Виж само едно мнение
  #4  
Стар 01-08-2022
spgi spgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Мнения: 490
Благодари: 141
Получил благодарност:
321 пъти в 132 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това е стар дърт проблем на Вин 10, мисля, че хората са му намерили решение, чрез нулиране на настройките на Айрплан моде.

Цитирай:
Аз съм потребител на Dell inspriron15 / 5000, който наскоро получи автоматична актуализация от Microsoft за моя windows10home (на 23 ноември 2017 г.)

След 3 часа време за инсталиране на актуализацията разбрах, че wifi адаптерът на моя лаптоп се изключва автоматично и ръчното включване не може да продължи повече от 3 секунди, преди Windows да го изключи отново сам.

след като опитах автоматично отстраняване на неизправности в Windows, преинсталиране на драйвер, редактиране на системния регистър, cmd команди и софтуер на трети страни, нищо не повлия на проблема ми с wifi.

Имам и Windows7 инсталиран на лаптопа и той работи перфектно, без никакви проблеми с wifi. които показват, че проблемът Е В самата система WINDOWS10 след актуализацията.

Току-що забелязах, че иконата ми на самолетен режим става сива и вече не е достъпна, затова използвах два пъти клавиша Fn за управление на wifi, за да принудя лаптопа си да нулира (включи и след това изключи) режима самолет/wifi. И проблемът вече го няма.

може да има проблем, че тази актуализация принуждава самолетния режим да остане включен по време на актуализирането и не успя да го изключи отново след това, което задейства самолетния режим да бъде подреден в контрола на Windows. (това е мое собствено предположение)

Чрез ръчно нулиране на режима AirPlane изглежда коригира проблема за мен. Потвърждавам, че моята wifi е останала включена около 30 минути досега, докато пиша тази публикация, и изглежда, че все още не се изключва.
__________________
TomTomMaps
HereWeGoMaps
Waze
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на spgi за този полезен пост :
последен (01-08-2022)