Виж само едно мнение
  #3  
Стар 30-05-2022
Аватара на ТКЗС
ТКЗС ТКЗС не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: Русе , парабола 180 см.
Мнения: 1,069
Благодари: 713
Получил благодарност:
515 пъти в 279 поста
Сваляния: 40
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от рокера Вижте мненията
Здравейте, наскоро се сдобих с горепосочения тунер и ми прави впечатление следното. При автоматичното търсене на станции спира само на такива с по силен сигнал, примерно като сигнала е около 40dB и повече, другите ги пропуска. При ръчно търсене няма грижи. Молбата ми е ако има някой с тоя модел конкретно да сподели как е при него.
Сега , ако това е твоя тунер , аз лично бих опитал с леко отместване с пластмасова отверка на всеки от променливите резистори които се виждат . Задължително обаче , преди да промениш нещо , с маркер или молив трябва да отбележиш оригиналните им позиции . Много е възможно някое от тях да регулира това което ти трябва , понеже не видях в pdf файла със спецификациите му да има възможност от бутоните да се регулира DX-local.

http://www.dxradio.cz/jidxc/ppk08_tu..._st-gt_550.pdf

не съм експериментирал точно с такъв модел, няколко сдта за кола точно с този проблем съм бърникал и макар да имаха пция за това в самото меню , след промяната на някои имаше подобрение , спираха на авто дори и на Хоризонт от Ботев Връх на 100,9 в Русе .
Любопитно ми е ако може да споделиш - как се справя този тунер с радиа на 0,1 разстояние едно от друго , ако разбира се има такива там където го слушаш . Успява ли да отдели добре и двете без звуци от едното да влизат в другото .
__________________


Последно редактирано от ТКЗС : 30-05-2022 на 15:18
Отговори с цитат