Виж само едно мнение
  #8  
Стар 06-03-2021
Бобсано Бобсано е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: Перник
Мнения: 335
Благодари: 266
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
Smile

Благодаря много за отговорите и разясненията, колеги. Но... И аз почвам да се съмнявам все повече, че може да е от захранващия адаптер на приемника или да е нещо от самия приемник. Иначе... Забравих да спомена, че миналата година някъде в месеците юни - юли, приемника беше на ремонт, защото беше изгоряла интегралата, но след като си го взех от сервиза, проблемите със сигнала не почнаха веднага след това, а започнаха след няколко месеца, може би 3 или 4 месеца! Та... Първото, което мисля, да направя е да пробвам с друг захранващ адаптер. Ако обаче се окаже, че проблемите не идват от него, то може би, ще се наложи да нося приемника отново на сервиз или да търся друг подобен приемник, за да тествам дали и на другия приемник, ще ги има тези проблеми. Също така, да кажа, че тези дни тествах с един приемник на Булсатком - ZHD 210, но при него забелязах, че при него ги няма тези проблеми със сигнала, но понеже мисля, че този вид приемници не поддържат H-H Diseqc мотор и поради тази причина, не съм пробвал да въртя мотора по другите спътници... Другото нещо, което мога да кажа е, че преди известно време, диодчето на захранващия адаптер спря да свети в зелено, което не знам, дали е от значение в случая. А и бих искал, да знам, дали ще е удачно да премерим с един мой приятел чрез мултицет, волтовете към приемника, които идват по кабелите от антената и мотора?! Питам, защото няколко човека вече ми казаха, че това начинание е опасно и може, ако не се премери правилно, разбира се, да изгорят и приемник и мултицет и други неща, което ако е така, поне според мен, няма смисъл да се захващаме! И така... Ами... Ок. Добре. Мерси много още веднъж, че се опитвате да ми помогнете, колеги. Очаквам още отговори и включвания по темата. Чао засега. Лек ден. И до скоро. : ))) ; )))
Отговори с цитат