The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 25-07-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,820
Благодари: 1,288
Получил благодарност:
4,818 пъти в 3,011 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Хубаво, добре нека така да е! Колегата Васил така си е решил така си го е направил. Негово решение и негова воля е. Разбирам, тази комбинация с конверторите явно ще върши някаква работа. Аз не казвам, че това е невъзможно. Дали изместването ще е на 3 градуса +/- някой градус то е ясно, че единия конвертор няма да е срещу фокуса. Е тук е тънкия момент който на мен специално не ми допада - компромиса със загубата на dB в полза на хващането и на кръговата поляризация. Още и голямата играчка около настройката на конверторите и антената.
Само се зачудих дали всичко това, на пръв поглед изглеждащо рационално, е икономически оправдано! Предвид на компромисите и "играта по настройката". Няма да дискутирам този момент, че е извън темата.
За себе си казах, че се замислям да си взема един комбиниран с гарантирани резултати и параметри.
Всеки сам си взема решение, но аз лично не харесвам пенкилер устройства, просто такова животно няма, все ще има някакъв компромис, а и нямаш никаква възможност да си вземеш кръгов и линеен конвертор от различни производители, като се търси най-доброто
Отговори с цитат
  #32  
Стар 25-07-2013
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Така!Само Явор е разбрал почти.Антената ми е малка за 36 и затова централен е кръговия.Изместения офсетов ходи по дъгата заедно с кръговия.Всеки от конверторите може да си запомни позиция.Разтоянието м/у тях не съм го търсил да е точно,макар че щеше да е по-добре ако е през 3градуса.За парабола няма кръгов конвертор и затова е "направи си сам".Цялата "конструкция" е временна може би.Сега нямам с какво да снимам всичко за да го покажа.По-късно може би.Мисля по нататък да махам мотора,но първо ще се снабдя с няколко антени още.
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
  #33  
Стар 25-07-2013
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Така!Само Явор е разбрал почти.Антената ми е малка за 36 и затова централен е кръговия.Изместения офсетов ходи по дъгата заедно с кръговия.Всеки от конверторите може да си запомни позиция.Разтоянието м/у тях не съм го търсил да е точно,макар че щеше да е по-добре ако е през 3градуса.За парабола няма кръгов конвертор и затова е "направи си сам".Цялата "конструкция" е временна може би.Сега нямам с какво да снимам всичко за да го покажа.По-късно може би.Мисля по нататък да махам мотора,но първо ще се снабдя с няколко антени още.
Браво на Явор! Хубаво е, че е разбрал! За това има повече постове. Аз не съм разбрал, защото не мога да разбера замисъла ти. Е, не мога да ти давам акъл защото и ти имаш повече постове! За мен нещата с тези два конвертора който си сложил са някакси неоправдани. Един фланцов комбиниран конвертор за линейна и кръгова поляризация мисля, че ще ти свърши перфектна работа и икономически ще ти е по изгодно, от това да слагаш няколко антени / конвертори, настройки, заемане на място и т.н. Ама ти си знаеш. Парите са си твой, работата също и разправията по всичко пак твоя. Само да не ти мрънка жена ти, че си й скрил гледката от балкона от антените! Аз лично бих решил въпроса ти по двруг начин. Но всеки решава за себе си. Ти си си решил така, моето решение и виждане е друго. Няма да ти го натрапвам. Действай си! Имам само една молба, ако може разбира се, да поместиш накрая снимки да видим накрая материализирана твоята работа. Успехи!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #34  
Стар 25-07-2013
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,043
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Хубаво, добре нека така да е! Колегата Васил така си е решил така си го е направил. Негово решение и негова воля е. Разбирам, тази комбинация с конверторите явно ще върши някаква работа. Аз не казвам, че това е невъзможно. Дали изместването ще е на 3 градуса +/- някой градус то е ясно, че единия конвертор няма да е срещу фокуса. Е тук е тънкия момент който на мен специално не ми допада - компромиса със загубата на dB в полза на хващането и на кръговата поляризация. Още и голямата играчка около настройката на конверторите и антената.
Само се зачудих дали всичко това, на пръв поглед изглеждащо рационално, е икономически оправдано! Предвид на компромисите и "играта по настройката". Няма да дискутирам този момент, че е извън темата.
За себе си казах, че се замислям да си взема един комбиниран с гарантирани резултати и параметри.
Комбиниран офсет ? Понеже фланцовия е само в горния банд. Мисля, че и офсетите също са само в горния банд. Така, че комбиниран не ти върши работа. Или пък върши ама пак с компромиси. Идеалния вариант е два конвертора...
Отговори с цитат
  #35  
Стар 25-07-2013
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Браво на Явор! Хубаво е, че е разбрал! За това има повече постове. Аз не съм разбрал, защото не мога да разбера замисъла ти. Е, не мога да ти давам акъл защото и ти имаш повече постове! За мен нещата с тези два конвертора който си сложил са някакси неоправдани. Един фланцов комбиниран конвертор за линейна и кръгова поляризация мисля, че ще ти свърши перфектна работа и икономически ще ти е по изгодно, от това да слагаш няколко антени / конвертори, настройки, заемане на място и т.н. Ама ти си знаеш. Парите са си твой, работата също и разправията по всичко пак твоя. Само да не ти мрънка жена ти, че си й скрил гледката от балкона от антените! Аз лично бих решил въпроса ти по двруг начин. Но всеки решава за себе си. Ти си си решил така, моето решение и виждане е друго. Няма да ти го натрапвам. Действай си! Имам само една молба, ако може разбира се, да поместиш накрая снимки да видим накрая материализирана твоята работа. Успехи!
Постовете нямат никакво значение!Можеш да ги натрупаш само като пускаш вицове или се джавкаш в политическа тема.Колкото до това ,което съм направил,да, за мен сега е оптимално.Пробвал съм различни варианти.Търсих и още търся антена над 2 м ,но не намирам.
Иначе имам място на покрива да сложа 100 антени!Жената няма думата! Ще снимам обещавам,щом има интерес.
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
  #36  
Стар 25-07-2013
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,043
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,761 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Постовете нямат никакво значение!Можеш да ги натрупаш само като пускаш вицове или се джавкаш в политическа тема.Колкото до това ,което съм направил,да, за мен сега е оптимално.Пробвал съм различни варианти.Търсих и още търся антена над 2 м ,но не намирам.
Иначе имам място на покрива да сложа 100 антени!Жената няма думата! Ще снимам обещавам,щом има интерес.
Яко, ти си първия дето жена му няма думата, освен ако не си ерген


Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори с цитат
  #37  
Стар 02-08-2013
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Имам само една молба, ако може разбира се, да поместиш накрая снимки да видим накрая материализирана твоята работа.
Снимките са мн лоши ,но мисля ,че се вижда.Не е кой знае какво.Много хора са го правили.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Снимка0050.jpg (51.3 КБ, 48 разглеждания)
Тип файл: jpg Снимка0051.jpg (50.1 КБ, 45 разглеждания)
Тип файл: jpg Снимка0052.jpg (34.3 КБ, 46 разглеждания)
Тип файл: jpg Снимка0053.jpg (40.0 КБ, 45 разглеждания)
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Васил за този полезен пост :
  #38  
Стар 03-08-2013
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще засилиш сигнала ако смениш конвертора с такъв с голям облъчвател.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
diseq, задачка


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Купувам Diseq 8/1 или 10/1 skyboy Приключили продажби 2 16-07-2013 12:44
Задачка-закачка Veskop Забавно 58 17-07-2012 18:50
Задачка-закачка :) Veskop САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 79 11-05-2012 07:10
Задачка за паницата Хадел САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 4 15-01-2011 18:14


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:19.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.