Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   IPTV на NET1 (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46204)

мони2 11-09-2020 12:35

IPTV на NET1
 
Здравейте.
Дали някой има информация кой точно източник ползват NET1 за IPTV на своите клиенти /по кабел и мобилното приложение/? GCN/Globalmedia или нещо друго?

Питам, защото поне за момента все още си плащам стария абонамент на Comnet Sofia и съм много доволен /100 mbit 18 лв./, но нямам телевизия.

Underworld 11-09-2020 13:54

Цитирай:

Първоначално написано от мони2 (Мнение539064)
Здравейте.

Дали някой има информация кой точно източник ползват NET1 за IPTV на своите клиенти /по кабел и мобилното приложение/? GCN/Globalmedia или нещо друго?



Питам, защото поне за момента все още си плащам стария абонамент на Comnet Sofia и съм много доволен /100 mbit 18 лв./, но нямам телевизия.

Забранено е писането на името на този източник във форума.... дано да се сетиш за името му, ако не на лични.
Поздрави

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Underworld 23-10-2020 19:20

Здравейте,
изглежда, че НЕТ1 предлагат нова платформа за ИПТВ (https://infinitv.net1.bg/).
Има и вече приложение за Андроид и за LG. Дори и при моя LA620s, на няколко години го има за сваляне.
Някой ползва ли тази infiniTV платформа, да сподели какво е различното спрямо портала им при Маговете?
При мен искат преподписване на договора,за да я ползвам, което не ме устройва за сега, тъй като съм на по-ниска тарифа за бивши Комнет абонати.
Мерси
Поздрави

Видински 23-11-2020 21:58

Тъп въпрос, но IPTV телевзията предполага ли намалена интернет скорост при включени устройства? Например при 100Mbit/s, ако има включени 2 телевизора с InfiniTV, то това значи ли, че скоростта ще падне до 80Mbit/s, примерно?

И какво би трябвало да е качеството? Ала Netflix и HBO GO, или пикселизирана супа като при А1 (макар там да е по оптика)?

lynx 25-11-2020 18:36

Ако имаш избор, бих те посъветвал да не се закачаш на НЕТ-1 за IPTV.
Мен редовно ме цакат с топла бира. Като видят, че генерирам по-голям трафик и ми човъркат в мозъка с налагане на ограничения в нета. Плащам си по високата тарифа, но ме направиха дървояд. Тъкмо си харесам някой портал и го погледам ден-два и ми ударят теслата. Закачам се на другия нет от джиесема и портала си работи. Аман, май ще ги сменям като ми изтече договора. А иначе ако се обадиш да питаш защо ти слагат ограничения се правят на чукове и уж нищо не са пипали.
За тяхната IPTV телевизия явно не правят проблеми, но като те научат че ползуваш чужда и те цакат грозно.

кулио 25-11-2020 18:47

От години ползвам най-различни iptv листи, пък не съм забелязал нещо да ме спира.

Underworld 25-11-2020 19:58

Цитирай:

Първоначално написано от кулио (Мнение544596)
От години ползвам най-различни iptv листи, пък не съм забелязал нещо да ме спира.

И при мен е така, никакви проблеми с чужди листи.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

lynx 27-11-2020 06:23

Възможно е мен да са ме нарочили нещо.
У дома сме с няколко компютъра и едновременно няколко души злобно харчим нет.
Предполагам, че са забелязали че при мен лети здрав трафик и затова започнаха да ме филтрират.
Нямам друго обяснение да ми умират един по един порталите, а с другия нет всичко да работи.

турбо 27-11-2020 08:50

Аз също предимно гледам онлайн неща и не съм имал подобни проблеми никога до сега.
Прегледай кабели рутер и не на последно място задкомпютърните устройства.

Sent from my D6503 using Tapatalk

lynx 27-11-2020 15:00

Всичко от-до е проверено, бойлера, микръвълновата и косачката в двора също са чекнати. Задкомпютърните се справят на ниво, имаме си и специалист по изграждане на мрежи, не падаме от Марс ;)


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:30.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.