The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 03-05-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Въпрос относно свързване на DM500s

Цитирай:
Първоначално написано от Tiesto
Незнам, не съм ползвал broadband интернет по PPPOE протокол, но за мен това е доста глупав начин да се свързваш към нета, понеже всеки път е нужно да се логваш, когато си пуснеш PC-то, а затова колко по-сигурно е не съм на 100% убеден. С един добър FIREWALL сигурността става стабилна :roll:.
Само да те светна, че модема ти се кънектва към DSLAM multiplexer на БТК през PPPoE session, а ти към модема по DHCP. Напротив VPN е мн интелигентна систена с доста повече контрол над мрежата и интернет shaping/routing. 8)

Относно рутер препоръчвам Linsys WRT54GL - около 100-120лв е, но си заслужава кiнтите, особенно след префлашване с ddWRT firmware. 8)
Отговори с цитат
  #12  
Стар 03-05-2008
Аватара на Bobo-ID
Bobo-ID Bobo-ID не е на линия
Старо куче, медалист
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 156
Благодари: 108
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Въпрос относно свързване на DM500s

За сега минавам на вариант 1 - тоест още една карта на компютъра. При възникнали проблеми ще пиша отново. Благодаря на всички за съветите. Готини сте.
Лека и спокойна вечер.
-=iD=-
Отговори с цитат
  #13  
Стар 07-05-2008
Аватара на Bobo-ID
Bobo-ID Bobo-ID не е на линия
Старо куче, медалист
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 156
Благодари: 108
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Въпрос относно свързване на DM500s

Здравейте отново. Покрай празниците имах достатъчно свободно време да се позанимавам с новата си придобивка. Та докъде я докарах.... Сложих втора ЛАН карта както ме посъветвахте по-горе, направих си кроснат кабел и воала...връзката между компютъра и приемника е факт. Сега спокойно мога да си качвам необходимите за гледане неща. В същото време ми дадоха една DVB-S PCi карта SkyStar2, която забодох на единственият свободен слот останал в компютъра. Направи ми впечатление, че някои канали на SkyStar-a ги няма, а на Dreambox-a излизат... както и да е. Общо взето съм доволен, че с ваша помощ вече нещата започват да ми просветват... а ето и следващата порция от въпросчета, които изникнаха в процеса на работа:
1. Чинията е насочена към HotBird 13'E, нивото на сигнала ми е около 60-65%. Дали това е максимума който мога да изкарам с тази антена/TriaX78, LNB Inverto 0.2db/? Ако е това, да не я мъча повече?
2. Посредством какво да свържа приемника и SkyStar-a, за да могат ада работят едновременно... т.е и на приемника и на картата да има сигнал? Със сплитер ли става разделянето или със нещо друго? Виждам, че на приемника има изход и се чудя дали не мога от него да взема сигнала и да го "бодна" в SkyStar-a?
3. При положение, че съм на PPPoE, и се кънектна към доставчика си... това значи ли, че автоматично интернета тръгва и към самият приемник... или в момента имам просто връзка между компютъра и приемника. Качвам нещата по FTP.
4. И последно/за сега/, кой от всичките там емулатори ми препоръчвате и съветвате да инсталирам? В момента съм с Nabilo 0.8, в който си имаше вграден Mgcam 1.27/може и да греша името/, и качен Gbox 2.25.
За сега това е... надявам се че не съм досаден с въпросите си, но форумите са все пак за това - да си помагаме.
Благодаря на всички писали по темата и лек ден на всички!
-=iD=-
Отговори с цитат
  #14  
Стар 07-05-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: Въпрос относно свързване на DM500s

Започвам с отговорите.
1. Зависи на кои програми гледаш. По принцип повечето се хващат и с 60 см чиния.
Можеш да се пробваш да вдигнеш нивото оше малко, като завъртиш конвертора на 5ч. гледайки антената отпред. Т.е завърти го леко наляво гледаки чинията отпред и следи индикатора. Това е последното изцеждане на една чиния, след като си настроил преди това градусите и елевацията.
2. Със сплитер, може да свържеш, но трябва да гледаш на една и съща поляризация, като захранването към конвертора от скайстара трябва да е спряно и за да гледаш трябва да ти е пуснат бокса. Този вариянт не е удачен въобще. В такива случаи се слага двоен конвертор http://www.sky-digital.eu/lnb_offset.htm
с два независими изхода. Така към единия приемник пускаш сигнал с кабел и към другия също. Абсолютно независимо един от друг.
3. За споделяне на интернет връзката, след като имаш вече 2 карти направи описаното тук:
http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=1922
След като направиш всичко пробвай с жълтия бутон на дистанционното на бокса да влезеш в Adons menager и да си изтеглиш нещо. Може и със синия бутон и да си ъпдейтнеш ключетата. Ако всичко е ок и се дърпа значи има интернет до приемника.
4. Аз съм CCcam и съм доволен.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 09-05-2008
Аватара на Bobo-ID
Bobo-ID Bobo-ID не е на линия
Старо куче, медалист
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: София
Мнения: 156
Благодари: 108
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Въпрос относно свързване на DM500s

ivo, благодаря за изчерпателният отговор. Врътнах както ме посъветва конвертора и достигнах до 73%, което предполагам е крайното изцеждане на антената както каза. За съжаление обаче явно не е достатъчно, защото при сканиране със SkyStar-a, примерно на доста от транспондерите ми излиза No Signal. Въпреки това, обаче на Hotbird 13'E ми излизат около 1800 канала, в т.ч радио и дата. Като за начало стигат. Относно плъгините, както писах по-горе в момента съм с MGcamd 1.27 + Gbox 2.25, и с обновяване на ключетата общо взето гледам всичко, което може да се гледа. За сега ще оставя нещата така, пък по-натам ще мисля за мотор и евентуално по-голяма чиния. В тая връзка искам да попитам с тази паница с която съм в момента, кои спътници на Запад мога да хвана? Изложението на балкона ми е юго-западно и на изток предела ми е Astra 19.2'E/доста слабо/. На запад небе колкото искаш... та евентуално, кажете какво интересно има на запад и дали аджеба ще мога да го гледам?
Благодаря предварително на всички отговорили.
Лек и спокоен ден!
-=iD=-
Отговори с цитат
  #16  
Стар 09-05-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: Въпрос относно свързване на DM500s

Специалистите твърдят, че тунера на СС2 не е мн чувствителен и затова може да не излизат някои транспондери. 8)
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dm500s, Въпрос, на, относно, свързване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос относно булсат и ITV стекабг ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 2 22-09-2010 13:39
Въпрос за каскадно свързване на сат. приемници ЛюбомирР САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 2 21-07-2010 11:24
Въпрос относно ДУ Цец0 AZBOX 0 28-09-2009 21:34
Въпрос относно скин Хиена Въпроси и отговори 12 25-09-2009 23:00
Въпрос за схема на свързване на 2 dual LNB SatLubitel Въпроси и отговори 1 18-02-2009 23:14


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.