Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=236)
-   -   Виваком предлагат ли все още телевизия по коаксиал? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=48008)

СС 08-01-2023 19:30

Виваком предлагат ли все още телевизия по коаксиал?
 
Здравейте,

дали Виваком все още предлагат някакви канали по коаксиал - цифрови или аналогови?

текотиен 08-01-2023 20:20

Цитирай:

Първоначално написано от СС (Мнение582419)
Здравейте,

дали Виваком все още предлагат някакви канали по коаксиал - цифрови или аналогови?


Виваком не си спомням да е предлагала някога ,те не се някоя кабелна телевизия като мсат да речем, при тях има интернет по адсл май до 2 приемника ,и по сателит и по оптичен интернет.

Huligan4o 08-01-2023 20:53

Сигурно за А1/Близу пита....

Работилница 08-01-2023 21:16

Виваком още поддържат коасиалната и лан мрежа на Нет1. Сега на тях плащаме. Питайте дали включват нови абонати.

LyuboZ 08-01-2023 21:27

Абонат на НЕТ1 преминал към Виваком след поглъщането съм.

На няколко пъти през няколко месеца ме агитират по телефона да премина от стария коаксиал на НЕТ1 към "мега гига хипер яката" им услуга по оптика... която обаче изисква допълнителен применик.

Всеки път ги питам "Има ли крайна дата, когато ще спрете излъчването по коаксиал?" - мълчание или мънкане, че засега няма такава дата.

Истината е, че в момента плащам една доста солена сума (около 50 лева на месец) за _абсолютно_ пълен пакет за 3 телевизора + най-бързия интернет, който предлагаха навремето НЕТ1 - мисля 100/75 mbit.

Другата истина е, че започнаха едно постоянно разместване на каналите, като те не се увеличават като брой - просто целта е да дразнят потребителите.

По конкретния въпрос дали биха направили включване на НОВ абонат на коаксиал - съмнявам се, по-скоро се опитват да я убият тази мрежа, което е пълна простотия, защото тя не беше изградена толкова отдавна, или поне не толкова отдавна като първите коасиални мрежи на А1/Близу/Евротур.

Чък Норис 09-01-2023 10:55

Същото е положението с N3 в Пловдив, тия идиоти от виваком са тотално деградирали, вместо да надграждат, те гледат да съсипят и да отвратят клиентите си.


"Коаксиалната мрежа" на А1 отдавна е FTTB на много места, още от времето на Близу и не бих я нарекъл стара.

Работилница 09-01-2023 11:40

Не мога да се оплача от Виваком. Нито досаждат, само веднъж за година опитаха неуспешно да ме агитарат и толкова.

Техниците им са много разбрани. Реагират незабавно, ако има нещо.

Да, махнаха някои 4К програми и др., които нас не ни вълнуват.
За 22лв кабеларка в няколко стаи и нет 55мбпс, който реално е над 75. Какво повече да искам.:;810
Дано могат да включат колегата.

jijo99 09-01-2023 12:33

Наследен виваком в Пловдив в Смирненски от n3 за момента върви коаксиала, Септември месец доста напъваха, но от тогава до сега не са звънели. Договора ми е изтекъл, но нарочно не го преподписвам. Иначе и аналога и цифровата вървят.

Valkov 09-01-2023 21:46

N3 - Виваком Пловдив, квартал Гагарин (кършияка). Целия квартал е покрит с оптика по която върви интернет, кабелна и аналогова телевизии но вивакомци досега я игнорират и постоянно ме агитират да мина на IP телевизия и интернет по 100 мегабита квартална лан мрежа - технология от миналия век. Като им кажа че съм на 300 мегабита симетрична пасивна оптика която е тяхна ме гледат изненадано - " Ама господине в картата ни на покритие пише че при вас оптика няма" Почнаха обаче да извиват ръце с постоянно вдигане на цените така че май ще мина на Кулбокс за интернет и някоя от IP телевизиите която предлага по добри условия - не е като да няма такива.

vasilstf 10-01-2023 09:32

Цитирай:

Първоначално написано от Работилница (Мнение582454)
Да, махнаха някои 4К програми и др., които нас не ни вълнуват.

Вас не ви вълнуват, но други може и да ги вълнуват. Абе защо във форума масово цари мнението "щом аз не гледам тая телевизия, значи може да я махнат, да не товарят с излишен пълнеж".

Факта, че махат 4К канали е крачка назад за придобития от тях оператор, а не крачка напред за виваком. Да не говорим, че с придобиването му, придобиват и лиценза за разпространение на въпросните телевизии, което очевидно не са имали преди.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:18.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.