация и бутоните за бърз достъп липсват.
Отговори с цитат
  #2567  
Стар Преди 2 седмици
moonstone moonstone не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 82
Благодари: 132
Получил благодарност:
49 пъти в 21 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hakama Вижте мненията
Взех Strong Leap-S3+ за 50Е /сертифициран/ - надявах се дистанционното да е по-добро от Шаомито (то даже нямаше цифрови бутони) ...
Но се оказва доста неудобно (овална е долната черупка и се губи в ръката), но е и с твърди пластмасови бутони.
Има ли алтернатива? При положение че и бутоните за избор на даден канал ще трябва да има...
ПП: Това беше много удобно дист-нно (А1 от преди 7-8г, с гумени бутони, които с времето се разработват още по-мазно)

Както и сам си установил ситуацията с дистанционните при андроидТВ е каша.
Всеки производител решава кое дистанционно да предложи
Аз имам S3 без плюс и идва с още по-гадно дистанционно без цифри
Операторите Виваком и А1 ползват външни фирми като Tech4Home ,за да си поръчат хубави дистанционни.
Както и колегата Вълков е писал, не е много удачно да се ползва операторско дистанционно на купен бокс
То може и да се сдвои и работи ,но ако не може да му ъпдейтваш фирмуера се губи смисъла
Според тази новина тук след втората половина на 2024 А1 ще ползват следното дистанционно Tech4Home Khamsin L7
https://help.a1.bg/news/fix/90
Съвета ,който мога да ти дам е да отидеш то Офис на А1 и да питаш за това дистанционно или за допълнително дистанционно на приемника им SDMC DV9161.
То би трябвало да се сдвои и работи добре с почти всички АндроидТВ Боксове.
Това се сещам за момента.
Отговори с цитат
  #2568  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 521
Благодари: 27
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hakama Вижте мненията
Взех Strong Leap-S3+ за 50Е /сертифициран/ - надявах се дистанционното да е по-добро от Шаомито (то даже нямаше цифрови бутони) ...
Но се оказва доста неудобно (овална е долната черупка и се губи в ръката), но е и с твърди пластмасови бутони.
Има ли алтернатива? При положение че и бутоните за избор на даден канал ще трябва да има...
ПП: Това беше много удобно дист-нно (А1 от преди 7-8г, с гумени бутони, които с времето се разработват още по-мазно)
Колега по спомен би трябвало да си закупил Strong S3+ (бокса е бял с бяло дистанционно около 18 см и има и бутони с цифри). Да вярн дистанционното е овално, но как ще се губят 18 см. дистанционно в ръката тти не знам, а и явно не си работил и с Chromecast with Google TV е там е малко дистанционото (даже на него бутоните за звука са странично на дистанционнот което не мисля че е удобно ама видиш ли то е на Google) даже според на S3 е почти като на Chromecast with Google TV (да вметна по спомен на него май не бяха гумирани бутоните). Със Сигурност на бокс Nokia 8000 е със гумирани бутони , но там сигурно ще кажеш че ти е много голямо, че имало много копчета за Nokia 8010 - не съм сигурен как е дистанционното. Поне за мен не ми е проблем, че бутоните са му пластмасови не виждам проблеми и не ми е първи бокс да не си мислиш, че за първи път виждам бокс. За мен пък ми е доста по удобно дистанционното от това на шаоми лично мое мнение. Много се извинявам, че съм те подвел или каквото и да е там искал съм да помогна ама явно е трудно да се уцели желанието и вкуса на всеки потребител.
Отговори с цитат
  #2569  
Стар Преди 2 седмици
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,962
Благодари: 1,740
Получил благодарност:
5,241 пъти в 2,363 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Най-лявото e за Nokia 8000. На мен ми идват "далеч" бутони 1-2-3, въпреки,че не ми е малка ръката. Другия му недостатък е липсата на “пъпчици” отзад и се “захаби” за няколко дена от масата!




ПС. Бутоните на нокията не са гумени, или са обработени с нещо отгоре.

Sent from my iPhone 13 Pro Max using Tapatalk
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!

Последно редактирано от Veskop : Преди 2 седмици на 19:33
Отговори с цитат
  #2570  
Стар Преди 1 седмица
джордан23бг джордан23бг не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 38
Благодари: 2
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте, търся да закупя tv box android с добър и качествен wi-fi. Ще се ползва само на wi-fi. Моля препоръчайте модели и откъде могат да бъдат закупени!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, box, tv, За, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 275 (1 членове и 274 гости)
v9976

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam за Android OS ? ststefanov23 MPCS/OScam 19 27-10-2016 18:57
Дайте съвет за Android TV Palyer Jovanoty DVD и BLURAY плеъри 71 09-08-2016 22:41
MXQ Pro android box rosy78 Приключили продажби 1 22-05-2016 17:30
android tv box unispot Дъра-Бъра 22 17-02-2015 21:06
Android 2.3 HD 1080P Android TV BOX емо111 IPTV (Internet Protocol Television) 20 01-04-2013 11:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.