The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 03-05-2011
emo_yankov emo_yankov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Castellon, Spain
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Идеята ми е следната, сега си правя BIQUAD WIFI антена. Активния елемент се монтира на мястото на конвертора и се получава WIFI антена 21 db. Та аз съм го монтирал на една от оригиналните чинии на булсата. Та идеяте е сега да я монтирам на покрива, но не искам да пускам още един кабел, тъй като имам монтирана и чиния за ТВ. И за това попитах може ли да се комбинират двата сигнала по някакъв начин.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 03-05-2011
Аватара на gentu
gentu gentu не е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,371
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

http://www.engadget.com/2005/11/15/h...-dish-antenna/
-такава ли бре?
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 03-05-2011
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

По голям шанс има с хубав усб кабел да подкараш една флашка горе на усб 1.1 отколкото да разкарваш сигнала надолу нагоре.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 03-05-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,813 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emo_yankov Вижте мненията
Идеята ми е следната, сега си правя BIQUAD WIFI антена. Активния елемент се монтира на мястото на конвертора и се получава WIFI антена 21 db. Та аз съм го монтирал на една от оригиналните чинии на булсата. Та идеяте е сега да я монтирам на покрива, но не искам да пускам още един кабел, тъй като имам монтирана и чиния за ТВ. И за това попитах може ли да се комбинират двата сигнала по някакъв начин.
ако си с къс 75ом кабел в момента, може и да ти дава някакво усилване, ама като качиш на покрива напълно ще ти се скапе сигнала, все пак не си писал какво WIFI устройство ползваш, може би едимакс или подобно, но антенния му вход е за 50ома, та иначе биквадрата си е добро и интересно решение, но при къси кабелни връзки, ползвал съм с 10см кабел и с 140 см ( и двата са 50 омови пигтейли ) сигнала пада почти 2 пъти , та и при теб ще се получи същия ефект, т.е няма да имаш ефект от усилването, да не говорим че и 75 омов кабел ползваш.
интересно ми е как си съгласувал биквадрата в момента или си на принципа каквото се получи
Отговори с цитат
  #15  
Стар 03-05-2011
emo_yankov emo_yankov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Castellon, Spain
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами страните на квадратите са по 30,5 мм което е дължината на вълната. А екрана отзад съм го направил 123 х 123 мм универсално за да се използва за всички канали. Единствено опитно ще видя каква поляризация да го сложа вертикална или хоризонтална. Аз в България съм ползвал такава антена с 75 ом кабел, аз живеех на 1-вия етаж, а антената беше на покрива, и не съм имал проблем. А акцес-пойна ми беше на около 2,5 км по въздух. Там я ползвах с един D-link PCI-ка, сега сум с едно китайче но ще го сменям (най-вероятно пак с D-link или Linksys) защото тази китайска USB лан карта не може да държи сигнал. Вградената карта на лаптопа даржи по стабилен сигнал от тоя боклук.

Ами ако сменя кабела с 50 ом и по него да пусна и сателитния сигнал, това как ви се струва.

П.П. Аз тези с WEP кодировките съм ги "намерил", но искам да открия нови защото тия пестят от ток и си изключват рутерите.

Последно редактирано от emo_yankov : 03-05-2011 на 22:44
Отговори с цитат
  #16  
Стар 04-05-2011
ghostnik ghostnik не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2008
Мнения: 9
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emo_yankov Вижте мненията
Ами ако сменя кабела с 50 ом и по него да пусна и сателитния сигнал, това как ви се струва.
Отново ще споделя моето мнение, без да го натрапвам - откажи се от тази идея. При Wi-Fi винаги се гони вариант къс кабел от антената до устройството. Както по-горе беше написано, тук не става дума за приемник, както е при сателитния приемник, а за приемник и предавател. Този факт, комбиниран с високата честота и малките мощности, води като резултат голямо затихване по кабела. Ако искаш да качиш антената на покрива, мисли за вариант, Wi-Fi устройството също да е там (на покрива при антената) и кабел усукана двойка до долу. Ако ги прикрепиш двата кабела (сега съществуващия от спътниковата антена и усуканата двойка) един към друг, едва ли някой ще забележи разликата. Иначе дългия кабел ще "изяде" усилването на антената и резултата ще е лош. А ако пуснеш по същия кабел и телевизията - гарантирано плачевен. Теоретично е възможно, практически не.

Относно честотата след конвертора, да погледнах един конвертор и там си я пише: 950 - 2150 MHz, което още повече влошава нещата.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 04-05-2011
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Още едно жокерче ще подам - пускал съм usb wifi приемник на покрива по екраниран лан кабел, но през модернизиран усб хъб с отделно заземяване и добавена защита против гръмотевици, което е задължително особено при по дълъг кабел. Горе трябва да сложиш и един електролит 470uF + 100 nF на захранването.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 04-05-2011
emo_yankov emo_yankov не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Местоположение: Castellon, Spain
Мнения: 6
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да това е добро като идея да сложа един рутер и на него да закача антената и надолу да пусна лан кабел, но (винаги има "но" ) на покрива ще ми трябва захранване, а това си е проблем.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 04-05-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,954
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,333 пъти в 3,560 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d3v1c3nv11 Вижте мненията
Още едно жокерче ще подам - пускал съм usb wifi приемник на покрива по екраниран лан кабел...
Що за простотия?
Цитирай:
Първоначално написано от emo_yankov Вижте мненията
Да това е добро като идея да сложа един рутер и на него да закача антената и надолу да пусна лан кабел, но (винаги има "но" ) на покрива ще ми трябва захранване, а това си е проблем.
Няма да пускаш никакви кабели, ще си сложиш един рутер с дд-врт и ще го използваш като репитър, а за захранването, че колко харчи един рутер, вържи го към общия ток на входа.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 04-05-2011
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,825
Благодари: 1,289
Получил благодарност:
4,813 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emo_yankov Вижте мненията
Да това е добро като идея да сложа един рутер и на него да закача антената и надолу да пусна лан кабел, но (винаги има "но" ) на покрива ще ми трябва захранване, а това си е проблем.
захранване пускаш по лан кабела
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
wifi, един, кабел, ПО, сателитен, сигнал


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сигнал от коаксиални кабел RG-6 и RG-11 radich_58 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 43 13-04-2017 11:27
сателитен сигнал valvamp САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 12-08-2010 15:31
Питане за WIFI radionov AZBOX 2 13-06-2010 11:40
разстояние м/у сградите - сателитен сигнал valvamp Монтаж и настройка на антени 4 14-04-2010 19:26
Сигнал от обикновенна и сателитна антена по един кабел ivo Монтаж и настройка на антени 5 18-08-2008 13:15


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:30.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.