Виж само едно мнение
  #16  
Стар 23-07-2023
Kalabriec Kalabriec не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране Интересен случай с кабелна тв

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Кръгова поляризация ли ползваха? Това ме подсети за Евротурския линк навремето /ЕК, СК, Скай, МТВ/.всичко бе наред докато РВД не пуснаха радара на Резньовете /Витоша/ и сигнала го мажеше яко, особено източните квартали на София. Бях ходил в Балчик и на местната кабеларка имаше капсулована антена но приличаща на спирала. С колегата навъртяхме спирала с медна тел запоен на f-конектор от стар сплитер. Самия f-конектор завинтен на капачка за буркан омния. Ефекта бе памаляване на смущенията, не на пълно но приемливо

Де толкова сложно. Компютрите и ТВ платките бяха скъпи и не толкова разпространени. Филтър се правеше с чарколяци за стотинки от магазините за радиочасти
Поляризацията си беше нормална ,не беше кръгова. На всичко това ме научи един много голям човек от варна който за съжаление почина и даже не можа да види цифровите приемници.Казваше се Панко Панайотов,работеше във радиозавода и беше направил сам сателитен приемник, който мидаде и аз му дадох едно записващо видео с тунер.Бах си закупил една сателитна антена Offset 180см Руска от Варна и конвертор пак от Панко та събрах една конфигурация .Оооо какви спомени само,и тогава със тази антена извадих някои канало от Астра 19.2 но със много спаркове (аналоговата Астра).После започнах да сменям приемниците ...... спомени,за мотор не си мислех още а на рейката белязки за различните спътници,какви времена бяха само.На 27.5 запад гледах Кънтри мюзик телевижън CMT.
Отговори с цитат