The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #131  
Стар 08-11-2011
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от civica Вижте мненията
Вие май се будалкате с тези цени за комп само за да се гледат фимли ! Нещо има сбъркано в тази идея ! За гледане само на филми има къде по-евтини решения и то доказали се !
Става въпрос за HDTV 1080p примерно.. то е ясно че рипчетата и на телефон могат да се гледат...
тествах как P4-3Ghz s X1950gt при подаден сигнал 1080p от 23.5Е просто припадна ...137% процесорно натоварване изписа и влязох в страната на screenshot-тите!
В предния си пост точно това исках да опиша, как не оптимизирани драйвери на видеото просто обезсмислят хардуера. Въпросната платка е 256bit с 256RAM която принципно се е справяла с яко 3D натоварване ПОД windows обаче...
Отговори с цитат
  #132  
Стар 08-11-2011
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodger Вижте мненията
Става въпрос за HDTV 1080p примерно.. то е ясно че рипчетата и на телефон могат да се гледат...
тествах как P4-3Ghz s X1950gt при подаден сигнал 1080p от 23.5Е просто припадна ...137% процесорно натоварване изписа и влязох в страната на screenshot-тите!
В предния си пост точно това исках да опиша, как не оптимизирани драйвери на видеото просто обезсмислят хардуера. Въпросната платка е 256bit с 256RAM която принципно се е справяла с яко 3D натоварване ПОД windows обаче...


Да се надяваш , к’ъвто и да е HD формат да тръгне на ЕДНОЯДРЕН Пентиум е пълна глупост изначално.С пръдня, боя не става.Интел Х31 чипсет не може на подкара Блурей с 3 гига РАМ и без НВИДИА.С НВИДИА 220 лети.Това що се отнася до архаичните чипсети.От Х41 и нагоре БЛурей лети на вграденото интелско видео с 4 гига рам.Т.е. не ти е нужна абсолютизация на видеотракта,вграденото видео стига и е оптимизирано за възпроизвеждане на Блурей, особено при I3 процесор поддържа и HDMI 1.4, докато при Х41 е HDMI 1.3.Всичките гореописани вградени интелски видеокарти поддържат и HDCP ,което е важно в случая „ПЦ само за гледане на филм”.
Когато се появи колегата ЛАзарус,мисля ,че по обстоятелствено ще ти обясни , че вграденото интелско видео,оптимизирано за възпроизвеждане на БЛурей е напълно достатъчно при „ПЦ само за филми” и добавянето на НВИДИА, е въпрос на лични предпочитания и кинти.НЕ говорим за игри,а единствено и само за възпроизвеждане на всичките достъпни HD формати.НИкога не съм имал АТИ,нямам впечатления, но да събираш мултимедийно ПЦ не под Уин 7 е пълен т….к…Даже ТМТ няма как да инсталираш.Надявам се да съм ти бил полезен.Обсъждаме единствено цена/качество,за какви кинти ,какво получаваш и сравнението не е в полза на кастратчетата.Останалото е въпрос на Лични предпочитания .АМД Фюжън, което е на възможностите на историческият Х31 чипсет с вградено интелско видео или други недоразумения.Успехи в сборкатаJ))))Ценя желанието ти да направиш от нищо, нещо, но както козата си сака пръч, така и възпроизвеждането на ХД формати си сака актуален хардуер и разбирането , че ще се гледа само видео на това ПЦ
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 08-11-2011 на 19:42
Отговори с цитат
  #133  
Стар 09-11-2011
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране ...

@sarivano
оххх с последния си пост направо ме изгуби.. препрочетох го няколко пъти и все не вярвам на очите си.. какави х31(архаични), х41, наса, байконур..
Явно от скоро се занимаваш с компютри.. проведените по доло бързи тестове са с наистина по-стар чип:
Цитирай:
dodger@tv:~$ lspci -v | grep Host
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82945G/GZ/P/PL Memory Controller Hub(rev 02)
и Pentum 4HT с едно ядро:
Цитирай:
dodger@tv:~$ lscpu
Architecture: x86_64
CPU op-mode(s): 32-bit, 64-bit
CPU(s): 2
Thread(s) per core: 2
Core(s) per socket: 1
CPU socket(s): 1
NUMA node(s): 1
Vendor ID: GenuineIntel
CPU family: 15
Model: 4
Stepping: 10
CPU MHz: 2992.389
L1d cache: 16K
L2 cache: 2048K
RAM - 2GB DDR2
Video - ATI X1950GT 256MB
При следните надежди да тръгне к'ъвто и да е ХД формат:
к'ъвто 720п мкв - линк
к'ъвто 1080п мкв - линк
както и NG WILD HD - 23.5E - линк
Доло-горе можеш да забележиш от снимките кое как върви. като искам да отбележа че на 2 линк не показва коректно резолюцията на филма която е 1920х1080, зареждането на операционната система (custom made ubuntu + xbmc + vdr) както и плейването на видеото става от флашка. Предполагам от там идва и лекото забавяне което е осезаемо само при филми с голяма резолюция.
Ati драйверите са вече неподдържани от АТИ за серии < от HD2000
т.е доста от помоща на видеото се губи(не че АТИ като ги пишеха беше по добре..)
Тестовете ако бъдат проведени под windows определено ще са по добри..
(мое мнение)
Както и ако видео картата беше NVIDIA същия клас..
Целта на този пост не е да се заяждам а да ти дам малко повод за размисъл. Много ще ми е интересно ако трябва да дадеш ~280лв за windows за така наречиния мултимедиен център коя ОС ще избереш
П.С Статията която ми прати на лична е за по-старата серия..
Затова аз питах ако някой има ИОН дъно да сподели впечетления.. не да вадим извадки от нета които са доста различни на различните сайтове..
поздрави
Отговори с цитат
  #134  
Стар 09-11-2011
Аватара на sarivano
sarivano sarivano не е на линия
РУСОФИЛ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: Пловдив
Мнения: 1,478
Благодари: 1,373
Получил благодарност:
658 пъти в 373 поста
Сваляния: 83
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ох , де да беше отскоро, нямаше да помня ПРавец8 и 16 )))))))Благодаря за завоалираният комплимент все пак))))Никой не намеква за заяждане,а за обмен на мнение.И без да си разменяме тестове имаме налице един простичък факт, който упорито се опитваш да игнорираш.При сегашните цени на компонентите ,никак не е оправдано за почти еднаква сума да експериментираш с Атон и ION след като за почти същите пари получаваш пълнофункционално ПЦ за гледане на филми, с реални възмогности и дори с ITX форм фактор, ако това е водещото за тебе.Всичко длуго ще е мъчение и компромис.Но сам си избираш.ТОва е чисто прагматичната и субективно-потребителската страна на въпроса.Всичко описано поне го имам пред себе си и без обзори чога да ти потмърдя, че и на s.775 с Х41 чипсет ивградено видео и на 1155 с i 3 процесор всички ХД формати летят.Под Уиндоус 7 разбира се...Чисто субективно ми е досадно да "мъча% мултимедията с ЛИнукс и да променям привичките на домашните си.И не се изправям пред "вечните"въпроси ,а има ли този компонент подръжка,а има ли другият..Всичката тази железария бачка прекрасно под Уин7 и оправдава предназначението си....НЕ съм ти полезен, но поне вече знаеш, на какво всичко върви ))))))Успехи
__________________
УБИВА КОМУНИЗМЪТ, СОЦИАЛИЗМЪТ НЕ УБИВА- ТОЙ МЪЧИ!

Последно редактирано от sarivano : 09-11-2011 на 01:37
Отговори с цитат
  #135  
Стар 09-11-2011
Андрей Колев Андрей Колев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тая тема се изврати .... Аз ще заложа на
ASUS AT3IONT-I, или ASUS AT5IONT-I зависи от финансовото ми състояние , та после ще споделя , а противно на очакванята в момента гледам повечето HD рипове по торентите с архаичен P4 3Ghz Ati Radeon x600 pro Video 256 mb и 1gb RAM и всичкото това под Windows 7
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Андрей Колев за този полезен пост :
sarivano (09-11-2011)
  #136  
Стар 09-11-2011
dodger dodger не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Русе
Мнения: 89
Благодари: 15
Получил благодарност:
26 пъти в 11 поста
Сваляния: 72
Ъплоуди: 1
По подразбиране

С тази конфигурация недей че голямо главоболие Като вземеш който и да е от двата asusa ще видиш, друга песен ще запееш и win-a ще осане доооста на заден план. Cамо зе замисли колко от HTPC решенията на пазара са с windows..
Отговори с цитат
  #137  
Стар 09-11-2011
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,968
Благодари: 2,017
Получил благодарност:
2,986 пъти в 1,688 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Конфигурацията лесна работа , ще я сглоби ,но ако няма дисково пространство за медията и тепърва да купува, се обезмисля цялата идея , поне за следващата една година. Този диск преди 40 дни съм го купил за 130лв ,а сега е с над 300% отгоре. След изчерпването на количествата от ХДД се очаква масово поскъпване на всичко, лаптоп на леново примерно с прилични данни сега е 650-700лв след няколко месеца ще е поне 1000лв.
Скоро няма да си ъпгрейдваме кошниците както върви.
Отговори с цитат
  #138  
Стар 09-11-2011
Андрей Колев Андрей Колев не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2011
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
10 пъти в 7 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е мисля си ,че все ще се намери добър човек дето да ми го конфигурира под линукс ,а за диск имам 2 един 200GB и един 500GB , засега ще е с тях докато производителите на харддискове почнат да познават цвета на парите Пак казвам и аз искам машина от наса на която да гледам филми и ровя в нета , но също така на първо място искам енергоспестяваща такава и бюджета ми е до 300 лева +- за Дъно процесор видео аудио и РАМ , кутия имам и хардове
Отговори с цитат
  #139  
Стар 09-11-2011
Аватара на civica
civica civica не е на линия
рок слушалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Варна
Мнения: 2,281
Благодари: 2
Получил благодарност:
240 пъти в 209 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нямаш си компютър или какво !? Ако е само за филми има измислени и други машинки за тази цел , но ако искаш всичко да ти е в едно - HTPC !
__________________
" Не се ядосвай , правя каквото мога ! "
Отговори с цитат
  #140  
Стар 09-11-2011
Виктор Виктор не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 1,379
Благодари: 499
Получил благодарност:
764 пъти в 382 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[url]http://www.metro.bg/pages/1102.aspx?0&mm=11225&cd=2&kd=10&pg=1Поне в каталога,звучи добре
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
xbmc, играчка, моята, НОВА


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Профилактика в Нова тв viktor EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа 6 29-10-2010 20:21
DM SAT на нова честота alexi НОВИ ЧЕСТОТИ 3 26-10-2010 23:43
“Нова” излъчва концерта на Георги Христов в НДК по Нова година ТИНТИН ДРУГИ 0 02-11-2009 16:37
Слави Трифонов ожени участници в „Моята голяма тв сватба” ТИНТИН ДРУГИ 0 20-07-2009 12:12
Нова Телевизия boyko70 ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 3 13-04-2009 19:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.