Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   Монтаж и настройка на антени (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Проблем с настройката на антена. (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=47889)

Чичати 01-11-2022 13:27

Проблем с настройката на антена.
 
Здравейте.


Понеже искам да гледам руските канали на Express am8 14W, на мястото на една стара вивакомска офсетка купих втора ръка и сложих парабола 140см. Взех конвертор Inverto Black Pro 120 quad и приемник Pacostar TSC 1260. Намирам се в Ботевград и настроих ъгъла на антената на 27,7 градуса.Завъртял съм конвертора да сочи около 5 часа(дават го 33 градуса за този спътник). От менюто на приемника избирам Express am8 14W и започвам да въртя чинията много бавно гледайки индикаторите за сигнала. Проблема е че на нито един от трите транспондера налични в менюто на приемника качеството на сигнала не мърда от 0%,а силата е около 85%. Опитах и със един обикновен аналогов сателит файндер, но и с него никъде не открива сигнал. Как да продължа нататък настройката?


Калито 01-11-2022 13:38

Този приемник подържа ли T2-MI

themaster301 01-11-2022 13:55

5 часа отпред антената , или отзад ? Ако е отзад погледнато на антената към спътника , кабелът би трябвало да сочи 7 часа.

Чичати 01-11-2022 14:27

Цитирай:

Първоначално написано от themaster301 (Мнение579726)
5 часа отпред антената , или отзад ? Ако е отзад погледнато на антената към спътника , кабелът би трябвало да сочи 7 часа.

Погледнато отпред сочи 5, а отзад 7 часа.


Цитирай:

Първоначално написано от Калито (Мнение579725)
Този приемник подържа ли T2-MI


Да, заради това основно го купих.

bate_dino 01-11-2022 14:33

Опитай първо да хванеш украинците на израелския спътник - 4W като ориентир.

themaster301 01-11-2022 14:45

Фокусът , изпитан ли е , както посочва човека пред мен ?

Чичати 01-11-2022 14:48

Цитирай:

Първоначално написано от themaster301 (Мнение579731)
Фокусът , изпитан ли е , както посочва човека пред мен ?


Не, това е първия спътник който се опитвам да хвана, след като сглобих всичко. А и всъщност не знам как да изпитам фокуса, ако има някакъв достъпен, и сравнително лесен начин ще пробвам.

katopatisia 01-11-2022 15:08

Ако не можеш да се справиш сам защо не намериш някой колега да дойде на място и да ти настрой антената. Така или иначе после явно няма да я завърташ/разместваш, щом искаш да гледаш само 14W. ;;650

themaster301 01-11-2022 15:09

Провери преди всичко , все пак , дали са правилно зададени настройките на приемничето !

Дакев 01-11-2022 15:11

Цитирай:

Първоначално написано от Чичати (Мнение579724)
Здравейте.


Понеже искам да гледам руските канали на Express am8 14W, на мястото на една стара вивакомска офсетка купих втора ръка и сложих парабола 140см. Взех конвертор Inverto Black Pro 120 quad и приемник Pacostar TSC 1260. Намирам се в Ботевград и настроих ъгъла на антената на 27,7 градуса.Завъртял съм конвертора да сочи около 5 часа(дават го 33 градуса за този спътник). От менюто на приемника избирам Express am8 14W и започвам да въртя чинията много бавно гледайки индикаторите за сигнала. Проблема е че на нито един от трите транспондера налични в менюто на приемника качеството на сигнала не мърда от 0%,а силата е около 85%. Опитах и със един обикновен аналогов сателит файндер, но и с него никъде не открива сигнал. Как да продължа нататък настройката?


Съмнявам се че транспондерите които фабрично ги има в приемника, съществуват и че по тях нещо ще успеете да хванете.
Добавете ръчно поне за начало 11025 H символна скорост 6585
Транспондера еDVB-S2/QPSK и би трябвало да излезе с лекота дори при не добре настроена антена.
Второ за приемника, по скоро към другите колеги, приемника поддържа със сигурност T2-Mi имал съм такъв.
Успех! ;;650

111111 01-11-2022 15:18

Цитирай:

Първоначално написано от Чичати (Мнение579724)
Здравейте.


Понеже искам да гледам руските канали на Express am8 14W, на мястото на една стара вивакомска офсетка купих втора ръка и сложих парабола 140см. Взех конвертор Inverto Black Pro 120 quad и приемник Pacostar TSC 1260. Намирам се в Ботевград и настроих ъгъла на антената на 27,7 градуса.Завъртял съм конвертора да сочи около 5 часа(дават го 33 градуса за този спътник). От менюто на приемника избирам Express am8 14W и започвам да въртя чинията много бавно гледайки индикаторите за сигнала. Проблема е че на нито един от трите транспондера налични в менюто на приемника качеството на сигнала не мърда от 0%,а силата е около 85%. Опитах и със един обикновен аналогов сателит файндер, но и с него никъде не открива сигнал. Как да продължа нататък настройката?


Къв 5 часа къв 17
https://www.dishpointer.com
https://satlex.net/bg/azel_calc.html

themaster301 01-11-2022 15:31

Правилно се е ориентирал за часа !

АА 02-11-2022 07:12

Направете така, както е описано в пост 10. Тези приемници са малко особени при приемане на мултистрийм. Може да е правилно насочена антената и да не се вижда сигнал на тези транспондери докато не се сканират.

hector21 02-11-2022 10:35

Първо хвани някой транспондер на 23,5Е и завърти антената нагоре-надолу докато получиш макс сигнал, така ще оправиш ъгъла на елевация. Дори при малка грешка в елевацията на 8W (вече настройваш азимута) няма да хванеш. Когато насочваш антената към 23,5Е кабелчето на конвертора да е на 6 часа и окачването да сочи към спътника тоест на юг.

Чичати 02-11-2022 12:54

Цитирай:

Първоначално написано от hector21 (Мнение579748)
Първо хвани някой транспондер на 23,5Е и завърти антената нагоре-надолу докато получиш макс сигнал, така ще оправиш ъгъла на елевация. Дори при малка грешка в елевацията на 8W (вече настройваш азимута) няма да хванеш. Когато насочваш антената към 23,5Е кабелчето на конвертора да е на 6 часа и окачването да сочи към спътника тоест на юг.


Здравей, няма да я ползвам с полярно окачване, ще бъде закована "вовеки" към този спътник стига да успея да се справя. За съжаление в Ботевград не намирам колега да му платя и човека да я настрои, и да не се занимавам. ;)
Преди малката офсетка като че ли по-лесно се настройваше.

Калито 02-11-2022 13:05

А не си ли помислил,че тези руснаци някой ден може да изчезнат от тази позиция,както често се случва!

Чичати 02-11-2022 14:21

Еми то ясно, че няма нищо вечно, но като изчезнат ще го мисля.

N_1 02-11-2022 14:51

14w
 
Сателити има доста със Рускоезични канали Като сложи 1 моторетка Кеф ти 36 и другите на изток Кеф ти 14 на запад свободни;;650

N_1 02-11-2022 18:01

Цитирай:

Първоначално написано от Чичати (Мнение579751)
Здравей, няма да я ползвам с полярно окачване, ще бъде закована "вовеки" към този спътник стига да успея да се справя. За съжаление в Ботевград не намирам колега да му платя и човека да я настрои, и да не се занимавам. ;)
Преди малката офсетка като че ли по-лесно се настройваше.

Малката 60 или 80 см е антената:s101

dzumba 02-11-2022 20:59

Направи си едно шомполче на ушичките!Че си тъп ,тъп си,поне чети,какво е написал човека и какво гони!
Цитирай:

Първоначално написано от Чичати (Мнение579724)
Здравейте.

сложих парабола 140см.


N_1 02-11-2022 21:05

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение579783)
Направи си едно шомполче на ушичките!Че си тъп ,тъп си,поне чети,какво е написал човека и какво гони!

Че къф проблем виждаш масторе Старата му антена не може ли да лови канали или е дървена като кратуната ти:s101;;650 Бетонираната дзумба:worry:

dzumba 02-11-2022 21:09

Може и да може,ама си е бетонирал 140ка и не търси бетонни тикви,да го връщат назад!

N_1 02-11-2022 21:28

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение579783)
Направи си едно шомполче на ушичките!Че си тъп ,тъп си,поне чети,какво е написал човека и какво гони!

Хамсалак:e085: колегата пише че по лесно е настройвал овсета :s101ама ти се пъчиш като неразбрал от 3 ти клас:worry: Кво пречи да гледа със овсета:s101;;650

dzumba 02-11-2022 21:37

Буквата Ф се учи в първи клас!
Иначе,той ще ти каже със сигурност, какво му пречи!

N_1 02-11-2022 21:43

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение579791)
Буквата Ф се учи в първи клас!
Иначе,той ще ти каже със сигурност, какво му пречи!

В то е специално за теб:worry: оВчи:lol15:;;650 Сливенския философ иска да ти поВогне,но е далеч и ти препоръча мен!;;650Наздраве детската градина:lol15:;;650

dzumba 02-11-2022 21:53

Не е лошо да прегледаш азбуката за себе си,да не се напираш да изглеждаш толкова тъп! Вервай ми ,прекалено тъп си!

N_1 02-11-2022 22:02

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение579793)
Не е лошо да прегледаш азбуката за себе си,да не се напираш да изглеждаш толкова тъп! Вервай ми ,прекалено тъп си!

http://dtv-bg.com/images/icons/icon1.gif
Сливенския философ иска да ти поВогне,но е далеч и ти препоръча менhttp://dtv-bg.com/image.php?u=506&dateline=1516689842 dzumba http://dtv-bg.com/images/statusicon/user_online.gif
Царя на тъпаците
:worry:ОООли ти ли изтропа това:e085:;;650 За близките 5 години държиш жълтата:s104Ей да не са разсърдиш;;650;;650

dzumba 02-11-2022 22:06

Не бе оВчи!
Направих си ташак с един хамсалак! Ама много тъп!
Цитирай:

Първоначално написано от N_1 (Мнение579773)
Айде помогви на човека;;650


manqka 02-11-2022 22:09

Параболата , по трудно се настройва , от офсетката.

До колегата където иска да си настрой параболата , влез тук -=> https://www.satlex.net

И си задай диаметъра на антената и града където живееш , и ще ти изчисли със точност елевация и къде точно да насочиш антената.

Но да не забравиш , че параболата трябва да е насочена много по нагоре от офсетката.
Дано се справиш...

dzumba 02-11-2022 22:15

Маняче,достатъчно глупости написа сливенския галфон!
Кротни се !Искаш да го задминеш! И офсета и параболата трябва да бъдат насочени към едно и също място,намери правилния израз!Спътника е на едно и също място и за двете антени!

manqka 02-11-2022 22:34

Цитирай:

Първоначално написано от dzumba (Мнение579797)
Маняче,достатъчно глупости написа сливенския галфон!
Кротни се !Искаш да го задминеш! И офсета и параболата трябва да бъдат насочени към едно и също място,намери правилния израз!Спътника е на едно и също място и за двете антени!

Кой е тоя сливенския галфон бре?
Аз не съм от там. :)
Може да не съм се изказал правилно , но офсетната антена гледа по надоло , от параболата...
Знам че трябва да е насочена на едно и също място , защото спътника е един и същ. Който иска да хване.
Абе да се ориентира по офсета която му е настроена на 14W , да завърти натам и параболата , и после донастройване и ще го хване спътника и със параболата.
Не виждам нищо сложно...
Със малка антена ще го хваща , а със голямата няма да може. Просто не е настроена правилно.
А и ти вземи обясни на човека , защо всички гледате сейра на тези който не разбират.
И аз като не разбирах , всички ми гледаха сейра.
Казвам свързано със енигмата.
Ама това е друга тема... Така че , наздраве от мен. ;;650 ;)

Чичати 04-11-2022 10:53

След като дойде за помощ колега от форума(за което съм му много благодарен), се оказа че пръчките с държача на конвертора не са за тази чиния и конвертора идва почти два пъти по напред.

Калоян 7 05-11-2022 21:24

Цитирай:

Първоначално написано от Чичати (Мнение579852)
След като дойде за помощ колега от форума(за което съм му много благодарен), се оказа че пръчките с държача на конвертора не са за тази чиния и конвертора идва почти два пъти по напред.

Вече си решал явно проблема.
Ама аз да кажа за други хора, че имах същия проблем със този спътник. Два дни въртях и няма хващане на сигнал. После отидох с приемника при човек с мотор и той хвана позицията на спътника и сканира с моя приемник, при това със сляпо сканиране. После закачих приемника на моята офсетка и веднага хванах сигнала. Явно настройките на транспондерите не винаги отговарят на написаното по таблиците в нета. Освен това спътника се оказа по-ниско от очакваното като ъгъл към хоризонта. Явно за различните големини антени има малка разлика.

Вас 05-11-2022 21:51

Цитирай:

Първоначално написано от Калоян 7 (Мнение579911)
.........................
Освен това спътника се оказа по-ниско от очакваното като ъгъл към хоризонта. Явно за различните големини антени има малка разлика.


Как спътника се оказва по-ниско, а човекът с мотора го хваща?:)
Просто скалите на различните антени не винаги са точни....да не говорим, че вече на много антени изобщо няма скала с градуси и караш на сляпо.

katopatisia 06-11-2022 07:53

Цитирай:

Първоначално написано от Вас (Мнение579914)
....да не говорим, че вече на много антени изобщо няма скала с градуси и караш на сляпо.

Скалите на антените са едно на ръка, но не знам кой може да използва скалите за градуси на конверторите. Аз почти винаги нагласям "скю-то" на око и после по-фино с някой уред. :c040:

manqka 06-11-2022 10:28

Цитирай:

Първоначално написано от Чичати (Мнение579852)
След като дойде за помощ колега от форума(за което съм му много благодарен), се оказа че пръчките с държача на конвертора не са за тази чиния и конвертора идва почти два пъти по напред.

Ти нали за параболата говореше?

Ако става дума за параболата , ако са ти дълги пръчките и конвертора ти идва по - на високо от антената. Можеш да им направиш резба със шпилка , и да ги свалиш по - надолу, от самата антена където ги стягаш на антената.
И така ще снежиш разтоянието на конвертора от антената.
А за държача на антената , нищо не знаем , понеже не си ни показал на снимки да видим за какво иде реч...

manqka 06-11-2022 10:35

Цитирай:

Първоначално написано от Калоян 7 (Мнение579911)
Освен това спътника се оказа по-ниско от очакваното като ъгъл към хоризонта. Явно за различните големини антени има малка разлика.

Не ти е настроена точно антената , особено ако си със ЕЛ МОТОР по дъгата.
Няма как да е със по нисък ъгъл спътника.
Тук доста колеги показаха реални транспондери работещи на този спътник 14W , можеше от тях да вземеш и да търсиш спътника. По лесно щеше да ти е.
Но важното е че вече си решил проблема. ;)

Чичати 07-11-2022 10:18

Цитирай:

Първоначално написано от manqka (Мнение579918)
Ти нали за параболата говореше?

Ако става дума за параболата , ако са ти дълги пръчките и конвертора ти идва по - на високо от антената. Можеш да им направиш резба със шпилка , и да ги свалиш по - надолу, от самата антена където ги стягаш на антената.
И така ще снежиш разтоянието на конвертора от антената.
А за държача на антената , нищо не знаем , понеже не си ни показал на снимки да видим за какво иде реч...


Да, точно пръчките са дълги. За щастие съм стругар любител и скъсяване с резба не е проблем, единствено времето е кът и в момента други задачи са с по висок приоритет.

manqka 07-11-2022 12:39

Цитирай:

Първоначално написано от Чичати (Мнение579958)
Да, точно пръчките са дълги. За щастие съм стругар любител и скъсяване с резба не е проблем, единствено времето е кът и в момента други задачи са с по висок приоритет.

Е , значи си ти човека. ;)
Ще ги резбоваш най напред със Метчика , ще направиш по дълга резба от долната страна на пръчките , и ще снежиш по надолу конвертора към Сателита , и ще тестваш със уреда преди да затегнеш гайките отгоре и отдоло на сателита. И после ако стърчат много пръчките отдоло , ще ги резнеш със шлайфа , и чиста работа.
Когато имаш време , ще си го настройш сателита. ;) ;;650

Виктор 07-11-2022 19:45

С "Метчика", малко трудно ще стане, но ти можеш да опиташ! :s101;;650


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:44.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.