The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 24-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То е ясно че Епъл не са открили топлата вода, просто техните продукти популяризират новите технологии.
Същевременно с това наблягат на дизайна, преработват си операционните системи спрямо случая и по този начин ги правят по юзър-френдли (ако щете американ-френдли). Точно това се опитват да откопират всички останали и е нормално Епъл да се защитат.

От Епъл продуктите съм фен единствено на ПиСи-та им, Мак Про, Ай Мак и Макбук сериите им. Не понасям иОС устройствата им. Питал съм няколко приятели с айФони кво толко им харесва при положение че едно средностатистическо ХТЦ има много повече възможности при 1/3 по-ниска цена и всички са ми отговаряли че не могат да определят но не биха го сменили за друг телефон. Отговора който най-много ме шокира понеже дойде от човек който не понася ПиСи-та на Епъл беше: "Единственото за което съжалих като си купих този АйФон е че не си го купих няколко месеца по-рано."

Явно в техните продукти макар и да не са перфектни има по нещичко за всеки, на което се дължат и продажбите им.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 24-10-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Като говорите за копиране, кажете кое точно е копирано?
Разликите м/у двете мобилни ОС е от земята до небето!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 24-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Като говорите за копиране, кажете кое точно е копирано?
Разликите м/у двете мобилни ОС е от земята до небето!
Ами казах го по-горе - Дизайна, потребителския интерфейс, начина по който усещаш устройството. Това е според мен.

Това дали едното е на база Линукс или си е твоя собствена разработка няма значение.

Макар че "Плагиатството е най-висшата форма на ласкателство" когато го прави китайски производител, който може да произведе 1000 или 2000 бройки на месец е едно, но когато го прави компания или компании които могат да произведат 1 милион бройки на месец е съвсем друго. Просто в един момент може да се окажеш в позиция в която наливаш милиарди за нещо което друг взима наготово и печели повече от теб.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 24-10-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Ами казах го по-горе - Дизайна, потребителския интерфейс, начина по който усещаш устройството. Това е според мен.
Правоъгълните телефони нима са измислени от епъл?
Единствената прилика е при телефоните на самсунг заради хоум бутона и някои извивки, но затова двете компании си водят патентни дела, андроид не е само самсунг. Срещу гугъл няма заведени патентни дела от страна на епъл.
А за интерфейса направо нямам думи, кое е еднаквото?






Стига толкова скрийншотове, че се олях Кое точно е еднаквото?
Че даже от епъл краднаха нотификейшън бара, което пак го представиха като някаква невиждана до сега иновация.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 24-10-2011
Аватара на kkrkk
kkrkk kkrkk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 318
Благодари: 22
Получил благодарност:
247 пъти в 110 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Правоъгълните телефони нима са измислени от епъл?
Не издребнявай, естествено че не са.

Колкото до приликите на интерфейса, знам че една от причините за спора със Самсунг са прилики в системните икони. Не знам това доколко кореспондира с Гугъл или тези икони са си "производство" на Самсунг но е факт.


Каквото и да ми говориш приликите са повече от разликите.




С ХТЦ пък се съдиха заради начина на отключване на телефоните им (плъзгането на слайдера), така наречените Gestures при скролване, увеличаване на изображението, ротацията на екрана и не знам си още какво и ги осъдиха доколкото знам.

Ако се съдят с Гугъл директно, причината ще бъде в принципа на работа на операционната система.
Тук е обяснено по-подробно.

И тук
Отговори с цитат
  #16  
Стар 24-10-2011
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
То е ясно че Епъл не са открили топлата вода, просто техните продукти популяризират новите технологии.
Същевременно с това наблягат на дизайна, преработват си операционните системи спрямо случая и по този начин ги правят по юзър-френдли (ако щете американ-френдли). Точно това се опитват да откопират всички останали и е нормално Епъл да се защитат.

От Епъл продуктите съм фен единствено на ПиСи-та им, Мак Про, Ай Мак и Макбук сериите им. Не понасям иОС устройствата им. Питал съм няколко приятели с айФони кво толко им харесва при положение че едно средностатистическо ХТЦ има много повече възможности при 1/3 по-ниска цена и всички са ми отговаряли че не могат да определят но не биха го сменили за друг телефон. Отговора който най-много ме шокира понеже дойде от човек който не понася ПиСи-та на Епъл беше: "Единственото за което съжалих като си купих този АйФон е че не си го купих няколко месеца по-рано."

Явно в техните продукти макар и да не са перфектни има по нещичко за всеки, на което се дължат и продажбите им.
това наистина е странно и интересно, и няма да се учудя ако се окаже че продуктите на епъл въздействат по някакъв начин на определени мозъчни центрове на подсъзнателно ниво и създават зависимост подобно на наркотиците
Отговори с цитат
  #17  
Стар 24-10-2011
Виктор Виктор не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,379
Благодари: 499
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Изпълнителният директор на корейската компания Лий Джей Йонг и CEO-то на Apple Тим Кук са имали двучасова среща, на която са обсъдили конкретни сделки и планове за периода до 2014 г., съобщи electronista.com, цитиран от TechNews.

Както е известно, двете компании водят изтощителни съдебни битки, свързани с правата върху технологии, използвани в техните конкурентни продукти - таблети и смартфони. Същевременно Samsung е ключов доставчик на компоненти за Apple и направи изключителен жест, като отложи с една седмица премиерата на смартфона Galaxy Nexus от уважение към починалия Стив Джобс.

Ако се съди по срещата на високо равнище, изглежда двата ИТ гиганта са склонни да изгладят противоречията в името на общите си интереси.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 24-10-2011
Дани Хийтли Дани Хийтли не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 120
Благодари: 89
Получил благодарност:
47 пъти в 20 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Допреди две години АйФон нямаха блутуут за прехвърляне на музика и видео, камерата им не ставаше за снимане на клип, не можеше да си сменяш рингтона с мп-3, което ти пожелаеш... нямаше MMS, не можеше да осъществяваш видеоповикване... и още камара недостатъци.... и тези клошари тръгнали да съдят за плагиатство... Колкото ми бяха безлични като компания, вече са ми направо и тотално противни!!!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дани Хийтли за този полезен пост :
register (24-10-2011)
  #19  
Стар 24-10-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,950
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kkrkk Вижте мненията
Каквото и да ми говориш приликите са повече от разликите.
Тук аз не виждам прилики, това е една от възможностите на андроид ОС, а именно всеки да си персонализира устройството по собствен вкус, това, че някой си е поставил шоткъти върху един от работните екрани не означава, че има кой знае каква прилика. Тези сравнения са плод на болната амбиция на някои хора които се стремят да заблудят потребителите, говорейки как андроид копират, а дефакто не е така, защото в работните полета може и да нямаш нито един шоткът, а само уйджекти, нещо което липсва при иОС и със сигурност ще се появи като "невиждана до този момент иновация".
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Чък Норис за този полезен пост :
Дани Хийтли (24-10-2011)
  #20  
Стар 24-10-2011
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

навреме си замина джобс преди да го изритат от епъл за втори път заради безумията му...
той тогава сигурно щеше да се гръмне
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
android, Да, Джобс, Искам, Стив, унищожа


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
bTV излъчва биографичният филм за Стив Джобс ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 1 13-10-2011 17:14
„Как Стив Джобс промени света”-филм на Discovery Channel kabel ДОКУМЕНТАЛНИ 0 12-10-2011 15:03
Почина Стив Джобс михоф33 Дъра-Бъра 18 07-10-2011 09:11
Стив Джобс подаде оставка от Apple Музикантът КОМПЮТРИ и периферия 2 30-08-2011 13:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.