Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Дъра-Бъра (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=53)
-   -   ДИР БГ и Калдата яко са пропаднали и лъжат хората ! (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=46825)

Митко7 28-04-2021 17:55

ДИР БГ и Калдата яко са пропаднали и лъжат хората !
 
Гледам, че и в ДИР БГ и Калдата се пускат измамнически реклами, че за 10 евро може да купиш ключ за Windows или Office като единственото нещо, което става е да останеш без парите си !

vasilstf 28-04-2021 18:59

Има много обяви в ибей където продават такива ключове на подобни цени. Дори един колега си беше купил веднъж за офис пакет и работеше.

Цялата врътка е, че на практика не ти продават лиценз както трябва да е от майкрософт със стикер, а ти изпращат кода по пощата. След което няма проблем да го активираш с този код и той ще работи.
Врътката е, че в повечето случаи това са стари и използвани кодове от "умрели" машини, ползвани от някоя голяма компания, която е решила да поднови оборудването си. Така, тези кодове не могат да ги използват на новите машини, защото лиценза няма да важи, но с кода може да се активира даден софтуер без проблем. При една проверка обаче, ще се установи, че не са изпълнени всичките изисквания за активацията на софтуера и лиценза не е валиден. А често изискванията са много повече от това да вкараш един код и да активираш даден софтуер.

sonaki 28-04-2021 22:29

Аз съм си вземал Windows 10 за 5лв и 3 години си работи, само дето кода е OEM т.е. ако смениш някоя част като хард диск например, няма да може да го активираш и трябва пак да купиш.

oktay89 29-04-2021 08:50

Тези от емаг за по 35лв същата измама ли са? От къде може да се закупи най-евтино Уиндоус 10 про за фирма?

Cool_Breeze 29-04-2021 09:37

За фирма само от Майкрософт. Тези кодове са за домашно ползване, аз си купих за 3,60$ и работи вече 1 година, даже и части сменях и пак го активирах след това.

Underworld 29-04-2021 12:23

Цитирай:

Първоначално написано от Cool_Breeze (Мнение556160)
За фирма само от Майкрософт.

Само едно уточнение - Майкрософт България ( не съм сигурнен дали от някоя друга страна от ЕС става), но лиценз от MS САЩ не върши работа.

patzi 29-04-2021 15:07

Има и алито има и в ибей. Имам работещи и уин и офис вече поне две години. Никви ядове. Това за два компа. Демек за всеки по комплект. Кое от къде съм взел не помня,а ме мързи да ровя в историята. Факт е че бацат без грижи. Не ми дреме какви са що са!

Изпратено от моят MI 9 с помощта на Tapatalk

Huligan4o 29-04-2021 15:23

Аз го активирах с активатор, и сега е активиран форевър, като се наложи си тегля уиндоуса от сайта на майкрософт, инсталирам и пак си е активиран.

taewu 29-04-2021 21:05

при мен бях с купена 7 ца и после минах на 10 ка но тя се прецака като преинсталирах пак стана активен без кодове

kkrkk 29-04-2021 21:43

Цитирай:

Първоначално написано от sonaki (Мнение556136)
Аз съм си вземал Windows 10 за 5лв и 3 години си работи, само дето кода е OEM т.е. ако смениш някоя част като хард диск например, няма да може да го активираш и трябва пак да купиш.

Купувал съм от Амазон за по 4-5 евро ОЕМ кодове, никакъв проблем с активацията съм нямал.
В нас съм с 3 машини с такива кодове, на мои познати съм купувал поне още 5-6 кода от там.
Сменял съм ХДД и РАМ на единия лаптоп, на десктопа съм сменял ХДД и двете се активираха без проблем после.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.