The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #2531  
Стар Преди 4 седмици
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,084
Благодари: 69
Получил благодарност:
598 пъти в 309 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Забрави да споменеш "ултра,мега" боксовете с андроид 10.1 , 11.1 и подобни, може и да има вече с 12.1
Е да де, то по "дробните" версии на андроида лъсват... въпреки, че има изключение след орео 8.1, последният реален е 12.1, който е ъпдейтната версия за таблет интерфейс, но това е изключение, което потвърждава останалото. Най-лесно фалшивите андроиди се хващат по версиите на ядрата в тях. 3.x.x е андроид 7.1.2, 4.x.x е андроид 9, 5.x.x е андроид 11, 6.x.x е андроид 12. Важи за компилациите на андроид боксовете, но не е вярно при телефоните, защото телефони с амлоджик, рокчип и олуинър все още не съм срещал и едва ли ще срещна.
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uniqad за този полезен пост :
demmlik (Преди 4 седмици)
  #2532  
Стар Преди 4 седмици
Аватара на jack82
jack82 jack82 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 2,225
Благодари: 603
Получил благодарност:
476 пъти в 338 поста
Сваляния: 91
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз съм попадал на бокс който трябваше да е s905w Х96мини . След отваряне на кутията хоп изненада на чипа пише s905w но реално се оказа със RK3229. Такова нещо не бях срещал. След като намерих правия андроид заработи задоволително.
__________________
Нямам нищо само чета и си пиша
http://www.speedtest.net/result/3797217844.png

Последно редактирано от jack82 : Преди 4 седмици на 18:11
Отговори с цитат
  #2533  
Стар Преди 4 седмици
hakama hakama не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Местоположение: София
Мнения: 43
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Van4ata
Основното, което трябва да разбереш преди да закупиш бокса е, дали приложението на А1 ще върви на други боксове или само на сертифицирани, и другото важно нещо, което поне аз мога да ти предложа е, гледай по-възможност бокса да е с чип на Amlogic.

Можеш да погледнеш от другите не сертифицирани марки например G7.Има го също в АлиЕкспрес в няколко варианта - G7 Mini, G7 Pro, G7 Max i G7 stick.
Т.е. ако реша да чакам от Китай- да е сертифициран;
Например това: с Amlogic S905x4 - но 4ГБ не доставят насам.. реално освен ТВ, Тубата, и някой торент не се сещам за какво др ще се ползва едновременно.
G7 Pro Android 11 ATV Box 2GB /16GB S905Y4 65лв. е но чак в края на май ще дойде
Цитирай:
Първоначално написано от Jovanoty Вижте мненията
Аз преди няколко седмици от немския амазон купих три бокса Strong LEAP S3+ май се вързаха по спомен към 115 лв, а в момента ги намирах дори за около 100 лв. с безплатна доставка.
Цитат от ревю на от амазон де - " STRONG SRT41 е добър стрийминг стик за потребители, които гледат на цените, които искат добро качество на картината и достъп до различни приложения за стрийминг. Стикът е лесен за настройка и предлага солидна производителност. Ако обаче търсите особено бърз стик с много място за съхранение, трябва да потърсите друг модел."
-Не видях с каква РАМ е - 2ГБ ? - само това разбрах:
Memory = 8GB (realni 5-6 - може и с Micro-SD - имам 64ГБ)
- ще дойде до 2 седмици макс.
Amazon Fire TV Stick 4K изглежда добра оферта, но от техните им джаджи - само от ел. четец съм имал досег и съм доволен, но там само чета, докато взех на промо един таблед уж HD... ми хич не ми допадна и като цветове, а като рез-я да не говорим, спрямо Шаоми (по-скъпо) - сега си стои в кутията и се чудя какво да го правя.
Та, извън лиричното отклонение този китаец от немско: Стронг ми изглежда добре и от ревютата, а как е дистанционното - дървено или (виждам и цифри има)
Харесвам "бързите" бутони. С гумени копчета или леки на натиск, така че това ще наклони везните!

Цитирай:
Първоначално написано от Joro711 Вижте мненията
Вземи си един бокс Xiaomi втората генерация за малко над 100 лева и си готов!
Добра идея, а и от изброените варианти - само при Xiaomi TV Box S 2nd Gen
- имам опцията за лесно връщане- магазина им е в квартала ми (докато другите - при гаф си остават за мен )
ПП: в друг онлайн маг. го има за 100лв с 2г гар. Но спрямо изброените по горе => какво ще липсва... все пак плащам и за марката... Засега това е фаворита, понеже ще го държа в ръцете си вторник-сряда. Само, дист-ното с реално 4-5 копчета, дали ще е неудобно?

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
.... че и тук хитреците почнаха да ги продават за луди пари, които аз няма никога да дам за бокс втора употреба с окови! За тези пари (около 120 лева) ще си купя сертифициран бокс или стик от амазона. Търсиш сертифициран андроидтв 12, щото 9 вече няма да намериш, а всичко друго са изпилени нерви и компромиси с лъжите на китайците!
Това е и моят план. Пък ако е читав (не запали с А1) ще го продам с чиста съвест.
Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
''' Както и има съществена разлика между сертифициран андроид тв 12 и всички останали андроиди в боксовете. Пак уточнявам - истински сертифициран андроид тв 12, а не тези дето ги кръщават по гаражите.
Може ли един-два примера?

Няколко допълнения:
1. От всичките устройства - не разбрах (дори да се разберат с Xplore TV) - как ще изглежда превъртането (и връщането) при гледане на предаване?
2. За торенти (без сваляне) предполагам всеки от споменатите ще свърши работа (не ми се занимава с преработки и ъпгрейди).
3. При гледане на видео от Тубата (подкаст) - може ли да се пусне на по-бърза скорост х1.2 х1,25 (при шерване от тел >> Смарт ТВ - не става)

Очевидно само аз ще гледам през А1 апп-а - вие от къде взимате сигнал?

Последно редактирано от hakama : Преди 4 седмици на 19:23
Отговори с цитат
  #2534  
Стар Преди 4 седмици
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,084
Благодари: 69
Получил благодарност:
598 пъти в 309 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hakama Вижте мненията
Може ли един-два примера?
шаоми 4к стика е сертифициран и има ъпдейт до андроид тв 12, ако не дойде с вече инсталиран такъв. Така или иначе ти е най-безболезнения вариант. Нямам никакъв опит с експлор тв и не мога да ти помогна. Нямам идея дали ще си доволен, но ако бокса, който вземеш не е сертифициран, почти сигурно ще имаш проблеми с апа на а1. Смарт тюб подържа настройка на скоростта на възпроизвеждане.
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на uniqad за този полезен пост :
demmlik (Преди 4 седмици)
  #2535  
Стар Преди 4 седмици
Joro711 Joro711 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 139
Благодари: 139
Получил благодарност:
36 пъти в 25 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
И последно,коя тояга е най ефективна,без да се прави ремонт на ремонта?
Направета една класация топ 5 с аргументи! Това,че всеки има по 10 бангии за продаване е притеснително,сега не знам какво да си поръчам!
Темата е много дълга и даже безкрайна. Имал съм предостатъчно тв боксове, за да изкажа мнение, но всичко зависи от гледната точка и целите, за които ще бъде използвано едно такова устройство.
Към момент при мен абсолютен фаворит е последната версия на Apple TV и имам по едно устройство и на двата телевизора. Фантастично устройство на повече от добра цена. Страхотен хардуер и софтуер. Чудесно дистанционно.

Тъй като обаче ябълките са доста специфични устройства по отношение на предлаган софтуер, имам и по едно Андроид устройство за нещата, които липсват при ябълките. Един Beelink GT-King Pro и втората генерация на Xiaomi.
Отговори с цитат
  #2536  
Стар Преди 4 седмици
Аватара на Van4ata
Van4ata Van4ata е на линия
Некъф
 

Дата на присъединяване: Jan 2020
Местоположение: България
Мнения: 61
Благодари: 9
Получил благодарност:
9 пъти в 9 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hakama Вижте мненията
...
G7 Pro Android 11 ATV Box 2GB /16GB S905Y4 65лв. е но чак в края на май ще дойде
...
Аз пак ще те посъветвам първо да провериш приложението на А1 дали има изисквания към приемници.
Можеш да вземеш всякакъв бокс, въпроса е да ти върши работа.
По принцип препоръчително е да е сертифициран бокс, което ти гарантира, че ще можеш да гледаш почти всички стрийминг платформи без проблеми, при някои от тях имаш гарантирани ъпдейти и подръжка, плюс че много от сертифицираните ще ти предложат реално това, което са написали в характеристиките.
Повечето от тях поддържат Dolby Atmos, Dolby Vision и т.н., за разлика от другите китайски боксове, при които много от написаното не е реално.
От друга страна обаче, другите не сертифицирани боксове, стига да не са от най-големите дървета са руутнати и с тях можеш да си поиграеш повече.
При сертифицираните боксове, доскоро изискването от платформите беше да са с до 2GB Ram и 8GB Rom, с цел да си по орязан им да не се пиратства.
Последно време обаче излизат много тв боксове с увеличени параметри.
Като марки мога да ти предложа няколко бокса и тв стика - Xiaomi, Mecool, Realme, HAKO, GD1 stick, Homatics, KICKPI KP1, KINHANG G1, и още много други, някои са с Андроид ТВ, други с Гугъл ТВ. Бих те насочил и към NVidia и Nokia, но ще дадеш едни ненужни пари, ако реално не се възползваш от всичко, което предлагат.
От другата страна на не сертифицираните боксове, мога да ти предложа TOX3, Ugoos, Tanix(но само определени модели).
Реши си все пак сертифицирано устройство ли ти е нужно или за същите пари напомпан китаец, с който да си играеш.
Отговори с цитат
  #2537  
Стар Преди 4 седмици
механик механик не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 55
Благодари: 1
Получил благодарност:
15 пъти в 11 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Без да ангажирам никого с моето субективно мнение, аз бих казал, че е по-добре е преди да купите каквото и да било е редно да помислите за какво точно ще се ползва един такъв бокс.
Повечето стрийминг услуги изискват да е сертифициран, за да можете да гледате най-високото качество на услугата.Освен това всеки доставчик на IPTV, конкректно от българските оператори има приложение за Android TV и друго такова за телефон, браузър и т.н.В този ред на мисли, ако боксът е с AOSP, а не Android TV, бихте могли да го "излъжете", че това е телефон и да ползвате услугата, със съответните ограничения(примерно ще ви трябва мишка и клавиатура или приложение от трети страни, за да ползвате оригиналното дистанционно като мишка).
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на механик за този полезен пост
hakama (Преди 4 седмици), Joro711 (Преди 4 седмици)
  #2538  
Стар Преди 4 седмици
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,824
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hakama Вижте мненията


Добра идея, а и от изброените варианти - само при Xiaomi TV Box S 2nd Gen
- имам опцията за лесно връщане- магазина им е в квартала ми (докато другите - при гаф си остават за мен )

Очевидно само аз ще гледам през А1 апп-а - вие от къде взимате сигнал?
Щом ти е близо магазина, прескочи до там, да ти заредят А1 приложението, ако работи нормално взимай, ако не работи ...Базара и ОЛХ, добре е да може да ти се зареди firefox щом искаш да гледаш тубата, по-добре е през firefox, няма ги ограниченията и може да си гледаш както на компа, за торенти, ако не харесваш коди, трябва да си качиш Ace Stream engine и видеоплеери каквито ти харесват....
По принцип ти трябва и безжична мишка.
P.S. Аз не бих ти препоръчал стик, не си струва риска от прегряване, а и трябва да се накачули доста за да работи, за съмнителното предимство, че е малък и не се вижда! Размерът има значение
Може да си вземеш
Vontar W2 32gb rom / 4gb ram с android tv 11 от ОЛХ 90лв.Поне се вижда че го има приложението на А1 и не е кастриран като Шаомито!






Последно редактирано от yavor1 : Преди 4 седмици на 21:46
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на yavor1 за този полезен пост
demmlik (Преди 4 седмици), sbbsbb (Преди 3 седмици), милстан (Преди 4 седмици)
  #2539  
Стар Преди 4 седмици
механик механик не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 55
Благодари: 1
Получил благодарност:
15 пъти в 11 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Щом ти е близо магазина, прескочи до там, да ти заредят А1 приложението, ако работи нормално взимай, ако не работи ...Базара и ОЛХ, добре е да може да ти се зареди firefox щом искаш да гледаш тубата, по-добре е през firefox, няма ги ограниченията и може да си гледаш както на компа, за торенти, ако не харесваш коди, трябва да си качиш Ace Stream engine и видеоплеери каквито ти харесват....
По принцип ти трябва и безжична мишка.
P.S. Аз не бих ти препоръчал стик, не си струва риска от прегряване, а и трябва да се накачули доста за да работи, за съмнителното предимство, че е малък и не се вижда! Размерът има значение
Може да си вземеш
Vontar W2 32gb rom / 4gb ram с android tv 11 от ОЛХ 90лв.Поне се вижда че го има приложението на А1 и не е кастриран като Шаомито!








Интересно ако иска да гледа Netflix или SkyShowtime, примерно как точно ще стане? А1 има приложение за А1xploreTV(за телевизор) и друго за мобилни устройства,браузър и т.н.
Отговори с цитат
  #2540  
Стар Преди 4 седмици
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,824
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от механик Вижте мненията
Интересно ако иска да гледа Netflix или SkyShowtime, примерно как точно ще стане? А1 има приложение за А1xploreTV(за телевизор) и друго за мобилни устройства,браузър и т.н.
Ами ти кажи.
Колегата не е уточнил какво иска да си качи, а иначе предполагам с КОДИ ще може да си ползва мобилното, както е при ЕОН.
А иначе от маркета https://play.google.com/store/apps/d...oretv&hl=en_US

Последно редактирано от yavor1 : Преди 4 седмици на 22:36
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, box, tv, За, съвет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 23 (1 членове и 22 гости)
к1нгс1з3

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Oscam за Android OS ? ststefanov23 MPCS/OScam 19 27-10-2016 18:57
Дайте съвет за Android TV Palyer Jovanoty DVD и BLURAY плеъри 71 09-08-2016 22:41
MXQ Pro android box rosy78 Приключили продажби 1 22-05-2016 17:30
android tv box unispot Дъра-Бъра 22 17-02-2015 21:06
Android 2.3 HD 1080P Android TV BOX емо111 IPTV (Internet Protocol Television) 20 01-04-2013 11:54


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:23.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.