Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Моля за съвет : Как да превключвам ТВ Samsung MU 6172 от Булсатком на ефирна антена (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43727)

кулио 16-04-2018 17:03

Всички приемници на Булсатком имат изход SCART или Чинчове и в този ред на мисли ще подадеш сигнал към телевизора от там. Всеки телевизор Самсунг има вход SCART и/или Чинчове (по-новите имат жак вход но в комплекта към телевизора има съответните преходи). Та след като направиш връзката от сателитният приемник към телевизора с този вид връзки спокойно можеш да поставиш кабела от ефирната антена в антенния вход на телевизора (който в момента ти е вързан към Булсаткомският приемник) и да сканираш на "Ефирна тв".
Ако ти е сложно (което ме съмнява след като си си направил сам ефирна антена) направи снимки и на двете устройства.
Имам подобен Самсунг, но 40 инча така, че бъди спокоен работата ще стане.
Като си в списък на програми от дясно имаш лента където би трябвало да имаш опция кабел/ефирна и от там става смяната, но така както си свързан в момента всеки път ще трябва да сменяш и кабелите.
Също така ще ми е интересно къде се намираш и от кой предавател хващаш сръбска тв.

Мърци 16-04-2018 21:35

Цитирай:

Първоначално написано от Чък Норис (Мнение479394)
То няма друг начин за превключване между ТВ и HDMI сигнал.

Сигналът не идва от HDMI кабел, а от коаксиален. От приемника има изходи за ТВ САМО от СКАРТ и КОАКСИАЛЕН КАБЕЛ . Старият ТВ ГО СВЪРЗВАХ със СКАРТ,а сега връзката е с коаксиален .

Мърци 16-04-2018 21:38

Извинявам се не СКАРП,а СКАРТ ....

Мърци 16-04-2018 21:46

Цитирай:

Първоначално написано от кулио (Мнение479408)
Всички приемници на Булсатком имат изход SCART или Чинчове и в този ред на мисли ще подадеш сигнал към телевизора от там. Всеки телевизор Самсунг има вход SCART и/или Чинчове (по-новите имат жак вход но в комплекта към телевизора има съответните преходи). Та след като направиш връзката от сателитният приемник към телевизора с този вид връзки спокойно можеш да поставиш кабела от ефирната антена в антенния вход на телевизора (който в момента ти е вързан към Булсаткомският приемник) и да сканираш на "Ефирна тв".
Ако ти е сложно (което ме съмнява след като си си направил сам ефирна антена) направи снимки и на двете устройства.
Имам подобен Самсунг, но 40 инча така, че бъди спокоен работата ще стане.
Като си в списък на програми от дясно имаш лента където би трябвало да имаш опция кабел/ефирна и от там става смяната, но така както си свързан в момента всеки път ще трябва да сменяш и кабелите.
Също така ще ми е интересно къде се намираш и от кой предавател хващаш сръбска тв.

Благодаря! Ще опитам и. Този начин,но досега никъде не видях опция кабел/ефирна . От Видин съм и хващам идеално 16 ефирни(едната е инфо с предавателите им) .

gentu 17-04-2018 01:08

-ако приемника ти е като някой от тези:
http://store.picbg.net/pubpic/A7/E3/...4e9fa8a7e3.jpg
-антената я включваш в "ANT IN" на самия приемник , а от TV OUT кабел към антенния вход на телевизора и няма да вадиш и сменяш кабели при това положение.
-пускаш на автоматично сканиране и трябва да ти намери ефирните и сигнала от приемника (ако е на работещ канал).Ефирните ще са на цифрова ТВ, а канала от приемника в аналогова ТВ. Каналите на Булсат ще ги сменяш с дистанционното на приемника , а тези на ефирната с това на телевизора!
-друг вариант е даден по-горе с кабел "SCART към AV" и тогава приемника го избираш от източници!
-а най добре е да си смениш приемника с такъв дето има HDMI изход!

кулио 17-04-2018 05:26

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение479426)
Благодаря! Ще опитам и. Този начин,но досега никъде не видях опция кабел/ефирна . От Видин съм и хващам идеално 16 ефирни(едната е инфо с предавателите им) .

Във Видин с хубава ефирна антена и усилвател ще можеш да хванеш още поне толкова сръбски програми + още 7/8 румънски, без да броиш кодираните.

Мартинския 17-04-2018 08:47

Точно така, завърти леко ефирната антена към Дунава и ще хванеш и румънския мукс с държавните TVR, без да губиш двата некодирани сръбски мукс-а и нашия.

Мърци 18-04-2018 21:08

Цитирай:

Първоначално написано от gentu (Мнение479436)
-ако приемника ти е като някой от тези:
http://store.picbg.net/pubpic/A7/E3/...4e9fa8a7e3.jpg
-антената я включваш в "ANT IN" на самия приемник , а от TV OUT кабел към антенния вход на телевизора и няма да вадиш и сменяш кабели при това положение.
-пускаш на автоматично сканиране и трябва да ти намери ефирните и сигнала от приемника (ако е на работещ канал).Ефирните ще са на цифрова ТВ, а канала от приемника в аналогова ТВ. Каналите на Булсат ще ги сменяш с дистанционното на приемника , а тези на ефирната с това на телевизора!
-друг вариант е даден по-горе с кабел "SCART към AV" и тогава приемника го избираш от източници!
-а най добре е да си смениш приемника с такъв дето има HDMI изход!

Привет !
Точно такъв е приемника на Булсатком, който е при мене , но как телевизорът ще сканира ефирни канали с включен кабел от приемника , който получава сигнал от сат. антена, без включена ефирна антена ? Пък и телевизорът ми няма СКАРТ вход ...
Засега правя превключването чрез НАСТРОЙКИ, ИЗЛЪЧВАНЕ, правя смяна на кабелен с ефирен сигнал и във входа на ТВ вместо кабела от приемника на Булсатком, включвам ефирната антена и сканирам . След това по обратния път отивам в Булсатком . Благодаря !

yavor1 18-04-2018 21:13

Цитирай:

Първоначално написано от Мърци (Мнение479587)
Привет !
Точно такъв е приемника на Булсатком, който е при мене , но как телевизорът ще сканира ефирни канали с включен кабел от приемника , който получава сигнал от сат. антена, без включена ефирна антена ? Пък и телевизорът ми няма СКАРТ вход ...
Засега правя превключването чрез НАСТРОЙКИ, ИЗЛЪЧВАНЕ, правя смяна на кабелен с ефирен сигнал и във входа на ТВ вместо кабела от приемника на Булсатком, включвам ефирната антена и сканирам . След това по обратния път отивам в Булсатком . Благодаря !

-антената я включваш в "ANT IN" на самия приемник , а от TV OUT кабел към антенния вход на телевизора и.......:worry:
Колегата ти е написал ясно и точно!!!!


oldman 19-04-2018 09:42

Телевизорът ти има Composite In (AV) : 1 с чинчове.
Можеш да вземеш кабел скарт-чинчове и да включиш булсата там.
Взел си хубав телевизор, смени и булсата с HD приемник, какво те спира?


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:28.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.