Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Кошче (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=242)
-   -   Моят лаптоп и тези на другите (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=27524)

Зелен 10-02-2013 15:30

Моят лаптоп и тези на другите
 
Като четях темата на аптекаря за колебанията му при избор на лаптоп,ми хрумна една идея. Всеки,който желае,да напише какъв лаптоп е ползвал,колко време го е ползвал,и какво му е ремонтирал през това време. Хубаво е да се спомене и през коя година на експлоатация е правила проблем машинката (ако е правила,разбира се).
Ще е добре да се споменават само факти,без мнения. Така всеки ще може сам да си направи изводите;;650 Полезно е да ги сравним в действие,а не какво правят като са нови.;)

Започвам с моя Тошиба L500. Ползвам го четвърта година и работи супер. Преди три седмици ми изгасна подсветката на дисплея. Смених си сам високоволтовата шина и е отново пушка.

лешо 10-02-2013 15:34

Добра тема ;) Ползвам Fujitsu Siemens Amilo Pa 3553 за 2 години никакви проблеми. Наскоро му се прецака зарядното, но си намерих за 20 лв. втора употреба. Принципно за да оцениш какъв лаптоп да не си купиш, най-добре да видиш кои се продават най-много за части ;;573

Чък Норис 10-02-2013 16:11

Цитирай:

Първоначално написано от Зелен (Мнение226060)
Започвам с моя Тошиба L500. Ползвам го четвърта година и работи супер.

Първо да отбележим, че има експлоатация и експлоатация.
За да използваш 4 години един лаптоп означава, че не го ползваш много-много и въобще не може да си критерии. Сериозно се замисли другия път да не хвърляш 1 торба с пари, а си вземи едно нетбукче с атом процесор, явно би ти свършил работа.
Как мислиш, ако твоята тошиба беше в моите ръце, както сменям по 2-3 клавиатури годишно, колко ли би издържала?

Зелен 10-02-2013 16:21

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение226064)
Първо да отбележим, че има експлоатация и експлоатация.
За да използваш 4 години един лаптоп означава, че не го ползваш много-много и въобще не може да си критерии. Сериозно се замисли другия път да не хвърляш 1 торба с пари, а си вземи едно нетбукче с атом процесор, явно би ти свършил работа.
Как мислиш, ако твоята тошиба беше в моите ръце, както сменям по 2-3 клавиатури годишно, колко ли би издържала?

Ползва се основно за интернет и игри. Иначе не се спира. И ти си прав за експлоатацията,но все пак си мисля,че така поставена темата ще е по-полезна,отколкото всеки да плюе лаптопа на другия;). Добре,че се включи,че да те помоля да преместиш темата на правилното място.;;510

Brian 10-02-2013 16:29

Продуцента, това, че ти си палачор не означава, че всички са като теб :worry: Спомени що за лаптоп има такава кекава клавиатура.

лтрифонов 10-02-2013 16:30

Ползвах HP NX 9010 около 3 години.
Взех го стар, след 3 годишна експлоатация, като понеже бил много бавен, изобщо не беше пускан (целерон 1.7 гхз, 256 рам)

Като го взех, сам си смених процесора със p4 2.8 от десктоп машина, и вдигнах паметта на 1Г. Ползвах го 3 години, летеше. Като изключим че вентилатора фучеше непрекъснато, за машина на 6 г. работеше чудесно.

Спрях да го ползвам, защото жената го удари в пода, работещ. :s103
Извадих си диска, процесора паметта, и диска все още ми работи във амико-то.
Тогава, 2011 си взех HP 625 - най евтиният със ХДМИ и двуядрен амд НА 2.5 ГХЗ който намерих. Тази машинка стои непрекъснато върху ПАРНОТО в кухнята, ползва се за телевизор (през стриминг от енигма2) и е практически безшумна.

На батерия е достатъчно да изгледам филм (около 2 часа), като за 2 години не забелязах това време да намалява. В момента (и вече поредна зима) продължава да си стои на парното, за да е добре подгрят ;) почти никога вентилатора не се чува (само на флаш видеоклип в ХД се включва за ктатко) и никога не се гаси. Влиза в стендбай след 1 час, и при пипване на мишка се самосъбужда.

Като изключим че е ужасно грозен, ми върши идеална работа, игри не играя.

Чък Норис 10-02-2013 16:35

Цитирай:

Първоначално написано от Зелен (Мнение226068)
...но все пак си мисля,че така поставена темата ще е по-полезна,отколкото всеки да плюе лаптопа на другия;).

И какво точно би помогнало мнения като на "хоризонта", с печките които ги има, излез на улицата и всеки двама от трима човека ще ти кажат, че амд и лаптоп не трябва да се слагат в едно изречение, но "хоризонта" бил доволен, че даже и тъчпада на павилион-а харесвал?
Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение226071)
Продуцента, това, че ти си палачор не означава, че всички са като теб :worry: Спомени що за лаптоп има такава кекава клавиатура.

Ама и аз мога като вас да си похваля моето леново, което е като ново, но е такова, защото на него не се работи, малко интернет, прехвърляне на файлове през фтп и самба... то така всеки лаптоп може да изкара и 10 години.

ПП: Сериозно се замислям да ви събера няколко почитателя на евтините HP-та и да ви дам да направите по няколко корекции на аутокад с тъчпада.

Зелен 10-02-2013 16:43

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение226075)
И какво точно би помогнало мнения като на "хоризонта", с печките които ги има, излез на улицата и всеки двама от трима човека ще ти кажат, че амд и лаптоп не трябва да се слагат в едно изречение, но "хоризонта" бил доволен, че даже и тъчпада на павилион-а харесвал?

Полезното е,че всеки сам ще си прецени според опита на останалите,кои дават по-често дефекти. Това също е относително,но все пак има значение. А що се отнася до Хоризонта,след като е написал,че AMD са супер,и след него десет човека напишат,че са си по-доволни от INTEL,според теб,какъв извод ще си направят хората?;)
П.С. Пак започнахме с мненията. Информацията за лаптопите се губи между останалото,но поне опитах;)

Чък Норис 10-02-2013 16:53

Цитирай:

Първоначално написано от Зелен (Мнение226080)
Пак започнахме с мненията. Информацията за лаптопите се губи между останалото,но поне опитах;)

Спокойно нали ме помоли да пратя темата там където и е мястото, след 5-6 страници, ще отиде точно там където отиват всички теми за мерене на п**ки.
А който иска обективно мнение за това какъв лаптоп да си вземе, набелязва си 2-3 модела и пита в хардуер.бг, но задължително трябва да е наясно какво точно иска(поне горе-долу), защото при тема с въпрос като "Лаптоп до едиколко си лева", вероятността и там да го отсвирят е голяма.

Зелен 10-02-2013 17:00

Цитирай:

Първоначално написано от Продуцентът (Мнение226082)
Спокойно нали ме помоли да пратя темата там където и е мястото, след 5-6 страници, ще отиде точно там където отиват всички теми за мерене на п**ки.
А който иска обективно мнение за това какъв лаптоп да си вземе, набелязва си 2-3 модела и пита в хардуер.бг, но задължително трябва да е наясно какво точно иска(поне горе-долу), защото при тема с въпрос като "Лаптоп до едиколко си лева", вероятността и там да го отсвирят е голяма.

Направо я хвърляй. Нямал съм намерение да си ги мерим,и точно по тази причина писах,че само факти без мнения е по-добре,но явно не става.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:56.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.