The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия
Горещ телефон: 0700 43 700, Национален кабелен оператор)
Списък с телевизионните програми от пакета на Blizoo

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар Преди 3 дни
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,444
Благодари: 124
Получил благодарност:
1,373 пъти в 664 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Нали уж е ново... Разкачих го, замерих и си показва 12 волта без товар.
Това го видях сега, че някой е идвал и махнал читавия модем и е сложил друг...
Сигналът е силен, на ръба на зашумяването, но вероятно не е от това проблемът. Някой нещо не е направил.

Преди 12-13г. имах подобни проблеми с Близу /май това им беше името тогава/ и то почти като твоите - години без никакви проблеми, докато в един момент нещо се намаза, ама жестоко. Без видима причина, правият канал ставаше 20db, обратния в тоя момент 54, тоест салата - правият силен, обратният на ръба на разкачането. На петото идване, момчето ми каза:"Виж, проблемът не е при теб, трябва да се сменя техника, не им се дават пари, не се хаби. Мога да идвам всеки ден, да въртим елементи, да сменям конектори, но няма да се оправи.". Точно след час и нещо отидох в офисът им с все модеми, кабели, захранвания, дискове, че и кутия. Казах, че искам протокол, че съм им върнал нещата. Започнаха да ми обясняват, че имам още няколко месеца договор, щели не знам си какво да направят /разбира се нищо не направиха, освен, че 3 пъти ми звъняха да се пробват за някакви 100 и нещо лева/, взех си проткола и от тогава съм на Кулбокс.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Златанов за този полезен пост :
Ченгел (Преди 2 дни)
  #12  
Стар Преди 2 дни
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,126
Благодари: 260
Получил благодарност:
279 пъти в 212 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така... да техника като дойде каза, че е проверил мрежата и е ок, затова може да сменим модема. Пита за ефовете, викам нищо не е пипано, аз съм си правил вътре окабеляването и всичко е топ, на телевизорите сигнала е ок. Съгласих се, защото сиското си е точно от времето на Близу, работеше безотказно, само прекъсваше когато има проблем със сигнала, което се случва 2-3 пъти в годината. Веднъж му е сменяно захранването, защото умря адаптора.

Питал съм ги тази коаксиалнна мрежа ще я махат ли откакто стана А1, и казаха че засега остава и си има хора от Близу, които я поддържат.



Сега три дена ни мотаха със смс-и: ще се оправи еди си кога - оправено е. Оправено, ама не е.
Чак днес вече положението е следното и няма прекъсвания. Стойностите са очевидно подобрени. Прави ми впечатление че и ИД-тата на каналите са други.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpeg Capture2.jpeg (128.2 КБ, 26 разглеждания)
__________________
София: emme esse 100 cm на OCTAGON SF8008 и Blizoo, EDISION OS MiniPlus, XMART-6K-T95Z
Северозападa: А1 Net Box, emme esse 80 см на Vu+ Solo SE V2 и A1 80 cm + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #13  
Стар Преди 2 дни
Аватара на Ламерът
Ламерът Ламерът е на линия
Тиква
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Бургас
Мнения: 1,321
Благодари: 139
Получил благодарност:
471 пъти в 295 поста
Сваляния: 116
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Според мен модема е за смяна. Ако е от времето на близо той си е изпял песента. Нивата са ти супер и SNR на сигнала е супер. Проблема не е в сигнала. На първия шот е вързан на първата осмица даун стрийми на втория шот е на друга осмица. Пробва ли техника да го рестне от бутона отзад да се закачи на ново?
__________________
Рускиня 2,10 с Invacom ADF-120 и SNF-031 ; Tecatel 120см за 36е и 39е ; Paraclipce 180см легнал зимен сън
Отговори с цитат
  #14  
Стар Преди 2 дни
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,444
Благодари: 124
Получил благодарност:
1,373 пъти в 664 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Явно и ти не дочиташ като мен... Модемът е сменен, сега нивата са ок, те и преди това не бяха кой знае колко зле, да не кажа, че може още малко да се понижи сигнала, до около 0db прав и около 45-47 обратен, предвид, че предстои захлаждане, а тогава знаем как реагират усилвателите.
Отговори с цитат
  #15  
Стар Преди 2 дни
Глаголица Глаголица е на линия
.
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 894
Благодари: 137
Получил благодарност:
350 пъти в 198 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Преди десетина години Близу имаха неква оферта за почти безплатен воип, което ставаше по коаксиала, та за кратко им станах абонат, воипът за обаждане към номера в чужбина беше топ, но интернетът и за браузване ми се виждаше бавен, но така де, всеки сам си преценя
Иначе честно казано чудно ми е, че това чудо още съществува, а А1 не са изюркали абонатите да минат на друг.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
docsis


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 31 (2 членове и 29 гости)
111111, harryzz

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем със кабелен интернет (Docsis) от А1 (наследствена мрежа от blizoo) Alex_DragonPL2 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 6 06-08-2024 21:05
Motorola grows DOCSIS deployments, adds HD cable headend сат-инфо Новини 0 27-05-2009 10:00
ZON chooses Jungo for DOCSIS 3.0 сат-инфо Новини 0 18-05-2009 19:50
DOCSIS 3.0 progresses in Poland сат-инфо Новини 0 28-04-2009 09:50
DOCSIS 3.0 reaches Poland сат-инфо Новини 0 07-04-2009 10:00


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.