Виж само едно мнение
  #18  
Стар 12-09-2020
Аватара на johnfogerty
johnfogerty johnfogerty е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 133
Благодари: 8
Получил благодарност:
54 пъти в 35 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bu12tras Вижте мненията
Прекалено скъпо идва за нещо което не е твое а само наето! За 1TB колко 1080р филма ще събереш преди да ги изтриеш за ново място. Казвам го от личен опит аз имам 16TB масив с около 800 филма 1080р ,около 35/40 сериала 720р и 40 4К филма и вече мисля за нов диск.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Както казах, всичко зависи от бюджета и от нуждите.

В дългосрочен план съм съгласен, че е по-евтино с домашен NAS, но в краткосрочен ако искаш сега да си изградиш NAS от да речем 16ТБ трябва да хвърлиш общо едни 1500-2500 лева за NAS устройство + дискове в зависимост дали ще има RAID или не. (Като в случая става въпрос за по-нисък клас NAS, където е под въпрос дали 2-3 юзъра ще успеят без проблеми да гледат. За по-добри НАС-ве цената е друга.)
Като го наемеш плащаш всеки месец по 60 евро (нямат еквивалент на 16ТБ, но комбинация от два сървъра - един от 4ТБ и един от 12ТБ правят същата стойност, като пример). Разликата е, че всеки месец равномерно плащаш.

Ако предплатиш за 1 година имаш 15% отстъпка.

Също така не се занимаваш с никаква поддръжка. Можеш да го ползваш и гледаш от цял свят, което е удобство, ако пътуваш често в чужбина.

Последно редактирано от johnfogerty : 12-09-2020 на 23:07
Отговори с цитат