The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #91  
Стар 18-12-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Хора, гледам тука кви фермани, особено Йовчовото пак раздава ум и разум на буци.
WinXP няма 100% - ова поддръжка на 64 битов хардуер. На нови машини се турга седмица. Ако си купиш лаптоп - ще се видиш в чудо заради изчанчени драйвери, за тях е осмицата.
А който разбира си турга Линукс! В момента заради колегите съм на Win и ми се реве!
  #92  
Стар 18-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нали и ти си голям разбирач , казват който разбирал линукс слага , ми слагай де кво се оплакваш . Нали всичките с уйндоус са глупави и не разбират нищо , само линуксджиите разбират всичко .На кривия колега Уйндоус-а му виновен . Слагай линукс да видиш пък тогава в какво чудо ще се видиш с колегите си , няма да ти се иска да живееш.
И пак продължаваш да нападаш - нали нямаше да се занимаваш с мене повече бе многознайко ? Слагай си линукса и спри да се оправдаваш с колегите си ?
Знам много добре не 100%-товото покритие на 64 битовото XP , няма нужда точно на мене да ми го казваш . Благодаря че ме мислиш за тъп(типично за български форуми и форумни всезнайковци) , ама чак толкова е прекалено май , не мислиш ли ? Като не правиш разлика от мнение и избор аз не съм виновен . Не сме длъжни да се съобразяваме с това ти какво ползваш , нито пък да те имаме за учител . Били сме и с линукси и с всякакви боклуци така че избора какво да ползвам си е изцяло мой. Така че буците си ги запази за себе си(разбрахме че ти всичко знаеш и само най-великото ползваш) , никой не ти е искал да ми обсъждаш избора . Ако те е яд че ползвам XP или какво мисля за него , се оплачи на майкрософт или на арменския поп. Все някой ще ти отговори! Кажи им че "Йовчовото" ползва XP и затова трябва да се приберат всички копия обратно и да се унищожи сорс кода му .На всеки производител на софтуер, ОС-ове и техника им кажи че "Йовчовото" е виновен за всичко ..... пък смеха те ще си го изсмеят без да видиш.

Последно редактирано от Йовчо Димов : 18-12-2013 на 12:22
  #93  
Стар 18-12-2013
Аватара на Rabin
Rabin Rabin не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: София
Мнения: 1,672
Благодари: 1,041
Получил благодарност:
472 пъти в 265 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Нали и ти си голям разбирач , казват който разбирал линукс слага , ми слагай де кво се оплакваш . Нали всичките с уйндоус са глупави и не разбират нищо , само линуксджиите разбират всичко .На кривия колега Уйндоус-а му виновен . Слагай линукс да видиш пък тогава в какво чудо ще се видиш с колегите си , няма да ти се иска да живееш.
И пак продължаваш да нападаш - нали нямаше да се занимаваш с мене повече бе многознайко ? Слагай си линукса и спри да се оправдаваш с колегите си ?
Ползваме някакви изчанчени VPN и други редки софтуери. Не ми се занимава 2 месеца да им търся аналози. Пък и като се осмърди нещо все за Линукса ще се хващат първо.
А аз на Линукс съм работил години наред, и е много по-добро. За работа.
За 3D игри няма поддръжка.
"И пак продължаваш да нападаш - нали нямаше да се занимаваш с мене повече бе многознайко "
Вися ти с една обида, и не съм забравил. Чакам още малко да се омажеш в неистини.
  #94  
Стар 18-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Чудесно - щом си избрал линукс , линукс да бъде . Там си е насочил , там си отишъл . Нищо лошо - всичко си има приложение . Никаква драма , нищо нередно. Аз съм избрал да остана до изчистването на 7-цата на XP . И в това няма нищо укоримо - но тука да ме обявяват за некадърник или "в кой век живея" е малко неразумно , как смяташ? Или пък да се съпоставя линукса срещу уйндоус-а ? е най-малкото неуместно. "Който разбирал на линукс се спирал" е клише. НЕ че си го казал ти - просто отбелязвам. Линукса си е линукс ... уйндоус-а си е уйндоус. Това е ! Пък вече какъв уйндоус е същия въпрос като какъв линукс ? Винаги това противопоставяне на XP срешу 7 . Истината е че нищо повече не може 7 , което неможе XP-то . Какво грешно има в това . Драйверите са отделен въпрос и са обект на желание на производителя. Това е . Какво толкова бистрим тука едни работи " ама ти си бил старомоден" "ама остаряло" , ама капризи" ама не знам си какво ........ прекалено е вече ! Докато не се спре тая гонитба между хардуер и софтуер , никога няма да има нещо стабилно и безгрешно . Винаги ще сме в "поза" развитие и когато никой никого не изчаква , как да стане това "хубавото" ? Всеки "бяга" , закъде бяга ? къде ще отиде ? Софтуера изисква време за да стане добре моделиран ? От раз софтуер не става .Ама като всеки ден някой му щуква да смени нещо което ей тъй маааалко ама да не става е няма как да очакваш нещо хубаво !

Добре хайде обиди ме и да се приключва - тъпак идиот , глупец , смотаняк ? кое от всичките избираш ? или твое някакво - напиши го и да мирясваш вече . Кое е неистина пък аз съм любопитен да разбера ако не е тайна ? Че хората (програмистите) като спрат да пишат за XP(драйвери и програми тръгващи на XP SP3) ще се спре ползването му ли ? Това ли е неистина? Кое е истината , напиши я да я знаем всичките.Това че програмистите играят по свирката на "ОС-аджиите ли" , това ли не е истина ?

Последно редактирано от Йовчо Димов : 18-12-2013 на 12:45
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Йовчо Димов за този полезен пост :
atuani (18-12-2013)
  #95  
Стар 18-12-2013
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добър ден Йовчо Димов.
Понеже усещам че знаеш много може ли да ми помогнеш тогава?
Имам тука едно смотано дъно с pci express 3.0 и една смотана видео карта която е пак версия 3.0 на експреса.
Та мисълта ми е как да ги подкарам на 32 битово xp, че и да го накарам да адресира 16 GB рам?
Ти какво ще речеш като специaлист по XP?

ПП: Между другото под Windows 8 или Кubuntu 13.10 си работят безгрижно горните неща.

А и само да ти кажа че Windows 7 го спряха от продажба Microsoft като излезе windows 8, мисля че скоро ще спрът от продажба и 8.
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus
  #96  
Стар 18-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Помогни си сам , аз нямам "едно смотано дъно с PCI 3.0" и нямам "16 гигабайта РАМ" . КАЗАХ ВЪПРОС НА ИЗБОР И СПРЯМО НУЖДИТЕ !!!!!!!! сега добре ли се чете ? Хайде и теб да питам , какво правиш на 8 и убунту повече от това което си можел на XP ? на този въпрос какъв е отговора ти ? В предните постове казах ясно че Драйверите и поддържката са въпрос на желание от производителите ? Колко по ясно да го кажа ? От този по прав текст няма !

Явно за теб има само 32 битови уйндоуси , аз все по често срещам драйвери за XP64 . Никой 32 битов уйндоус освен сървърните версии не поддържа повече от 4 ГБ рам . Ама интересно че спореха някой хора че изобщо на 32 бита не можело повече от 3-4 Гб ? Интересно що сървърните версии като са 32 бита (2003, 2008) подържат 64 Гб?
Относно РАМ-а почерпи информация от тук : едва ли са проблем 16 гигабайта за XP64
http://msdn.microsoft.com/en-us/libr...=vs.85%29.aspx

Последно редактирано от Йовчо Димов : 18-12-2013 на 13:17
  #97  
Стар 18-12-2013
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Хайде и теб да питам , какво правиш на 8 и убунту повече от това което си можел на XP ?
Windows 8 го ползвам на десктоп машините си, дори и сателитния ми player е на windows 8, в повече ми дава най елементарното нещо за което се сещам в момента, адресира повече от 3.12 ГБ рам.
Ubuntutu е сървър на който работи:
samba, apache, subversion, dhcp-server, minidlna, една виртуална машина windows 2008 с IIS и не на последно място oscam и cccam.
Искам да те светна че XP не би могъл да го ползваш като сървър заради ограничението на брой канекшани.

Отговорих ли изчерпателно?
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus
  #98  
Стар 18-12-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм се светнал изглежда преди тебе , ако искаш и ти се светни :
ето от тук :
http://www.speedguide.net/articles/w...mit-patch-1497 и си направи колкото искаш "канекшъни"

Не се заяждам просто го прочети : ставаше дума за светване. Отговорих ли изчерпателно ?

Последно редактирано от Йовчо Димов : 18-12-2013 на 13:32
  #99  
Стар 18-12-2013
Аватара на kostading
kostading kostading не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Своге, София
Мнения: 663
Благодари: 109
Получил благодарност:
239 пъти в 140 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Аз съм се светнал изглежда преди тебе , ако искаш и ти се светни :
ето от тук :
http://www.speedguide.net/articles/w...mit-patch-1497 и си направи колкото искаш "канекшъни"

Не се заяждам просто го прочети : ставаше дума за светване. Отговорих ли изчерпателно ?
Отговори.
Знаех си че затова ще се хванеш.
__________________
1. Своге: http://koce.dynalias.net/razni/satgadjets/SatShema.jpg
2. София: Dish: 60 sm, Lnb: GT-T40, Tuner: Optimuss os2 plus
  #100  
Стар 18-12-2013
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,948
Благодари: 985
Получил благодарност:
7,327 пъти в 3,557 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Следните потребители (3) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
AGT (18-12-2013), Виктор (18-12-2013), Пламен Тачев (18-12-2013)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
windows, xp


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
btkserver for Windows БатеГойко Емулатори 0 05-02-2013 06:20
Windows приемник или STB? бгюзер КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 11 22-01-2013 16:18
Windows 8 в действие ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 0 15-09-2011 12:23
кои windows е най подходящ chano Забавно 65 04-01-2011 11:36
EPG на кирилица в Windows 7 MCE евгенийниколов Въпроси и отговори 0 08-09-2010 15:11


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 15:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.