The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Настройки на рутери

Настройки на рутери Как да настроите вашия рутер така, че да имате достъп до вашия сателитен приемник, или как да защитите вашия приемник от нежелан достъп отвън.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 26-06-2011
mdimitrov.sm mdimitrov.sm не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 25
Благодари: 8
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

В прилежащите модове мога да добавя един наскоро приложен намерих една схемичка за мод на антените до 5dbi за ефект много не съм сигурен, но нека Ви я споделя!

Оригиналните антенки са малко по-къси отколкото е нужно!!! наложи се да се удължат!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 27-10-2011
yuckuJackD yuckuJackD не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
6 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Моето изпълнение с WRT54

Здрвейте,
Рутерчето е WRT45GL 5.1 и съвсем закономерно в моите ръце е работил с дефолтския фирм точно... николко Автоматично "пое" DD-WRT и се започна:





Добре познатия МОД със радиаторче и вентилаторче:








Следва подготвяне на кутия в която да влезе рутера + един суич. Понеже предвиденото място за монтаж в по-голямата си част е на завет си позволих някои волности



Избрана е кутия модел IP55 (масово използвана, поне от доставчиците в моя град). Към нея 2 вентилаторчета с подходящи размери да паснат в големите дупки:




В последвие се наложи вентилаторите да са отвън защото няма място за рутера. Добавих си и копче за да се спират зимно време:




Заедно със суича:







Имам обаче един проблем, ясно ви е, че всичко това се прави за да се "цепи" нета по комшийски Е да, но комшийчето е студентче и си е в тях дори и през деня, а аз съм на работа. Какво се случва при необходимост от рестарт?!? Паля колата за да дръпна щепсела?!? неееее, не и аз
Отдавна ми се въртяха идеи да използвам стар GSM за рескане и една вечер ревейки насам-натам тази публикация цък ме върна назад във времето и си казах, ако не сега, то няма кога. Използвал съм до известна степен схемата показана от автора на публикацията, но съм я доработил, украсил и т.н.
Накратко:
1. Използвам зарядно 9V вместо батерия. (не ме бърка още едно зарядно, по-късно ще разберете защо)
2. Телефона е захранен със импулсно зарядно 3,7V, но и батерията е пойната там. Така при евентуален токов удар телефона няма да угасне и да чака някой да го включи, а именно в такива моменти инсталацията може да трябва да си свърши работата - да рестартира. Та идеята е телефона да НЕ е на зарядно за да работи вибрацията (аз използвам за управление нея, а не високоговорителя) и да не цъфне прекалено бързо батерията
3. Има 2 релета. Едно за рутера и едно за суича. Идеята е на следващ етап да взема още един WRT54**, пак в кутия с fake-POE да слезе долу пред входа, за да си джиткам нет и когато съм в кръчмето/барчето на квартала Когато това стане 2-рото няма да управлява суича, а 2-ия рутер
4. За по-голямо удобство съм си наслагал буксички. Реално ако ги няма тези букси отзад на платката нямаше да има толкова кабелчета.

На етап:






Готово:








Споменах, че не ме бърка още едно захранване повече или по-малко. Ето защо:

Още една кутия IP55, която си е изцяло захранваща. Там няма своеволия - всичко е запечатано, уплътнението е заменено с ново, по-дебело.



Ето и общ вид на целия проект:

Остава да се чукнат няколко пирончета за да се поприберат кабелаците, но от снимките си личи, че съм приключил посреднощите и подобни дейности не са препоръчителни


Ще кажете - Добре де, от какъв зор ти е да изкарваш абсолютно всичко на прозореца, при положение, че може да е вътре? - имам дете на 2 годинки и половина и някак си не ми харесва идеята да треперя в кой контакт ще бръкне или с кой кабел ще си играе. А факта, че зад бюрото вече има къде да си опъне човек краката е просто бонус

Малко криввам темата в страни, говорейки не само за рутера, но и за бозите покрай него, но при направата на enclosure с fake-POE и WRT54** вътре темата ще се върне в правия път. Въпроса е кога ще ми дойде музата за това (най-вероятно напролет, когато опре ножа в кокала ).

Надявам се, че съм бил полезен с нещо на някого. За повече подробности около нещата не пряко свързани с WRT54** моля пишете на ЛС за да не се разводнява темата. (рядко влизам тук, затова Skype:viliobg е добър алтернативен вариант...)

Успех на всички с домашните хоби-монтажи.
Отговори с цитат
Следните потребители (6) благодарят на yuckuJackD за този полезен пост
bu12tras (27-10-2011), Caneiv (27-10-2011), koko313 (01-11-2011), tedo (27-10-2011), Онджичек (27-10-2011), Чък Норис (27-10-2011)
  #13  
Стар 27-10-2011
Аватара на мирокостов
мирокостов мирокостов не е на линия
ФОРУМНО СМУКАЛЧЕ
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: БУРГАС
Мнения: 224
Благодари: 47
Получил благодарност:
28 пъти в 11 поста
Сваляния: 290
Ъплоуди: 5
По подразбиране

Перфектно изпълнение,ама само да задам един въпрос.Защото и аз съм почти така само , че без GSM и без вентилаторите.Тааа въпроса ми е.... Прес зимниа период, когато паднат температурите ------ градуса рутерчето не забива ли
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27-10-2011
yuckuJackD yuckuJackD не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
6 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Скоро ще разберем ....
Не е проблем на мястото на прекъсвача на вентилаторите на кутията да сложа такъв да спира един консуматор и да пуска друг, а другия да е... хммм 1-2 крушки нажежаема жичка примерно от габарит за МПС; на отворите на вентилаторите да им измисля капачки и готово
Лошото е, че ако се окажеш прав идеята ми да взема още едно WRT54**+кутияIP55 и да го захраня през 2те свободни двойки на LAN-a ще стане трудно осъществима поради необходимостта да му бая 2 пъти годишно. Мнеееее, не е в мой стил. Нищо напролет този въпрос ще се е изяснил.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 27-10-2011
Аватара на Vesko_B
Vesko_B Vesko_B не е на линия
Веско
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 188
Благодари: 34
Получил благодарност:
47 пъти в 37 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yuckuJackD Вижте мненията
........
Избрана е кутия модел IP55 (масово използвана, поне от доставчиците в моя град). Към нея 2 вентилаторчета с подходящи размери да паснат в големите дупки........
Тази степен на защита IP55, която притежава въпросната кутия с тези два вентилатора, които си сложил отдавна не съществува. Най-много да е IP21 след модификацията, т.е. защитата от влага е нулева.
Да не напомням колко е влажно през зимата и какво ще се случи с рутера.

Цитирай:
Степен на защита IP:

Типа на защита, който се покрива от по-долната класификационна система е следният:

1) Защита от допир до места, които са под напрежение вътре в осветителното тяло
и защита на тялото срещу влизането на твърди тела.

2) Защита на осветителното тяло от вредно навлизане на вода.

Символът за указанието на степента на защита се състои от буквите IP, последвани
от две характеризиращи цифри, обяснението на които се вижда по-долу:



__________________
-
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Vesko_B за този полезен пост :
yuckuJackD (27-10-2011)
  #16  
Стар 27-10-2011
yuckuJackD yuckuJackD не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 3
Благодари: 1
Получил благодарност:
6 път в [ARG:2 UNDEFINED] пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yuckuJackD Вижте мненията
Понеже предвиденото място за монтаж в по-голямата си част е на завет си позволих някои волности
Цитирай:
Първоначално написано от yuckuJackD Вижте мненията
За повече подробности около нещата не пряко свързани с WRT54** моля пишете на ЛС за да не се разводнява темата.
Не си ли говорехме за WRT54**, иначе благодаря за лекцията мислех че надписа е модел, а то било част от спецификацията.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 27-10-2011
Аватара на мирокостов
мирокостов мирокостов не е на линия
ФОРУМНО СМУКАЛЧЕ
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: БУРГАС
Мнения: 224
Благодари: 47
Получил благодарност:
28 пъти в 11 поста
Сваляния: 290
Ъплоуди: 5
По подразбиране ббб

Цитирай:
Първоначално написано от yuckuJackD Вижте мненията
Скоро ще разберем ....
Не е проблем на мястото на прекъсвача на вентилаторите на кутията да сложа такъв да спира един консуматор и да пуска друг, а другия да е... хммм 1-2 крушки нажежаема жичка примерно от габарит за МПС; на отворите на вентилаторите да им измисля капачки и готово
Лошото е, че ако се окажеш прав идеята ми да взема още едно WRT54**+кутияIP55 и да го захраня през 2те свободни двойки на LAN-a ще стане трудно осъществима поради необходимостта да му бая 2 пъти годишно. Мнеееее, не е в мой стил. Нищо напролет този въпрос ще се е изяснил.
Само ооо , да та светна ,че.. на всеки електроуред пише работна температура от < до > така ,че направи си сметката за телефона
Отговори с цитат
  #18  
Стар 01-11-2011
Аватара на samisam
samisam samisam не е на линия
Sam
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 144
Благодари: 70
Получил благодарност:
17 пъти в 10 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 0
По подразбиране wrt 54 gl

Здравейте,
да питам и аз: за какво друго може да се ползва wrt 54gl моднат с 2 gb СД карта?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 01-11-2011
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,620
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,210 пъти в 2,958 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За самочувствие!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 01-11-2011
Аватара на samisam
samisam samisam не е на линия
Sam
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 144
Благодари: 70
Получил благодарност:
17 пъти в 10 поста
Сваляния: 76
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря Дзумбич.
Това е добра идея.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
linksys, wrt54gl


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Linksys WRT160NL, наследника на класическия WRT54GL netman Настройки на рутери 28 07-04-2011 01:23
Помощ за портове на Linksys sakry DREAMBOX 10 03-09-2010 14:59
Отворяне на портове в рутер LinkSys nikec Настройки на рутери 8 23-11-2009 20:10
Linksys WRT320N ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 1 04-10-2009 18:09
Господ здраве да му дава на тоз дето измислил Drema, WRT54GL bgsysadmin DREAMBOX 13 29-06-2008 08:57


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.