Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   КОНВЕРТОРИ (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=183)
-   -   LNB Stacker (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=41964)

Neo64 10-02-2017 17:08

LNB Stacker
 
1Прикачено(и)
Имам , един случай тук с един "специалист" , който е сложил на антената на Булсатком такъв конвертор, на всички декодери на Була, се хващат без проблеми, каналите от платения пакет, но на два Енигма2 декодера, каналите от вертикална , не се гледат.
Говорим за вътрешна инсталация в къща с да речем 5 приемника общо с двете Енигми заедно.
Дава ми някакви уклончиви обяснения, че трябва да програмирам декодерите Е2, тоест тунера ръчно на различна честота -хоризонтална, която съответствува на вертикалните честоти от пакета на тия канали, ако не се лъжа са румънските от пакета на Була/ Бейби ТВ, бумеранг,т.н./
Някой има ли идея, що за глупост ,трябва да се направи и кои, честоти трябва да се добавят??
Накрая да обясна конфигурацията на двете Енигми
LNB 1- Diseq A/B = Hotbird/Astra - конвертор Моноблок
LNB 2- Опростено=Хелас - конвертор Stacker

dzumba 10-02-2017 17:54

А тоя конвертор с колко изхода е бре?

Devnull 10-02-2017 18:37

Нищо не можеш да направиш освен смяна на конвертора.
Ако има 4 доп. приемника не ми се мисли.

adak 10-02-2017 18:40

Цитирай:

Първоначално написано от Neo64 (Мнение441105)
Имам , един случай тук с един "специалист" , който е сложил на антената на Булсатком такъв конвертор, на всички декодери на Була, се хващат без проблеми, каналите от платения пакет, но на два Енигма2 декодера, каналите от вертикална , не се гледат.
Говорим за вътрешна инсталация в къща с да речем 5 приемника общо с двете Енигми заедно.
Дава ми някакви уклончиви обяснения, че трябва да програмирам декодерите Е2, тоест тунера ръчно на различна честота -хоризонтална, която съответствува на вертикалните честоти от пакета на тия канали, ако не се лъжа са румънските от пакета на Була/ Бейби ТВ, бумеранг,т.н./
Някой има ли идея, що за глупост ,трябва да се направи и кои, честоти трябва да се добавят??
Накрая да обясна конфигурацията на двете Енигми
LNB 1- Diseq A/B = Hotbird/Astra - конвертор Моноблок
LNB 2- Опростено=Хелас - конвертор Stacker

Най вероятно това е конвертор който работи на вертикал и хоризонтал с еднакво напрежение но така ще ти вървят канали само от високия банд тоест над 12000 и приемника трябва да се настрой на режим стакер от мениуто.

Виктор 10-02-2017 18:42

Конвертора работи на 12500 - 12750!

demmlik 10-02-2017 23:43

Ебаси Майстера...
 
биполярен конвертор и приемниците на Булсатком работят с него;;basi

или уни кабел

Neo64 10-02-2017 23:53

Тая гайда ми разказа играта , Майсторо де.
Сега трябва да гледам Формулера 1 , има ли в менюто такава опция
С един дуал DVB-S2 на дъното и един плуг ънд плей на слота, майко мила.
Казва ,че няма как по друг начин да даде сигнал през диплескор или усилвател с диплексори , та да работят двата Була, а Героя гледа повече двете Енигми.
Ужас
Проблема е , че трябва ръчно да задам честота или да адна транспордер и с какви стойности , един Господ знае:s101:hammer:

Владислав Иванов 11-02-2017 00:15

Цитирай:

Първоначално написано от Neo64 (Мнение441149)
Тая гайда ми разказа играта , Майсторо де.
Сега трябва да гледам Формулера 1 , има ли в менюто такава опция
С един дуал DVB-S2 на дъното и един плуг ънд плей на слота, майко мила.
Казва ,че няма как по друг начин да даде сигнал през диплескор или усилвател с диплексори , та да работят двата Була, а Героя гледа повече двете Енигми.
Ужас
Проблема е , че трябва ръчно да задам честота или да адна транспордер и с какви стойности , един Господ знае:s101:hammer:

За вертикали въведи честотите с по 800 Мhz надолу.

11724 Н вместо 12524 V
11806 Н -"- 12606 V
11847 Н -"- 12647 V
11888 Н -"- 12688 V
11929 Н -"- 12729 V

Честоти бяха дадени във форума на булсатком преди време, пиша ги по спомени, надявам се да са правилни.

njor 11-02-2017 01:12

Не било толкова трудно? Тоя конвертор работи само на хоризонтал като хоризонталните транспондери си излизат стандартно а вертикалните ги смачква и ги праща под стандартните хоризонтали като трябва да ги търсиш пак на хоризонтал само че с 800 надолу както ти го е написал колегата. Това се прави за да може с налично окабеляване с един кабел и сплитери да се закарат и двете поляризаций до приемниците. Трябива също така да се изключат и захранванията на всички приемници освен един. На приемниците на була си го има като опция в менюто - конвертор с такер.

Neo64 11-02-2017 10:11

Лесно , лесно , колко да е лесно.
По лесно би било LNB -четири изхода H/V, към двете Енигми два директни , и с другите два изхода да прави каквото му душа сака.
Да ама не, парите същите ,че и повече , а изпълнението Булсатско:),
добре , че Героя ,тоест потърпевшия е незлоблив , пък и икономическата страна му е през о*я;;513


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:29.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.