Виж само едно мнение
  #1  
Стар 11-05-2023
yordanp yordanp не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 37
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Възможно ли е да се гледат българските телевизии на Eutelsat 33E

На спътник Eutelsat 33E е качен пакета от 6 ефирни телевизии безплатно. Два дни си играя да хвана този спътник, но за момента неуспешно. Търся сигнал на честота 12646-H-13910, където са българските телевизии. Пробвам на телевизор LG 24TN510S, който е с вграден сателитен приемник – DVB-S2.

Пyрвоначално търсих с офсетова 60см антена, после пробвах с парбола 120 см. И в двата случая не улавям и 1% сигнал. Като ориентир използвам спътника Hellas Sat 39Е.

След като не успях да хвана спътник се зачетох по-подробно в характеристиките на транспондера и има едно нещо което ми е непонятно, вероятно там се крие проблема и ако може да ми го обясните какво означават долу посоченото.

Modulation: 8PSK Stream 3
Standart: PLS: Root+21899

На останалите спътници които хващам не съм срещал такива „подробности“ и предполагам заради тези характеристики не мога да уловя Eutelsat 33Е.

Да не би да трябва някакъв по-специален приемник, този вградения в ТВ единствено за DVB-2 стандарта отговаря, за останалото не съм сигурен. Видимо от България спътника се лови навсякъде, поне ако може да се разчита на картите за покритие, дори и при 60 см. антена не би трябвало да има проблем - https://www.lyngsat-maps.com/footpri...-33E-Wide.html

Вие ловите ли 33Е от България и ако да какво оборудване използвате?
Отговори с цитат