Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Настройки на рутери (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=212)
-   -   Помощ за избор на рутер (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=10477)

драго1 24-08-2010 16:53

Помощ за избор на рутер
 
Искам да си купя рутер, но малко се обърквам в това
разнообразие на пазара.
Дали ще можете да ми окажете помощ-
рутера трябва да отговаря на няколко условия:
1.Цена-от 70 докъм 90 лева.
2.Задължително да е жичен, защото компютърът ми не разполага
с wireless.
3.Какъв кабел-кроснат,или прав?
Не е задължително да е супер машинка, просто да е достатъчно добър за тази цена.
На отзовалите се, благодаря предварително.

Термо 24-08-2010 17:01

Здравей,
1.Относно рутера - препоръчвам нещо на NETGEAR.За тези пари все ще намериш добър, особено щом не ти трябва Wi-Fi (макар, че то май вече няма не-Wi-Fi ;))
МОДЕЛ NETGEAR WGR614L е изключително успешен и беше малко под 90 лв.

Евтиният му вариант май беше NETGEAR WGR614 и също ще ти върши работа. - около 50 лв. беше
Провери си цените, че не съм ги гледал отдавна и смело взимай каквото решиш

2 и 3.Oтносно кабела - няма значение какъв ще е - досега НЕ съм попадал на NETGEAR рутер, който да няма AUTOSENSE (да усеща какъв вид е кабела), но един крос-кабел никога не е излишен ;)

Погледни и евентуално моделите на D-Link - последно добри неща чувам и за тях ... и успех с покупката.Надявам се да съм помогнал поне малко ;;650

Онджичек 24-08-2010 17:04

Цитирай:

Първоначално написано от драго1 (Мнение48884)
Искам да си купя рутер, но малко се обърквам в това
разнообразие на пазара.
Дали ще можете да ми окажете помощ-
рутера трябва да отговаря на няколко условия:
1.Цена-от 70 докъм 90 лева.
2.Задължително да е жичен, защото компютърът ми не разполага
с wireless.
3.Какъв кабел-кроснат,или прав?
Не е задължително да е супер машинка, просто да е достатъчно добър за тази цена.
На отзовалите се, благодаря предварително.

За какво ти е рутер, след като нямаш да ползваш уайърлес? Вземи си суич.. Най-добре обясни за какво ще ти трябва и тогава ще получиш конкретни съвети.

ЛюбомирР 24-08-2010 17:08

Всеки рутер (дори безжичните) в посочения ценови диапазон би свършил работа. Пример - LINKSYS WRT-54G (цена в Техномаркет - 89 лв). Производителността на този модел позволява работа в Интернет със скорости до 30 Mbps.
Ако не е необходима wireless функционалност - тя просто се деактивира. Обикновено имат 5 жични интерфейса - 1 WAN (Internet) интерфейс и 4 портов суич, където могат да бъдат включени до 4 бр. устройства в защитената зона.

Стоян 24-08-2010 17:22

Аз препоръчвам сравнително новия и ценово икономичен линксис WRT120N.

драго1 24-08-2010 17:24

Рутера ми трябва за да пусна нет на Ferguson Avira.

тъуиопс 24-08-2010 17:26

Всеки ще ти свърши работа-Belkin също са добри аз имам 1 TP-Link за около 40лв. и върши работа с безжичен и всичко. :hammer:

малборо 24-08-2010 18:28

Цитирай:

Първоначално написано от тъуиопс (Мнение48892)
Всеки ще ти свърши работа-Belkin също са добри аз имам 1 TP-Link за около 40лв. и върши работа с безжичен и всичко. :hammer:

и то много хубава,atheros са схемите ,а цената е 36 лева

iwelichkow 24-08-2010 19:50

и аз мисля че ако не ти трябва да е линукс рутер ходи до някой голям магазин и си вземи този за 35лв,че по-евтин не съм виждал;)

ReVo 24-08-2010 21:32

Аз пък ти предлагам TP-LINK WR1034ND има си и USB ако се сетиш за сторидж. Може и DDWRT да се сложи.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:24.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.