Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Уроци и съвети за начинаещи (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=150)
-   -   забрана auto restart oscam on server??? (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42433)

ВКВ 28-05-2017 18:19

забрана auto restart oscam on server???
 
Здравейте,
търся помощ да реша следният проблем:
Ползвам MAX2000 за сървър.Предполагам колегата от когото купих приемника е задал оскама да се рестартира през 6 дена...понеже тогава се рестартира.
След рестартирането обаче на оскама ...."Няма достъп до този сайт".
Така е и когато в OSCAM Webinterface рестартирам ръчно.
Когато изключа и включа приемника от захранването.....всичко е ОК.
Ползвам един AZBOX за клиент и там примерно в момента оскама е online 27d 05:34:01.Рестартирам го....всичко е ОК.
Това ме наведе на мисълта ,че на MAX-а има зададено да се рестартира през определено време.
Ако има възможност да се забрани този auto restart няма да имам този проблем.
П.П.Дано съм обяснил правилно проблема ,че не съм на ти с тази материя.
Благодаря за отделеното време предварително

Момчил Минков 28-05-2017 19:10

Цитирай:

Първоначално написано от ВКВ (Мнение452201)
Здравейте,
търся помощ да реша следният проблем:
Ползвам MAX2000 за сървър.Предполагам колегата от когото купих приемника е задал оскама да се рестартира през 6 дена...понеже тогава се рестартира.
След рестартирането обаче на оскама ...."Няма достъп до този сайт".
Така е и когато в OSCAM Webinterface рестартирам ръчно.
Когато изключа и включа приемника от захранването.....всичко е ОК.
Ползвам един AZBOX за клиент и там примерно в момента оскама е online 27d 05:34:01.Рестартирам го....всичко е ОК.
Това ме наведе на мисълта ,че на MAX-а има зададено да се рестартира през определено време.
Ако има възможност да се забрани този auto restart няма да имам този проблем.
П.П.Дано съм обяснил правилно проблема ,че не съм на ти с тази материя.
Благодаря за отделеното време предварително

Ами "колегата от когото купи" приемника - най-точно може да ти каже. Не е ясно какъв похват е ползвал...

taewu 28-05-2017 19:32

мм да ние не можем да гадаеме и хвърляме боб да разгадаем какво е правено по приемника:s101

ВКВ 28-05-2017 19:35

Цитирай:

Първоначално написано от Момчил Минков (Мнение452206)
Ами "колегата от когото купи" приемника - най-точно може да ти каже. Не е ясно какъв похват е ползвал...

Мислиш ли,че не съм пробвал да се свържа с "колегата":s101 преди да търся помощ във форума?
Благодарско за отговора все пак!

dzumba 28-05-2017 19:43

Виж във var/script какви файлове имаш,или пусни телнет и виж какви процеси има включени и откъде се стартират,веднага се вижда!Ако си с джемини,през синия бутон деактивирай функцията крон!

AGT 28-05-2017 19:45

Ако ти е по лесно една бърза преинсталацийка на бокса и си готов .

ВКВ 28-05-2017 20:24

Цитирай:

Първоначално написано от AGT (Мнение452212)
Ако ти е по лесно една бърза преинсталацийка на бокса и си готов .

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение452211)
Виж във var/script какви файлове имаш,или пусни телнет и виж какви процеси има включени и откъде се стартират,веднага се вижда!Ако си с джемини,през синия бутон деактивирай функцията крон!

Благодаря и на двама Ви.
Изглежда лесно,....ще трябва да чета защото не ми е ясно как да извърша тези действия.

gogotogo 29-05-2017 01:11

Цитирай:

Първоначално написано от ВКВ (Мнение452201)
Здравейте,
търся помощ да реша следният проблем:
Ползвам MAX2000 за сървър.
След рестартирането обаче на оскама ...."Няма достъп до този сайт".
Така е и когато в OSCAM Webinterface рестартирам ръчно.
Когато изключа и включа приемника от захранването.....всичко е ОК.

На този приемник има ли включен сат сигнал или е само сървър, ако няма сателитен сигнал намери къде да промениш приемника да си зима времето от интернет а не от транспордер има я настроиката, но не помня къде беше и всичко ще е ок

gogotogo 29-05-2017 06:02

Цитирай:

Първоначално написано от gogotogo (Мнение452248)
На този приемник има ли включен сат сигнал или е само сървър, ако няма сателитен сигнал намери къде да промениш приемника да си зима времето от интернет а не от транспордер има я настроиката, но не помня къде беше и всичко ще е ок

Сетих се, син бутон,екстрас/сетъп, тайм фром транспордер ор интернет,слагаш да е от интернет не от транспордер рестарт на приемника и си готов.;;650

dzumba 29-05-2017 06:36

Това добре,ама не му е това проблема,без часовник не тръгва 1 минута,след това стартира нормално,а той едва ли уцелва тая минута за проверка на уеб интерфейса!
Най вероятно в скрипта за старт има и пътека къде е конфига,а в скрипта за рестарт няма,а старите осками не могат да потеглят без конфиг!


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:50.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.