The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #101  
Стар 28-10-2011
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 519
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Продуцентът Вижте мненията
Това с хардовете е малко несериозно, та НР да не използват техни си хардове? Всичко зависи как е използван самият лаптоп.
Е как е използван като офис машина поща интернет дори без фото шоп офис пакет дори съм забранил да се ползват торенти и т.н.
Казвам го това понеже стана на вапрос как се ползва машината. Ползва се от жена.........
Колеги да не пускам нова тема сетих се да ви попитам да ли някой има мнение или работа с някой от лаптопите на самсунг ?

Последно редактирано от Jovanoty : 28-10-2011 на 23:39
Отговори с цитат
  #102  
Стар 29-10-2011
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Докато прочета цялата тема и те всички въпроси по нея отпаднали! Въпреки това ще си позволя да споделя моя опит.
Приказката за старото вино/ракия е на 100% валидна и за компютрите в т.ч. и лаптопите, които се продават в България. Никой не може да ме разубеди, че всичко що е т.нар. "марково" PC, внасяно у нас от 5 години насам са само партиди със скрити дефекти, които лъсват след няколко месеца употреба!
Големите вериги за техника поръчват изрично само такава стока, защото се водят от добрата доставна цена! И като се има предвид пазарния дял на тази вериги смятайте дали са малко тези клиенти, които са "късметлии от тотото".
Аз за мен решението съм го взел - само компютър или лаптоп, правен за пазара на белите държави(тези намиращи се на запад от 15-тия меридиан), което значи покупка извън България!!!
Или пък решението за сиромасите - ремаркетираните писита! Може да е втора ръка, но е изпитано така или иначе две-три години, за да е проявило някакъв евентуален дефект, който естествено е отстранен от вносителя и междувременно получаваш качествено сглобен за западния пазар продукт на цена в пъти по-ниска от чисто новите китайски бангии, брандирани с името на прочути марки техника и гарантирано ще изкарат много повече от brand-new shits!
Тези от вас, които получават алергия от секънд хенда, компромисен вариант е да изберат тези марки, които имат най-добрите гаранционни условия за българския пазар - за момента май на Тошиба или пък на най-съвестните производители Фуджицу-Сименс!
Около една трета от споменатите по-горе ремонтирани НР са с международна гаранция купени от бели държави.. Въпреки че не знам САЩ слага ли се в кюпа вече след като има афро кмет ( пардон президент - пообърках се малко от изборите напоследък ) Бих искал да споделя че не хаваля, не препоръчвам, споделям опит просто. За мене хубавия ноутбук е онзи с хубавата гаранция. А според мен хубава гаранция значи дълъг срок, читав сервиз и международно покритие. Дъщеря ми ползва пробук с 3 г. гаранция. Аз също съм с 3.. жената обаче си пада по леново ( подозирам за да ме дразни )
Обаче и то е с гаранция 3. А кой е сервиза на асус и пакардбел даже не знам. Знам обаче как се намират чаркове за тях след гаранцията. Трудно и обикновено през сервизните канали на марковите или от китайчетата
Дали да не затворим темата вече ? Човекът си е избрал машинка. Да му е честита и ако не дай боже стане с нея нещо може би ще сподели с нас в друга тема
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.

Последно редактирано от om63 : 29-10-2011 на 11:36
Отговори с цитат
  #103  
Стар 29-10-2011
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не препоръчвам затваряне на темата.
Отговори с цитат
  #104  
Стар 29-10-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

И аз малко късно се включвам, но имаше въпроси към ползващи Dell. До сега (6 години) ползвам само Latitude. Купувани са с 3 годишна Next busyness day гаранция, която е ползвана само веднъж (проблема се дължеше на моя грешка) и в рамките на 1-2 дни компютъра беше поправен. Kомпютъра се ползва като десктоп заместител, носи се всеки ден (малко е тежичък) и въпреки че мина 3 години до сега не съм чувствал да се бави или да ме мотка с всичко което ползвам. Батерията държи около 2 часа, като никога не съм следял освен първите 2 пъти как се зарежда/разрежда. Когато е в офиса или вкъщи се закача на докинг станция - има непрекъснат заряд. Предишния компютър D600 все още се ползва от колега, като единствения му проблем е напукване на пласмасата около пантите на екрана. Преди имаше капаци за 30$ и на друг компютър сменихме след като беше изпуснат на земята с отворен екран. Батериите на старите компютри сдадоха след 3-тата година (вместо първоначалните 3 часа държаха само един) На няколко хора съм препоръчвал Latitude и никой от тях до сега не е разочарован. Един от хората не ме послуша, като аргумента му беше че изглеждал "Дървено на външен вид" - реших да не споря с него. С две ръце гласувам за Dell, но имайки впредвид само серията Latitude! Бъдете готови да платите по-висока цена за тези модели, но никога няма да съжалявате. Допълнителна екстра е наличие на международна (работеща) гаранция както и 4 фирми в България поддържащи Dell.

Последно редактирано от PhilipZ : 29-10-2011 на 17:24
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на PhilipZ за този полезен пост :
LyuboZ (04-11-2011)
  #105  
Стар 16-11-2011
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,061
Благодари: 710
Получил благодарност:
514 пъти в 278 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги , мъча се с един pro book 4530s да накарам клавиатурата му да свети . Поне доколкото разбрах има такава опция . Ако някой знае как става номера ще съм благодарен да удари едно рамо .
Отговори с цитат
  #106  
Стар 10-12-2011
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,849
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Моята история в тази тема приключи с покупката на Lenovo ThinkPad Edge E420 от тук.

Искрени благодарности на всички, изказали мнение и дали съвет.
Отговори с цитат
  #107  
Стар 10-12-2011
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стоян Вижте мненията
Моята история в тази тема приключи с покупката на Lenovo ThinkPad Edge E420 от тук.

Искрени благодарности на всички, изказали мнение и дали съвет.
Със здраве да си го ползваш
И ако събереш кинти за допълнителна гаранция - не се двоуми
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на om63 за този полезен пост :
Стоян (10-12-2011)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
4530, hp, probook, ви, как, лаптоп, се, Струва, съм, Харесал


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
PlayBook на RIM ще струва 499 долара ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 0 22-03-2011 16:28
$40 млн. струва откриването на Олимпиадата Джак СПОРТ 3 12-02-2010 21:56
“Нова ТВ” в събота: колко ще струва АЕЦ Белене и заслужава ли си? ТИНТИН ДРУГИ 0 17-09-2009 19:04
40 000 лв. струва новият клип на Андреа - вихри се и Златка ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 14-09-2009 15:50
Колко според вас трябва да струва IPBOX 900HD ? dman IPBOX 17 14-06-2009 06:36


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.