Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   GSM мобилни комуникации (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=110)
-   -   Какво стана с обещанието на ТЕЛЕНОР (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=43072)

garanciq 22-11-2017 18:15

Какво стана с обещанието на ТЕЛЕНОР
 
http://www.economic.bg/bg/news/8/i-t...t-3-taksi.html

Ooo_Pepi 22-11-2017 20:27

Правят си пас защото така им е по-изгодно... мошенници. :e085:

Глаголица 22-11-2017 20:53

Вчера взех трета карта от Теленор (бил съм клиент и на другите два оператора); за едното създаване на клиентска парола за Ментел с баща ми ходихме три пъти до техни офиси, отделно се оказа, че го цакат по 1,66 без ДДС за два от номерата на негово име за детайлна справка, която не изпращат; Виваком са ясни.

Всеки сам си решава кои са мошеници.

uhb57 22-11-2017 22:14

Всички са зле, въпроса е, че поне при мен в западна България на другите поне обхвата им е добре за разлика от теЛенор...
П.П На 5.12 ми изтича договора с теленор, някой наясно ли е кога трябва да прехвърля номера без да им плащам никаква неустойка ?

gogyto 22-11-2017 22:34

И утре да го прехвърлиш няма проблем, просто ще си платиш по фактура до 05.12.След това няма как повече да има претенции към теб.

veskodivia 22-11-2017 22:42

теленор
 
и тия станаха измекяри като другите 2 оператора.преди година избягах при тях от мтел заради по-добрия и нет.от 2седмици нета и е тотална скръб.на стрийм от боксовете ми всичко що е в хд е негледаемо-направо фрийзва.като стриймна от пц на който и да е друг интернет провайдър проблем няма.интересно че на спийдтеста покасва 70мб при пинг 20мс.предполагам че при голям трафик режат даунлоада.та май всичките моболни се скъпят на нет,а аз съм с 20гб:s104

ogibo 22-11-2017 22:49

Аз смятах да бягам при тях от вивата, но май ще ме откажете. ;;basi

Leoni 23-11-2017 02:00

Цитирай:

Първоначално написано от ogibo (Мнение466504)
Аз смятах да бягам при тях от вивата, но май ще ме откажете. ;;basi

А аз днес получих заплашително писмо, ако не си платя шъ мъ дадът на фирма за вземания.За тези думи след договора минавам към друг опер

Веско 23-11-2017 07:50

Ще го направят,няма къде да отидат. Аз минах при тях от Виваком,засега е добре ,но много товарят сметките с Услуги с добавена стойност.Единия ми номер има 3.20лв/без ДДС от СМС с добавена стойност. Оказа се че съм се "абонирал" за СМС за именни дни. Спрях всички входящи СМС от тях,та да видим какво ще стане следващите месеци. Иначе НЕТ-а им е доста по-добър от Виваком .

Глаголица 23-11-2017 12:59

Нема как те да те абонират, мене що не са ме абонирали към нищо?!

bu12tras 23-11-2017 13:11

Започна се http://www.mobilebulgaria.com/news/4...BE%D0%B2%D0%B5

gogyto 23-11-2017 16:00

Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение466546)
Нема как те да те абонират, мене що не са ме абонирали към нищо?!

Минал си метър...за сега, и мен ме подкараха с някакви измислени смс-и от по 4лв с ДДС последните два месеца! На Виваком никога не са ме надписвали до сега, но на М-тел и Теленор вече е факт!

Веско 23-11-2017 19:36

Всички лъжат ,та се късат!

Глаголица 23-11-2017 22:41

Теленор не надписват, това да не ти е сервитьор от Слъчев бряг?! От време на време пращат през менюто на СИМ картата съобщения с които те подканят да се абонираш за едно или друго, явно сте се абонирали по невнимание.

gogyto 23-11-2017 22:43

Няма активни абонаменти - проверено!

Веско 24-11-2017 08:52

Цитирай:

Първоначално написано от Глаголица (Мнение466611)
Теленор не надписват, това да не ти е сервитьор от Слъчев бряг?! От време на време пращат през менюто на СИМ картата съобщения с които те подканят да се абонираш за едно или друго, явно сте се абонирали по невнимание.

Хич даже, само дето във фактурите се появяват смс с добавена стойност.

Цец0 24-11-2017 08:59

И при мен досега никога не е имало проблем с подобни съобщения и начислени такси с добавена стойност. Не знам как стават тези неща при вас :)

Ooo_Pepi 24-11-2017 09:46

По-добре кажете как да НЕ стават.
Какво трябва да се забрани от тел?

bu12tras 24-11-2017 10:09

От телефона не можеш да го забраниш, само оператора може но за тях не е изгодно!


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

Веско 24-11-2017 11:14

Това което разбрах е , да се обадите на 123 и да си забраните всички входящи смс от оператора, а за другите нямам идея как става.

Велков 24-11-2017 11:39

Как само тука не съм получил и един СМС за разни промоции и други неща с добавена стойност ;;573

Ooo_Pepi 11-01-2018 13:07

Telenor намалява неустойките при предсрочно прекратяване на договори.


Частните лица, които желаят да прекратят предсрочно своите договори с Telenor вече ще заплащат много по-малки неустойки. Компанията обяви, че от 12 януари променя условията си и потребителите ще плащат най-много три стандартни месечни абонамента независимо от срока на договора (12 или 24 месеца). Досега абонатите трябваше да платят всички оставащи стандартни месечни абонаменти до края на договора, което имаше сериозно финансово изражение. Ако е била ползвана отстъпка от месечния абонамент ще трябва да се възстанови и такава част от нея, която съответства на оставащия срок на договора.
Телекомът уточнява, че ако е било закупено мобилно устройство на специална цена ще трябва да се заплати и част от отстъпката, съответстваща на оставащия срок на договора. Отстъпката се равнява на разликата между стандартната цена на устройството в брой без абонамент към датата на покупката и цената (в брой или общата лизингова цена), която клиентът е заплатил при сключването на договора. Промените са валидни за частни клиенти, сключващи нови договори за мобилни или фиксирани услуги, както и за вече сключени договори, чийто срок към датата на промяната все още не е изтекъл.
С цел по-голяма яснота в договорите вече ще са описани стойностите на всички параметри, които участват в образуването на неустойката и са валидни към датата на сключване на договора – стандартен месечен абонамент за избрания план и месечен абонамент с приложена промоционална отстъпка (ако има такава), стандартна цена на устройството (в брой, без абонамент), цена на закупеното устройство (в брой или обща лизингова цена) с избрания план, съответстващата отстъпка от стандартната цена на устройството и срок на договора. Новите правила за изчисляване на неустойките не важат за плановете “Джуниър” и “Любимец”, в случаите, в които съгласно договора са предвидени фиксирани суми като неустойки за предсрочното му прекратяване.

Източник: mobilebulgaria.com

Tanerbm 11-01-2018 13:26

Цитирай:

Първоначално написано от Ooo_Pepi (Мнение470571)
Telenor намалява неустойките при предсрочно прекратяване на договори.


Частните лица, които желаят да прекратят предсрочно своите договори с Telenor вече ще заплащат много по-малки неустойки. Компанията обяви, че от 12 януари променя условията си и потребителите ще плащат най-много три стандартни месечни абонамента независимо от срока на договора (12 или 24 месеца). Досега абонатите трябваше да платят всички оставащи стандартни месечни абонаменти до края на договора, което имаше сериозно финансово изражение. Ако е била ползвана отстъпка от месечния абонамент ще трябва да се възстанови и такава част от нея, която съответства на оставащия срок на договора.
Телекомът уточнява, че ако е било закупено мобилно устройство на специална цена ще трябва да се заплати и част от отстъпката, съответстваща на оставащия срок на договора. Отстъпката се равнява на разликата между стандартната цена на устройството в брой без абонамент към датата на покупката и цената (в брой или общата лизингова цена), която клиентът е заплатил при сключването на договора. Промените са валидни за частни клиенти, сключващи нови договори за мобилни или фиксирани услуги, както и за вече сключени договори, чийто срок към датата на промяната все още не е изтекъл.
С цел по-голяма яснота в договорите вече ще са описани стойностите на всички параметри, които участват в образуването на неустойката и са валидни към датата на сключване на договора – стандартен месечен абонамент за избрания план и месечен абонамент с приложена промоционална отстъпка (ако има такава), стандартна цена на устройството (в брой, без абонамент), цена на закупеното устройство (в брой или обща лизингова цена) с избрания план, съответстващата отстъпка от стандартната цена на устройството и срок на договора. Новите правила за изчисляване на неустойките не важат за плановете “Джуниър” и “Любимец”, в случаите, в които съгласно договора са предвидени фиксирани суми като неустойки за предсрочното му прекратяване.

Източник: mobilebulgaria.com

Те телефоните свободно ги продават почти на двойна цена от нормалните, а с тия условия раздялата пак ще е болезнена.

Ooo_Pepi 19-01-2018 17:16

Telenor може да продаде българското си подразделение, твърди Mergermarket

Малко над 3 години и половина след закупуването на Globul Telenor може да се изтегли от страната ни. Това разкрива идваща от три независими източника информация на специализираното издание Mergermarket, която твърди, че норвежката компания преговаря с американски фонд за продажба на бизнеса си в България, Сърбия и Черна гора. Посочената цена е 2 милиарда евро. Източник на “Капитал” също потвърждава информацията и посочва, че купувачът е бил избран като ексклузивен още през декември. Mergermarket посочва, че евентуалната сделка може да включва и унгарските активи на Telenor като допълнение към България, Сърбия и Черна гора.

“Капитал” пише, че представители от мобилния сектор са споменали за интерес на американския фонд KKR, който има сателитен ТВ оператор в Сърбия и инвестиции в региона. Той е бил спряган като от кандидат за покупката на Telenor Сърбия през миналото лято. Тогава тези слухове бяха*опровергани*от шефа на норвежката компания Сигве Бреке, който заяви, че Telenor няма намерения да продава подразделения от региона.* В същото време близък до Telenor източник е заявил пред “Капитал”, че кандидат купувачът не е представен в региона, така че все още не е ясно дали той наистина е KKR. Припомняме, че Telenor*закупи*Globul през 2013 година за сумата от 717 милиона евро.

Източник:*Капитал и mobilebulgaria.com

Ееей тия ги накараха с хиляда зора да предоставят на абонатите си опцията, 'плащаш 3 такси и договора ти се прекратява'... и сега ще си продадат бизнеса заради това :lol15:

фото 07-02-2018 16:48

Най-богатият чех купува "Теленор"
 
Най-богатият чех купува "Теленор"

https://www.dnevnik.bg/biznes/2018/0...home_main_news

taewu 07-02-2018 17:27

и как ще се казва теленор след това? на по старите телефони още излиза глобул

kom6ito 07-02-2018 18:47

В статията се казва, че след като през О2 е купил от Телефоника операторите в Словения и Чехия, изполва тяхното име без да има нещо общо с тях. Ако Теленор не се навият, може и О2 да го кръстят. Интересното е, че се заформя регионален играч със солидно присъствие. По някое време може да реши да играе на още по- едро и да продаде целия регион на някой, дето е решил да прави експанзия- като Теленор на времето...

Дато 07-02-2018 19:13

И накрая М-тел - A1, Telenor - O2 и така след две години нови имена на операторите

Веско 07-02-2018 19:18

Ииии.... накрая не остана един читав мобилен оператор.Тежко ни и горко.

valbg 07-02-2018 21:00

;;573 Като знам колко на мъртво о2 бокусва в Англия горко им на всички :;807

баисар 07-02-2018 21:08

Верно О2 са много зле в UK..и съвсем не са евтин оператор там !!!

dodo_pv 07-02-2018 21:22

Щото не сте видяли О2 в Германия що за стока са! Гола Н2О ! В доста населени места, абонатите им са неоткриваеми. И не, защото са пияни или заспали :;803

AGT 07-02-2018 21:46

Точно поради тази причина активираха WiFiCall така поне като съм си вкъщи има шанс да ме намерят . От 9-10г насам покритието им е под всякаква критика !! :s104

аспух 07-02-2018 22:41

Какво общо има покритието на О2 в други страни при положение, че покритие на Теленор в България има на всички места?

Ooo_Pepi 07-02-2018 23:31

Е нищо общо няма, но както винаги темата се изкривява на някъде.
Разбирай:
Ако чешкия магнат купи Теленор България, Сърбия, Черна Гора, Унгария и след време ги продаде... покритието може да ни стане зле :)
Глупости на търкалета са това.
Друго трябва да ни притеснява, че ще стане монополист на балканите... и може да започне да диктува правилата.
А разговорите между Теленор Сърбия и Теленор България, на него дали пък няма да са му без пари, като собственика е един, а?
Като намали таксите за Сърбия, Македония, Турция и околностите, всички ще се преместят към Теленор, ако ще О2 да се казва или както реши.

аспух 08-02-2018 00:08

Концепцията с евтините разговори може и да е свършила работа при продажбата, но не предложи ли пакет с телевизия и Интернет ще си остане на позицията, в която в момента са Теленорците. Те го изграха с HBO GO, но не успяха да се наложат с кепчъра и приложенията за мобилна телевизия не ги измислиха като хората.

Доколкото виждам чеха купува само Теленор в България и Черна Гора и Босна и Херцеговина? За Сръбско и Унгарско нищо не се споменава.

Веско 08-02-2018 07:44

То дори и да искаш да се преместиш при друг оператор,няма при кой !

Gena_Bs 08-02-2018 18:27

Не знам дали ще има монопол на Балканите, но монопола в БГ е налице и то от поне 8 години! Нищо, че са уж 3 отделни оператора. Така, както е тръгнало едни и същи екипи ще обслужват и трите компании. Пък може и неофициално вече да се готви придобиването им от един собственик под уж различни подставени "фирми". То с офшорките никога не е сигурно кой командва.

valbg 08-02-2018 19:37

Цитирай:

Първоначално написано от Gena_Bs (Мнение473203)
Не знам дали ще има монопол на Балканите, но монопола в БГ е налице и то от поне 8 години! Нищо, че са уж 3 отделни оператора. Така, както е тръгнало едни и същи екипи ще обслужват и трите компании. Пък може и неофициално вече да се готви придобиването им от един собственик под уж различни подставени "фирми". То с офшорките никога не е сигурно кой командва.

ТелеПрас ;;650

oldgraf 08-02-2018 20:11

Според Капитал чехът искал да купи и Нова


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:51.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.