Виж само едно мнение
  #45  
Стар 04-10-2021
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,232
Благодари: 750
Получил благодарност:
1,363 пъти в 887 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Leoni Вижте мненията
За кеф ли търсите ефирна тв ?

Мисля, че кефът вече изчезна. Непрекъснато намаляващият брой програми и лошото покритие, особено в планинските райони, отказа много ентусиасти. Друг проблем е спирането на тока на някой малък ретланслатор и липсата на сигнал със седмици. Всичко се направи, за да бъдат отказани и малкото хора повЕрвали в Цифровизацията.
Лично аз вложих доста пари навремето в антени, усилватели, декодери(с много чувствителни тунери), кабели.....проба грешка, проба-грешка...... и успях да хвана сигнал в предварително отписана и обявена за "мъртва зона"! Е и какво от това?!
Започнаха с 15 програми, днес са 6. След почти всеки дъжд, както писах по-горе сигнал няма.
Аз самият монтирах на още 7-8 човека антени за ефирната в същия "мъртъв район". Един комшия тогава даже ми разправяше, че един ден през седмицата минали някакви техници от Цифровизацията и били безкрайно учудени, като видели антените. Даже го помолили да премерят сигнала, който му излизал при приемника!
Преди две години турих една булсатка на мотор и сега ги гледам през сателита на 33.1Е. Това лято просто ме домързя да се кача на покрива и да махна антената и кабела. Да седи, не пречи на никой!


П.С. В пограничните райони определено си струва да се гонят телевизиите на комшиите, най-вече за големият брой свободни програми, особено ако разбираш и езика. Говоря основно за сръбските и македонските телевизии. Мачове от ШЛ, Формула 1 и т.н......
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 04-10-2021 на 11:11
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Вас за този полезен пост
jassen (04-10-2021), Атас (04-10-2021), юлиян211 (04-10-2021)