Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ

Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ (http://www.dtv-bg.com/index.php)
-   IPTV (Internet Protocol Television) (http://www.dtv-bg.com/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Mtel Set Top Box (http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=35031)

airking 08-10-2014 16:34

Mtel Set Top Box
 
Здравейте. Имам няколко STB-та на Мтел и съм се зарибил тъй като имам iptv сървър(tvheadend) да ги направя като клиенти към него. При смяна на фирма на stb-та може да си нагласяш твой сървър но някой има ли идея какъв формат иска или въобще тези устройства как четат листите от такива сървъри? Ако на някой му е интересно това може да доразвием идеята а и защо не тестове да направим. :)

Brian 08-10-2014 16:53

С твхеаденда няма да стане защото той стриймва единствено нa htsp.

airking 08-10-2014 17:16

А по принцип това STB какъв протокол иска? Защото мисля, че той може и по rpc ако не се лъжа. А и какъв трябва да е формата. Защото мога да направя друг сървър не с tvheadend, стига да знам какъв тип листа иска.

Brian 08-10-2014 17:19

След като можеш - прави. Нали си имаш чичко Гугъл?

airking 08-10-2014 17:27

Поровил съм се google преди да питам тук. Идеята ми беше ако някой вече го е правил или знае нещо повече да не откривам топлата вода наново. Ама характерно за българските форуми питаш и вместо да ти помогнат остроумничат. Мерси все пак ;)

Brian 08-10-2014 17:41

Мисля, че не е редно да си неблагодарен! Достатъчно ти помогнах като ти посочих по какъв протокол работи сървъра който сам си настроил и пуснал!

airking 08-10-2014 17:48

И къде казах че съм неблагодарен, напротив благодарих последно. А и въпроса ми не беше за tvheadend-а. Него го знам на какъв протокол работи. Въпроса ми беше към STB-to то какво иска - какъв тип сървър, какъв тип протокол, какъв тип листа написана с каналите и т.н. Така, че преди да отпращаш хората на някъде прочети добре какво се пита и ако нямаш мнение над нещата по добре не казвай нищо.

Brian 08-10-2014 17:50

А какъв модел са ти устройствата, ако не е тайна?

рйонков 08-10-2014 21:33

С стбто на мтел няма да стане, имаш шанс със тия на нетера и то с определен (по-стар) фърм, там може да подмениш линка от който взема xml файла с плейлистата.

airking 08-10-2014 22:49

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339725)
А какъв модел са ти устройствата, ако не е тайна?

ZTE ZXV10 B700(V2A)

airking 08-10-2014 22:55

Цитирай:

Първоначално написано от рйонков (Мнение339770)
С стбто на мтел няма да стане, имаш шанс със тия на нетера и то с определен (по-стар) фърм, там може да подмениш линка от който взема xml файла с плейлистата.

При този също може да се сменя фирма и да се махне мтел-ския. Виждам, че се продава свободно като модел за ип телевизия. До колкото видях в настройките му сочеше към сървър със страница с html разширение. Проблема е че не мога да намеря примерен формат на листата.

Brian 09-10-2014 08:34

Гугълът ми е по-добър от гугъла ти:

http://www.buydvb.net/blog/how-to-bu...od-system.html

Само, че ще си разочарован. Идеологията е ограничен брой програми - много потребители, при tvheadend е обратното - ограничен брой потребители, неограничен брой програми. Затова беше краткия ми отговор по-горе и съвета за Гугъл! В крайна сметка информацията, която можеш сам да си намериш с Гугъл е много повече от тази, която ще намериш питайки във форум. Защото тук няма как да ти запълним празнините в образованието с едно изречение, а сам може да си потърсиш значението на всеки непознат термин.

Brian 09-10-2014 08:37

Цитирай:

Първоначално написано от рйонков (Мнение339770)
С стбто на мтел няма да стане, имаш шанс със тия на нетера и то с определен (по-стар) фърм, там може да подмениш линка от който взема xml файла с плейлистата.

Ако става въпрос за затворена домашна мрежа не е необходимо да се сменя линка, просто сървъра се презентира на адреса от фърма на устройствата

airking 09-10-2014 10:26

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339826)
Гугълът ми е по-добър от гугъла ти:

http://www.buydvb.net/blog/how-to-bu...od-system.html
Защото тук няма как да ти запълним празнините в образованието с едно изречение, а сам може да си потърсиш значението на всеки непознат термин.

Значи не знам на теб някой ти е изял десерта ли, че си такъв настръхнал и така се държаш тук ама не ми обяснявай за образование, защото нито ме познаваш нито знаеш какво работя. Спазвай добрия тон, без нападки и ако си решил да отговаряш отговаряй конструктивно на нещата а не комплексарски.

P.P. Моля модераторите да изтрият тази тема.

Brian 09-10-2014 10:36

Що да я трият? Написаха се полезни неща в нея. А под образование нямах предвид диплома закачена на стената, а самообразование придобито с четене по конкретната тема, която нищим!
Ти също не ме познаваш и не знаеш какво работя, затова не ми се пъчи :worry:
Съветите за гугъл с жокерите които съм ти дал са напълно достатъчни за един мислещ човек, да се справи с проблема. Но явно при теб някое от звената недостига.

airking 09-10-2014 10:47

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339846)
Що да я трият? Написаха се полезни неща в нея. А под образование нямах предвид диплома закачена на стената, а самообразование придобито с четене по конкретната тема, която нищим!
Ти също не ме познаваш и не знаеш какво работя, затова не ми се пъчи :worry:
Съветите за гугъл с жокерите които съм ти дал са напълно достатъчни за един мислещ човек, да се справи с проблема. Но явно при теб някое от звената недостига.

Хайде ако обичаш повече не отговаряй в тази тема и не бъди на всяка манджа мерудия. Нищо полезно не каза тук и с нищо не помогна като хората. Освен да избиваш комплексите си на всезнаещ, а фактически нищо смислено.

П.П. Още веднъж молбата ми е да е изтрият.

Brian 09-10-2014 10:58

Ако трябва да систематизирам полезните неща? Ще бъдат полезни на хората:

1. Tvheadend стриймва по htsp пртотокол и не може да бъде ползван с масовите иптв сеттоп боксове, освен ако няма възможност на тях да се инсталира xbmc или друг софтуер поддържащ htsp (един - два още).

2. IPTV сет топ боксовете могат да се ползват да се гледа IPTV на тях, за предпочитане от чужди източници, защото протоколите които ползват са еднопосочни: сървър -> клиент.

3. Направата на IPTV сървър, домашен за гледане на IPTV STB е оправдано само ако имаш хотел, защото за домашни нужди - с 3-4 потребителя е по добре да:

4. TVHeadend сървър работещ по htsp протокол, който е двупосочен и позволява да се превключва хардуера закачен на сървъра, т.е. постига се резултата - безброй програми - няколко потребителя.

5. Ползвай Гугъл преди да задаваш въпроси на които може и да не се намери кой да ти отговори

6. Този който пита е глупак за 5 минути, този дето не пита - цял живот.

7. Ползвайки Гугъл всъщност ти питаш всички които преди теб са отговорили на въпроса който задаваш.

Това не ти ли беше полезно г-н "знаеш ли ме какво работя"??? :worry:

// всичко това беше казано по-горе в темата, която не трябва да се трие

Rafaello 23-10-2014 20:45

Колеги, някой може ли да каже как се сменят фирмуеърите на две от устойствата на Мтел:

- HS6020
- ZTE ZXV10 B700(V2A)

Благодаря предварително.

stambeto 28-10-2014 22:26

Цитирай:

Първоначално написано от Brian (Мнение339849)
Ако трябва да систематизирам полезните неща? Ще бъдат полезни на хората:

1. Tvheadend стриймва по htsp пртотокол и не може да бъде ползван с масовите иптв сеттоп боксове, освен ако няма възможност на тях да се инсталира xbmc или друг софтуер поддържащ htsp (един - два още).

2. IPTV сет топ боксовете могат да се ползват да се гледа IPTV на тях, за предпочитане от чужди източници, защото протоколите които ползват са еднопосочни: сървър -> клиент.

3. Направата на IPTV сървър, домашен за гледане на IPTV STB е оправдано само ако имаш хотел, защото за домашни нужди - с 3-4 потребителя е по добре да:

4. TVHeadend сървър работещ по htsp протокол, който е двупосочен и позволява да се превключва хардуера закачен на сървъра, т.е. постига се резултата - безброй програми - няколко потребителя.

5. Ползвай Гугъл преди да задаваш въпроси на които може и да не се намери кой да ти отговори

6. Този който пита е глупак за 5 минути, този дето не пита - цял живот.

7. Ползвайки Гугъл всъщност ти питаш всички които преди теб са отговорили на въпроса който задаваш.

Това не ти ли беше полезно г-н "знаеш ли ме какво работя"??? :worry:

// всичко това беше казано по-горе в темата, която не трябва да се трие

По първата точка само да кажа ,че tvheadend-a си стриймва и по http проткол , прави си и плейлиста , има си и " access control " така ,че не виждам причина да не може да се ползва на STB ,а вече STB-то какво подържа си е друга тема

Brian 29-10-2014 08:20

Явно нещо съм пропуснал по 1-ва точка сега ще проверя...

Brian 29-10-2014 10:01

Дето се вика: Човек се учи докато е прост ;;573 Направих си ръчно листа, качих си я на сървър и се отваря от там нормално. Но всички стриймове са така както са си и към всеки клиент се пуска отделен стрийм защото са на тсп. В последната найтли на твхеаденд има филтри за прекодиране на стриймове, може да се заиграе с тях човек, но за мен най-добро е ползването на хтсп и не ми се губи време с тях.
Що се отнася до стб-тата остава да се види как е положението с епг но за целта трябва да взема някое да си поиграя.


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:34.

DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.