Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА RN MEDIAGROUP гр.Бургас - Цифрова кабелна телевизия (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=407)
-   -   RN-TV - приложение за AndroidTV (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=42440)

Ненен 30-05-2017 16:47

RN-TV - приложение за AndroidTV
 
В сайта на rn-tv има сложен линк към тестово приложение за AndroidTV.
Работи най-добре със Сони телевизори. С другите не е на 100% готово.

Връзка: https://play.google.com/store/apps/d...ulting.rntv.tv

Има 1 ден тестов безплатен период. След това - на касата на RN...

Люк Нетуокър 02-08-2018 14:11

Да повдигна темата. Оттогава нещата доста се измениха. Има приложение за смартфон и таблет. Телевизия може да се гледа и на компютър и лаптоп. ;;682

Ненен 02-08-2018 19:36

Цитирай:

Първоначално написано от Люк Нетуокър (Мнение488408)
Има приложение за смартфон и таблет. Телевизия може да се гледа и на компютър и лаптоп. ;;682

Лека корекция - има 2 ПРИЛОЖЕНИЯ за Андроид.

За телевизори с AndroidTV (Sony, Philips, Sang, Crown и т.н.) - https://play.google.com/store/apps/d...ulting.rntv.tv

За телефони, таблети и компютър - https://play.google.com/store/apps/d...ulting.bg.rntv

Двете приложения са напълно различни.

Първото се плаща с регистрация тук http://www.rn-tv.com/моят-акаунт/ . Има тестов период 2 месеца, но с ограничен брой канали.

Второто се плаща директно през Интернет тук https://my.rn-tv.com/bg/
Има спортен пакет, който включва само небългарски спортни канали.

и т.н. и т.н.

Ненен 01-09-2018 10:51

От днес май имат нов тестов период - с всички канали за тест.

Това им е АндроидТВ приложението - дето е трудно за намиране
https://dox.bg/download?id=1c3f96fcc8

bu12tras 01-09-2018 11:02

А кои са каналите в спортния пакет ?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ненен 01-09-2018 11:15

Цитирай:

Първоначално написано от bu12tras (Мнение490314)
А кои са каналите в спортния пакет ?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ами той един друг колега от форума ги написа в другата тема:
Цитирай:

Първоначално написано от Дани Хийтли (Мнение489609)
беИН 1 HD, 2 HD и 3 HD в SD - резолюция, SK 1 (Serb.), SK 2 (Serb.), SK 3 (Serb.), беИН Ла Лига, Арена Спорт 2, Арена Спорт 1, Арена Спорт 4, BiB Action.

И Макс-овете работят. Това им е Sport 1 to 12.
И на HD-тата имат, но тях така и така ги пускат безплатно.

uhb57 01-09-2018 11:34

Цитирай:

Първоначално написано от Ненен (Мнение490313)
От днес май имат нов тестов период - с всички канали за тест.

Това им е АндроидТВ приложението - дето е трудно за намиране
https://dox.bg/download?id=1c3f96fcc8

При мене само зарежда менюто и до там

Ненен 01-09-2018 11:42

Цитирай:

Първоначално написано от uhb57 (Мнение490318)
При мене само зарежда менюто и до там

Предполагам, че си инсталирал тяхно приложение и по рано?

Трябва да го инсталираш за първи път и тогава получаваш новия тестов акаунт. Днес го слагах на един приятел и изненада - пусна му всички канали.

Радо1948 01-09-2018 12:14

При мен също не става. Инсталирам приложението, излиза ми менюто и от там вече нищо не е активно.
Да кажа, че преди това не съм инсталирал приложението.


https://s15.postimg.cc/vbaa3si8b/201...1_12.12.46.png

Ненен 01-09-2018 12:32

Цитирай:

Първоначално написано от Радо1948 (Мнение490321)
При мен също не става. Инсталирам приложението, излиза ми менюто и от там вече нищо не е активно.
Да кажа, че преди това не съм инсталирал приложението.

Извинявай, нали знаеш, че то е за Телевизори и боксове? Управлява се с дистанционно! Може и с клавиатура, но не всички функции.

Те за телефони си имат друго приложение.

Радо1948 01-09-2018 13:02

Цитирай:

Първоначално написано от Ненен (Мнение490323)
Извинявай, нали знаеш, че то е за Телевизори и боксове? Управлява се с дистанционно! Може и с клавиатура, но не всички функции.

Те за телефони си имат друго приложение.


За телефоните, това което е в google play и е платено, така ли?

Ненен 01-09-2018 13:44

Цитирай:

Първоначално написано от Радо1948 (Мнение490327)
За телефоните, това което е в google play и е платено, така ли?

И двете приложения са в Google Play. Едното е за Android (телефони и таблети) и другото е за AndroidTV (телевизор).

Това за AndroidTV трудно се сваля от маркета и за това го споделих.

И двете са платени. Това за телевизори има тестов период. Това за телефони няма, но пък то беше 2 години "безплатно".

notwist 01-09-2018 14:54

Инсталирах го от любопитство на Tizen. Пусна ми безплатно базовият пакет + спортните на Булсатком. Всичко е с гадно SD качество, не става за гледане. На някой по непретенциозен може и да му върши работа.

Ненен 01-09-2018 15:04

Цитирай:

Първоначално написано от notwist (Мнение490336)
Инсталирах го от любопитство на Tizen. Пусна ми безплатно базовият пакет + спортните на Булсатком. Всичко е с гадно SD качество, не става за гледане. На някой по непретенциозен може и да му върши работа.

Темата е за AndroidTV, не за Tizen.

На Самсунг може да не са променили условията и да пускат орязания пакет само със SD канали.

Няма SD канал, който на 55" (като твоя от подписа) да прилича на нещо.

Славето 01-09-2018 20:03

Някой да даде актуален списък на каналите и радиата (ако има такива)?

notwist 01-09-2018 20:36

Цитирай:

Първоначално написано от Ненен (Мнение490338)
Темата е за AndroidTV, не за Tizen.

На Самсунг може да не са променили условията и да пускат орязания пакет само със SD канали.

Няма SD канал, който на 55" (като твоя от подписа) да прилича на нещо.

Толкова по зле за тях, този мазньоч няма кой да го гледа на Самсунг.

Ненен 01-09-2018 22:19

Цитирай:

Първоначално написано от notwist (Мнение490378)
Толкова по зле за тях, този мазньоч няма кой да го гледа на Самсунг.

Е, когато си платиш за останалите 150-200 канала, ситуацията се променя. Но за без пари - толкова.

notwist 01-09-2018 23:07

Да ги похваля обаче за архивът им от филми и сериали - забелязах, че е доста е голям, разнообразен и освен това почти всичко в HD качество.

Жекожек 09-09-2018 11:56

Здравейте, имам нужда от малко информация и помощ относно приложението за андроид тв бокс. Активирах си "Пакет IPTV" 175+канала но след като пусна приложението ми изписва че нямам активен абонамент поради неплатена сметка. Звънях на оператора и от там ми казаха че имам активен абонамент но понеже андроид тв бокса ми бил някакъв китайски постоянно сам си сменял МАС адреса и те не можели да направят нищо. Възможно ли е наистина тяхното приложение само да си сменя МАС адреса. Всеки път когато пусна приложението им ми изписва един и същ МАС адрес, но те казват че при тях се сменяло постоянно. До скоро съм гледал IPTV но на друг доставчик с друго приложение и не съм имал никакъв проблем. Какъв може да е проблема и може ли да се оправи по някакъв начин.

Ненен 09-09-2018 12:22

Цитирай:

Първоначално написано от Жекожек (Мнение490921)
Звънях на оператора и от там ми казаха че имам активен абонамент но понеже андроид тв бокса ми бил някакъв китайски постоянно сам си сменял МАС адреса и те не можели да направят нищо.

Здр., чувал съм за такива боксове. Знам, че продават подобни в м.Зора.

Някои китайци в Алибаба предупреждават, че устройствата им си сменят MAC адреса с програма. Точно за да се лъжат доставчиците, които четат само MAC адреса. Явно RN имат някаква защита и ги хващат.

Вземи си някой нормален бокс за 30$ в нета (добрите са по 80-100$) или си купи от новите им (дето са с Android 7) по 106 лв.

P.S. Не вярвам те сами да си добавят в приложението опция да се сменя MAC адреса - все пак това им е защитата. Имай в предвид, че повечето китайски MAC-ове не са си платили лицензите и ги няма в световната база с MAC адреси. Провери си своя, например тук: https://metroethernet.ru/tools/oui

P.P.S. Забравих да спомена, че те ГАРАНТИРАТ работоспособност само на предлаганите от тях Андроид боксове и MAG250/254/256. Другите боксове са си лотария. Затова най-добре ТВ с АндроидТВ (Sony, че Филипс са се издънили със софтуера) :)

Жекожек 09-09-2018 15:21

Благодаря за бързия отговор, значи все пак е възможно да е от андроид тв бокса. Може ли ми препоръчате какъв тв бокс да си взема долу-горе на поносима цена(до 30-40£), живея в Англия и мога да поръчам от ebay.

Ненен 10-09-2018 10:37

Цитирай:

Първоначално написано от Жекожек (Мнение490952)
Благодаря за бързия отговор, значи все пак е възможно да е от андроид тв бокса. Може ли ми препоръчате какъв тв бокс да си взема долу-горе на поносима цена(до 30-40£), живея в Англия и мога да поръчам от ebay.

Универсалният отговор е Infomir MAG254 или MAG256.

Най-добрия - да си купиш бокс от РН, ако ще гледаш от тях, но те не доставят по поща или куриер. Само на място, в офисите им.

дидос 18-07-2020 11:19

Уважаеми абонати,

услугата IPTV е ограничена само за територията на гр.Бургас и гр.Айтос.

Благодарим Ви за разбирането!

user12321 20-09-2020 08:58

Цитирай:

Първоначално написано от дидос (Мнение534285)
Уважаеми абонати,

услугата IPTV е ограничена само за територията на гр.Бургас и гр.Айтос.

Благодарим Ви за разбирането!


Така ли е наистина? Защото наскоро тествах безплатно приложението им , тук в София и предвид че съм вързал с кабел телевизора с качествен 60mbps нет, всички канали вървяха нормално.

Ненен 20-09-2020 09:09

Цитирай:

Първоначално написано от user12321 (Мнение539815)
Така ли е наистина? Защото наскоро тествах безплатно приложението им , тук в София и предвид че съм вързал с кабел телевизора с качествен 60mbps нет, всички канали вървяха нормално.


Да, не се предлага освен в Бургас и Айтос.
За да ти направят акаунт, трябва да отидеш на тяхна каса. Иначе не може. То и на СКАТ им върви тестов период, но и при тях подновяване само на каса.

Хишникът 20-09-2020 09:38

Цитирай:

Първоначално написано от Ненен (Мнение539816)
Да, не се предлага освен в Бургас и Айтос.
За да ти направят акаунт, трябва да отидеш на тяхна каса. Иначе не може. То и на СКАТ им върви тестов период, но и при тях подновяване само на каса.

Абе отиваш на морето - съответно и на каса на RN или СКАТ. Правиш си акаунт и си предплащаш за колкото време искаш. И така до следващото лято.

тГечев 06-02-2021 16:21

Цитирай:

Първоначално написано от дидос (Мнение534285)
Уважаеми абонати,

услугата IPTV е ограничена само за територията на гр.Бургас и гр.Айтос.

Благодарим Ви за разбирането!

Здравейте, услугата IPTV все още ли е ограничена? Виждам, че през сайта съвсем спокойно мога да пусна поръчка и да си платя с карта.

TUISTERa 06-02-2021 23:15

Цитирай:

Първоначално написано от тГечев (Мнение549675)
Здравейте, услугата IPTV все още ли е ограничена? Виждам, че през сайта съвсем спокойно мога да пусна поръчка и да си платя с карта.

Пусни, плати и кажи. Щото , едва ли някой официално ще ти обяви, че може извън територията за която са платени тв правата

AleksK 07-02-2021 09:54

Цитирай:

Първоначално написано от тГечев (Мнение549675)
Здравейте, услугата IPTV все още ли е ограничена? Виждам, че през сайта съвсем спокойно мога да пусна поръчка и да си платя с карта.

Работи в София (тествано), предполагам е отпаднало ограничението и може да се ползва в цялата страна.

sasho1bs 07-02-2021 10:01

Имат ли още видеотека с новите филми?И имат ли още интересни канали които не можеш да видиш при повечето оператори.

oldgraf 20-02-2021 13:58

Някой с приложението инсталирано на Fire Tv Stick 4k има ли? Вчера го сложих и на някои от СД и ХД канали няма звук. На 4к каналите е ок. Цъкнах на няколко филма и записи и там също има звук

дидос 24-03-2021 02:00

Цитирай:

Първоначално написано от дидос (Мнение534285)
Уважаеми абонати,

услугата IPTV е ограничена само за територията на гр.Бургас и гр.Айтос.

Благодарим Ви за разбирането!

:;808:;808:;808:;808
услугата работи перфектно и в лондон на маг254

Ненен 07-04-2021 19:51

Цитирай:

Първоначално написано от oldgraf (Мнение550693)
Вчера го сложих и на някои от СД и ХД канали няма звук.


Обнови с последната им версия и ще се оправят.

sasho1bs 07-04-2021 20:48

Филмотеката като преди ли е?Новите филми качват ли ги?

oldgraf 07-04-2021 21:21

Цитирай:

Първоначално написано от Ненен (Мнение554160)
Обнови с последната им версия и ще се оправят.

Пробвах го с траял период 3 дни. Сега няма как да опитам отново. Разбира се не съм го закупил при този проблем със звукът. Работи ли коректно на твой стик?

sasho1bs 07-04-2021 21:56

При мен си бачкаше от телевизора приложението и всичко беше ок.Много е вероятно стика ти да не поддържа някои аудио кодек.Даже съм на 99% сигурен че проблема ти е точно такъв.

AleksK 07-04-2021 22:03

Цитирай:

Първоначално написано от oldgraf (Мнение550693)
Някой с приложението инсталирано на Fire Tv Stick 4k има ли? Вчера го сложих и на някои от СД и ХД канали няма звук. На 4к каналите е ок. Цъкнах на няколко филма и записи и там също има звук

Аз съм го пробвал с Xiaomi Mi Box 3 и имах същия проблем. Гледам вече са го добавили и като описание в техния сайт:
"Бокс Xiaomi Mi Box 3 – няма поддръжка на MPEG-2 Audio. На някои канали няма звук. Не се препоръчва този бокс."

Най-вероятно и при теб проблема е същия.

oldgraf 07-04-2021 22:05

Колегата Ненен твърди, че ще се оправи с нова версия. Няма как да пробвам, чел съм им сайта с проблемни устройства

Ненен 08-04-2021 07:49

Цитирай:

Първоначално написано от oldgraf (Мнение554181)
Колегата Ненен твърди, че ще се оправи с нова версия. Няма как да пробвам, чел съм им сайта с проблемни устройства


Питал съм ги в месинджър. Казаха, че проблемът със звука е оправен. Не уточниха как, но или са сменили аудиото на каналите или са добавили кодеци. Имам едно китайче с андроид 9, ще го видя дали ще е в час за нашите да гледат от него. Видеотеката е на 6 - само си цъкаш без да се занимаваш с глупостии.


Винаги можете да тествате новата им версия дали е ок в боксовете ви. В момента имат промоция (писаха в фейсбука си) с код APRIL10 за 10%.

Iliyan N 08-04-2021 16:54

Цитирай:

Първоначално написано от AleksK (Мнение554179)
Аз съм го пробвал с Xiaomi Mi Box 3 и имах същия проблем. Гледам вече са го добавили и като описание в техния сайт:

"Бокс Xiaomi Mi Box 3 – няма поддръжка на MPEG-2 Audio. На някои канали няма звук. Не се препоръчва този бокс."



Най-вероятно и при теб проблема е същия.

Преди 5 мин.свалих приложението на Mi Box S,всички канали имат звук и картината е добра...в Италия живея и ползвам нет на Fastweb.

Изпратено от моят POCO F1 с помощта на Tapatalk


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:50.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.