The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #101  
Стар Преди 21 часа
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,108
Благодари: 70
Получил благодарност:
617 пъти в 319 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Така... след две седмици четене на ревюта от първо лице и след като прецених плюсовете и минусите на всеки модел с wifi модул AX или BE, съответно с хардуерна подръжка 160 mhz ширина на канала, реших да взема този рутер - Xiaomi BE5000
Рутерът е само за китайския пазар и съответно има особености или недостатъци, кой както разбира нещата.
За мен са особености, които знам как да минимизирам. Всичко останало са плюсове, които няма как да имаш с друг модел на тази цена!
Та съществените неудобства са:

* Няма друг език на интерфейса освен китайския, няма и друг регион освен Китай, в който да се отключат всички плюсове. Относно езика най-простия и лесен начин е да си пуснете google lens на телефона. Има и други способи, но този е най-лесният!

* Въпреки че поддържа wifi стандарта BE(WIFI7), заради ограничението в Китай е невъзможно да работи на 6 гхц(тази честота в Китай регулаторните власти дадоха за 5G на мобилните оператори и няма как рутери за китайския пазар да работят на нея) По-важното е, че въпреки работата на 5 гхц(WIFI5) този рутер предоставя технологията на BE стандарта - MLO или двубандова акселерация на скоростта, която дава покритие и бързина на връзката, която търся непременно от рутера, който искам да имам.

* За момента няма официална подръжка на OpenWRT и най-вероятно няма и да има заради неизпълнението на регулациите относно това, че стандарта BE трябва да работи само на 6 ghz. Убеден съм, че неофициална подръжка ще има, защото всичко останало е изпълнено: чип на медиатек и минимум 512mb рам за драйверите на wifi стандарта BE(WIFI7). Между другото, ако за някой друг модел или марка с по-малко от 512mb ram ви гарантират пълноценен WIFI7 стандарт, да знаете, че ви манипулират! Драйверите в ядрото за BE(WIFI7) изискват минимално количество рам памет за да работят коректно. Ето защо загубих интерес към другия модел на Xiaomi BE3600, нищо че има по-добър процесор от BE5000. Тестовете в ревютата показват значително по-слаби максимални скорости на връзка.

Преди да изтече утре настоящата промоция в алито и с помощта на монетите и купоните го поръчах този BE5000 за 50-ина долара крайна цена и го чакам до две седмици за първи впечатления.
Рутерът е вече при мен. От датата на поръчка до вземането от офис на изипей с доставчик Експрес Уан изминаха точно 11 дни! За сефте толкова бързо при мен. Явно са подобрили доста логистиката. Не бях поръчвал половин година от алито. Нямах никакви проблеми с проследяването и известяването от Китай до България през Будапеща.
Сега впечатленията... Нямам вкъщи устройство с wifi 7 и не можех да тествам пълния потенциал на рутера, когато се задейства MLO функцията.
Сравнявам със стария ми рутер TPlink C5, който има перфектен Wifi 5 с мощния броудком процесор.
Тествам през една стена от еднакво разстояние към 6 метра:
Телефон с ac wifi 5 модул - преди около 750 mb сега 866
Андроид бокс с посредствен ac wifi 5 модул - преди 160, сега 250
Андроид бокс с мизерен wifi 4 модул - преди 30, сега 140
Лаптоп с wifi 6 модул AX на интел с подръжка на 160мгц ширина на канала - преди около 800, сега 1440.
Всички тестове с обединена мрежа 2.4 + 5!
Като разделя мрежата на две отделни резултатите се покачват с още около 10-15%.
Общо казано много доволен от новото безжично покритие! Почти два пъти по-далече хващам сигнал с телефона през няколко плочи на етажите в блока.
В заключение единствените недостатъци за мен са липсата на Openwrt засега и бавното стартиране към една минута на рутера след изключване от тока.
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на uniqad за този полезен пост
Joro711 (Преди 17 часа), ogibo (Преди 19 часа), Джапи (Преди 16 часа), ЗММ-111 (Преди 20 часа), Цец0 (Преди 12 часа)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
рутер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 21 (1 членове и 20 гости)
някой

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
VPN от рутер панта77 Настройки на рутери 10 30-03-2017 07:56
Рутер Светия Дух Дъра-Бъра 53 01-05-2016 01:00
Комнет + Рутер Underworld Настройки на рутери 3 14-11-2015 10:32
Препоръчайте рутер ogibo Настройки на рутери 115 28-07-2015 20:28
Рутер mad_07 Настройки на рутери 19 02-05-2013 14:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.